Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet a megoldás ebben a...

Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Abszolút nincsen senkim, tényleg senkire nem számíthatok, kivéve egy-két ember, de velük még személyesen se találkoztam és ők más ok miatt a barátaim. Egyébként máshol meg már senki sincs.

Szüleim állandóan veszekednek, főleg az utóbbi időkben és nekem panaszolják el a gondjukat a másik félről, de egymással erről sose beszélnek és úgy adják nekem elő, hogy a másik a hibás egy vitáért.

Néha szóba hozom, hogy minek vagyok én itt, nélkülem is ellennének egymással (avagy "Már nem tőlem van zaj a lakásban"), nem érzem, hogy szükség lenne rám, hiszen semmi családi összetartás (nem 1x3 tagból, hanem 3x1 tagból áll a család - remélem érthető a különbség). Ennek megoldására már szerettem volna barátnőt, mert akkor legalább nem kell itthon eltűrnöm ezt a családi tragédiát, de persze ez már nem adatik meg nekem, hogy nekem való lelki társat szerezzek, így viszont legalább olyan unalmas minden napom (kivéve néha van egy-két technikai sport a tv-ben sőt néha én is játszok, de ez nem az igazi).

Lehet, hogy van bennem hiba, de én legalább beismerem, ha tényleg hibázok, míg a családban ez egyébként nem jellemző - így nagyon nehéz adott esetben békét teremteni. Szüleim egyébként az ország két ellentétes pontjáról származnak, ami még egy indok arra, hogy ha a másikat gúnyolni kell, akkor nem is őt gúnyolják hanem a környezetét.

Ne kérdezzétek, hogy hogy a fenében van az, hogy már több mint 20 éve együtt élnek (nagymamámnak hála mondjuk nem házasok), és én is 14 éves vagyok, ezeket én sem tudom, valószínűleg akkor nem voltak ennyire erősek az ellentétek köztük.



2012. dec. 26. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben tovabbtanulsz hamarosan kozepiskolaba, menj masik varosba, es akkor koleszba lakhatsz.
2012. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már most 8 évfolyamos gimiben tanulok...
2012. dec. 26. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha senkihez nem tudsz elkoltozni, akkor annyi, hogy tanulj ki valami jo szakmat, es amint lehet kezdj el dolgozni, akkor megszabadulhatsz toluk. Csak azert tartani egy baratnot, hogy ne kelljen otthon lenned, hat nem tudom mukodokepes otlet-e...
2012. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzet. Ha nem lenne a barátom, én is így lennék, mert nincsenek barátaim. Ebben a helyzetben szerintem egy célt kell keresni magadnak, amit próbálsz elérni, kitartóan, és közben próbálj ismerkedni interneten. Egy hobbi is segíthet. Sajnos nagyon nehéz tanácsot adni, mert egy cipőben járunk...
2012. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neten már vannak barátok, de rájöttem, hogy a a nagybetűs életben az nem elég...
2012. dec. 27. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak neten(is alig) vannak barátaim. Azon kívűl, hogy mindenkivel szemben barátságtalan vagyok, semmi bajom nincs, akiknek sikerül megismerniük, mert megnyílok, felszabadulok velük szemben, nagyon megkedvelnek, de ez is a múlté, vmi veszekedés, gubanc miatt besértődők és elfordulok az emberektől, vagy ha úgy érzem nem tartanak hozzám eléggé. Talán most csak a saját mélaságom ecsetelem, de volt idő, amikor én is elvoltam azzal, hogy céljaim vannak, és folyton a jövőben éltem, ha valaki lekezelő is volt velem szemben, a lehetőségeimre gondolva nem érdekelt. egy ideig lelkesen tartottam magam a céljaimhoz, és jórészben ma is, viszont egy időután megelégeltem magamtól, aggódva, hogy ez mégis miféle boldogság? semmi boldogat nem láttam benne, erre alapozni az életem, elbizonytalanodtam, mi lesz ha nem lesznek barátaim, olyanok, akiket szeretek is? akkoriban nagyon érzelmi roncsnak éreztem magam, azelőtti magányomban sem voltam ilyen. Gyakran elvagyok azzal, hogy barátok kellenek, de mégsem barátkozok. Másoknál ez egyszerű, egymáshoz mernek szólni gátlásmentesen, odafigyelnek egymásra, saját erényeikre, egymásra hangolódnak, mint sok magányos embernek, mint nekem is vannak téveszméim, mikor vergődök azon h az "élet büntet" és barátokat érdemlek, pedig a barátság inkább az érzelmekről, mintsem az értékekről szól, és én vmiért nem igazán érzem jól magam az emberek mellett.
2012. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Én 14 éves lány vagyok, szintén 8 évfolyamos gimiben. Nálunk az a helyzet, hogy a szüleim elváltak, apukám kiköltözött Angliába, mi meg a bátyámmal anyukámmal élünk. Ő nagyon szigorú, mind jegyek, mind fiúk terén. Mindenemet átkutatja, sose enged meg semmit. Nálunk is folyton veszekedés van, pedig nem vagyok se rossz tanuló se rossz gyerek.

Szerintem próbálj meg beszélni velük. Úgy értem, ültesd le őket, és mond h ne vágjanak bele a szavaidba. Én még nem próbáltam, mert rajtam ez nem segítene, de azért drukkolok hogy megoldódjon a helyzeted!

2013. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én is azt javasolnám hogy ültesd le őket és beszélj velük ha kell akkor emeld fel a hangod mondmeg nekik mit gondolsz.
2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!