Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szüleim római katolikusok....

A szüleim római katolikusok. Van esély hogy felvehetem a zsidó vallást? Mit kell tennem ehhez? Esetleg lenne valaki aki segítene ebbe? Leírna hogy mit kell tennem? (14/L)

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 00:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
bocsánat a szó ismétlésért, nem olvastam el amit irtam..
2013. febr. 1. 00:12
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Jó olvasást akkor!

2013. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)))
2013. febr. 1. 00:18
 14/18 anonim ***** válasza:
á-á, nem jó tizenkettes válaszoló, mindjárt jön a kifogás h a Talmud az nem a szent könyvük, hanem csak vitairatok gyűjteménye, tehát nem univerzális vagy dogmatikus jellegű, max iránymutatást ad. ez nem fogja felnyitni a szemét, sajnos...
2013. febr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
hát akkor mi nyitja fel a szemem?:D
2013. febr. 1. 00:20
 16/18 anonim ***** válasza:

az tök jó ha ismerkedsz más vallásokkal, és nem fogadod el kapásból, amit a szüleid tanítottak (ebben a kérdésben), hanem nyitott szívvel és nyitott elmével jársz. tanulmányozd nyugodtan a zsidó vallást, de én azt javaslom h a szemléleted végig maradjon nagyon kritikus. és a szüleiddel is beszélgethetsz vallási dolgokról (mondjuk első körben talán ne mondd meg nekik h miben töröd a fejed :D), és kérdezz és kérdezz és kérdezz! én is kicsit másképp gondolkodom Istenről, mint Apukám, de igazából csak más irányból közelítjük meg ugyanazt a dolgot.


Aztán én tudom h jó érzés lenne egy közösséghez tartozni, na de miért pont ehhez? és miért kéne vmilyen szellemi irányzatot abszolút mértékben elfogadnod? sztem az a legizgalmasabb, amikor mindenből szemezgetsz egy kicsit, gondolkodsz és kialakítod a saját értékrendedet és világképedet, nem a mások által előre legyártott sémát használod.


(egyéni zárójeles vélemény: a zsidó vallást nem ismerem annyira mélyen, de amit ismerek belőle az nem tetszik. miért? dogmatikus, kegyetlen, és kreacionista. túl tudományos a szemléletem, ami kizárja egy ILYEN Isten létezését. én is katolikus környezetbe születtem /a családom szerencsére nem vaskalapos ebben a tekintetben, csak a többi ember körülöttünk/, azt a vallást már jobban ismerem, de a dogmatikussága miatt távolodtam el attól is.)


Szumma szummárum: a gondolkodás nem bűn, az érdeklpdés és a kíváncsiság az én szememben erény, de kérve kérlek, ne ragadj le ennél a vallásnál, mert elhomályosítja az ember látását! 14. voltam

2013. febr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Miért akarsz te zsici lenni? :O
2013. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy...
2013. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!