Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szüleim római katolikusok....

A szüleim római katolikusok. Van esély hogy felvehetem a zsidó vallást? Mit kell tennem ehhez? Esetleg lenne valaki aki segítene ebbe? Leírna hogy mit kell tennem? (14/L)

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 00:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Fake.
2013. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont zsidó? A zsidóság zárt közösség, bele születni vagy házasság révén lehet bele kerülni. Talán ezért az elzárkózásuk miatt vannak kitéve annyi ellenszenvnek.
2013. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

Zsidó!? Ha nincsenek zsidó gyökereid akkor szerintem esélytelen, hogy befogadjanak. Légy inkább muszlim. Miért nem jó neked a katolikus vallás? Vagy egyáltalán a vallás? A gyenge emberek menedéke.

Egy ateista!

2013. jan. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyelőre túl sokat nem tudsz tenni, mert túl fiatal vagy, 18 alatt egy rabbi sem fogja engedni, még kifejezett szülői engedéllyel sem.

Amit addig is tehetsz, h eljárogatsz különböző zsinagógákba, közösségekbe, így ha eljön az idő, és még mindig be szeretnél térni, sokkal tájékozottabb leszel, mint az átlag betérni vágyó, és könnyebb dolgod lesz. Maga a betérés egy nagyon hosszadalmas folyamat, eleve minimum 3szor el fog utasítani téged a rabbi, és csak utána fog elkezdeni tanítani. Ez a tanulási folyamat egyéni adottságoktól, és a te komolyságodtól is függ, általában 2 év (meg kell tanulni egy alap szinten héberül, a sok szabályról már nem is beszélve, amik véreddé kell h váljanak).

Esetleg megpróbálhatsz elkezdeni addig is héberül tanulni, ezzel csak a gond, h a zsinagógában az óhéber a mérvadó, a tanfolyamok többsége viszont az újhébert (ivritet) tanítja. Esetleg ha találsz egy szimpatikus zsinagógát, van ahol tartanak héber kurzusokat, ez is előny lehet.

Vannak ifjúsági programok, csoportok, azokat is látogasd.


Mind látod, nem lesz könnyű vállalkozás, de sok embernek sikerült már. ;)

Ha tényleg ez az álmod-vágyad, akkor meg is fogod tudni valósítani!

2013. jan. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segitseget!:) akkor neki kezdek a tanulasnak!

egy kerdes. miert lennek fake?:) egyszeruen annyi hogy kozel all hozzam ez a vilag nezett..

2013. jan. 31. 15:20
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
És mi áll közel hozzád ebben...?
2013. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
36%
mocskos zsidó
2013. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ki kérdezte a véleményedet?!

a rasszista meg nyilvanulasidat tartsd magadba. senki nem kivancsi ra. ;)

2013. jan. 31. 23:58
 9/18 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudtuk meg mi áll közel hozzád ebben. Pedig ez nem rasszista kérdés.
2013. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
egyszerűen az egész vallás. elkezdtem olvasni róla.. Minél több dolgot tudtam meg annál jobban megkedveltem.Egyszerűen szeretnék valamihez tartozni.Külföldön élek ezért sajnosnem lesz egyszerű zsinagogát találni..
2013. febr. 1. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!