Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért veszik fel a muszlim...

Miért veszik fel a muszlim vallást fiatal lányok?

Figyelt kérdés
már régóta érdekel ez a kérdés. sok helyen láttam/hallotam hogy fiatal lányok felvették a muzulmán vallást(ugy hogy egyik szulo se muszlim). mi lehet ennek az oka?

2013. jan. 31. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Tesóm azért tért át, mert logikusabbnak tartotta.
2013. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
52%
Ez nem imponálás kérdése. Én nem ismertem muszlimokat mikor akartam felvenni ezt a vallást, mostmeg iráni a férjem de már teszek a vallásra...
2013. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

mivel mindenkinek más az ízlése, értelmetlen lenne megmagyarázni tételesen. egyszerűen tényleg annyira különbözik a kereszténységtől, hogy valami újat ajánl. meg szerintem ez olyan, hogy elolvasod a koránt, és valami vagy megfog benne, vagy nem. ezek a szent könyvek általában szép megfogalmazásban vannak írva, díszesek, tetszetősek, és sok igazságot tartalmaznak.


"Azért valljuk be hogyha muszlim férfival jön össze akkor valamilyen elfogadása már biztosan van a vallás felé."


ez nem mindig igaz, tényleg vannak olyan ostoba nők, akik azt sem tudják, mi az iszlám, hozzámennek a férfihoz, aztán meg csodálkoznak, amikor az iszlám törvények szerint cselekszik.


"Tesóm azért tért át, mert logikusabbnak tartotta."


ebben véleményem szerint én is látok igazságot összehasonlítva a kereszténységgel. sőt, általában az muszlim vallástudók sokkal logikusabban érvelnek előadásokon is, ellenben a keresztény istentiszteletek vagy szónoklatok inkább a lélekre próbálnak hatni.

másrészt az iszlám egy erőszen megszerkesztett, önvédelmi rendszerekkel és magasabb szintű kritikával megírt könyv lényege-mondanivalója. mondjuk úgy, hogy zsidó3.0 a kereszténységhez képest.

mint ahogyan mai korunk embere is másképp ítéli meg ezeket a vallásokat és az előzők hibáit, valamint új jogi rendet alkot.

2013. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 assya válasza:
87%

Szia!

En 21 evesen vettem fol az Iszlam vallast, hogy miert azt nagyon hosszu lenne leirni, de roviden ugy tudnam leginkabb osszefoglalni, hogy az akkori utkeresesemben, onmagam kereseseben az Iszlam adta meg a valaszokat minden kerdesemre. Keresztenykent (reformatus) neveltek, de az a vallas nem adott valaszt a mindannapok kerdeseire es ellentmondasos volt. Az Iszlam viszont nem csupan egy vallas hanem eletvitelt, filozofiat, eletfelfogast is jelent. Egyebkent hogy a kerdesedre kicsit konkretabban valaszoljak en is mint a tobbi fiatal no ebben a vallasban talaltam meg az igazi szabadsagot (ellentetben azzal, aminek a media allitja be az Iszlamot - nem kell mindent elhinni), ezenkivul onertekelest, felelossegteljes gondolkodast es lelki beket is kaptam azaltal hogy muszlim lettem. Ez tobb mint 10 eve most mar, es azota valoban muszlim ferjem van, fontos, hogy azonos ertekeket tartsunk fontosnak, de egy vallas felvetele nem tortenhet egy ferfi kedveert, ez annal sokkal fontosabb dolog, es mi abban is hiszunk, hogy az Isten tudja mi a szandekunk ugyhogy ha valakinek a szandeka a vallas felvevesevel az, hogy egy ffinak "imponaljon", akkor o nem igazan lett muszlim (ezt csak Isten tudja mi van a szivunkben) Ugyhogy nincs is ertelme megjatszani magunkat valaki kedveert, nincs tettetes, alszenteskedes (ez is nagyon tetszett egyebkent)

2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
85%
Na jo megirom a pontosabb valaszt is mert, ugy latom senki nem tudott neki pontos valaszt adni. Sok szo esett a vallasrol gratula addig mar mindenki eljutott agyban ,hogy kulonbozo a ket vallas hallelujjjja!!!!! De ,senki nem irt le egy dolgot MIERT????? Na jo, a vallasz erre a legegyszerubb.A noknek nagyon fontos az is hogy ki tudjak fejezni magukat a szepseguket, egyeniseguket. Mig a katolikus vallas betorzult es nem az alap pillerekre gondolok hanem a meleghazassagokra,a szabad szexualis eletre (ami abbol all gyere egy orara a tied vagyok ),a vedd fel a minndel dragabb rucidat mert, csak akkor vagy valaki,ha van sogor koma jo barat akkor komazunk egyebbkent nem(na itt kiternek arra is hogy a muszlim emberek osszetartoak neha tulzasokba is esnek)szoval lehetne pedallozni tobb oldalon keresztul.A keresztenyek a kulso szepseget veszik figyelembe (kozlom regen a szepseget uldoztek )addig a muszlim vallas a belso szepseget hirdeti..a gyengebbek kedveert kiirom mit takar ez....gondold el azt hogy, te az utca szemeben egy talpig lepedoben maszkasz(ez is a no egyeni dontesen es nem a vallase) es mi szanalmat erzunk ezert iranyukba de, mikor meglatod a szemuket kifestve,es mikor a szemukbe nezzel ugy erzed elveszel ugyanakkor tekintelyt parancsolo a fekete lepel. Na es most itt jon a csavar ....a kedves olvaso ezek a nok ugyanugy feloltoznek szep ruhaban vannak de nem a kivul alloknak hanem a ferjuknek.Mivel a muszlim vallas kozep pontja a csalad. Ez az egyseg a mozgato. Ma mai pasik bocsi tisztelet a kivetelnek..de, most komolyan mire kell egy europai pasinak a no szoval tippelj..nem erdeklik a mai pasikat az hogy csalad egyseg elkotelezodes......AAAAAAAAA ezeket meghaljak menekulore fogjak...ott hagyjak a terhes baratnojuket azon a cimszon bocsi most, nincs kedvem feleloseget vallalni amit tettem. Isznak mint az alkoholistak,drogoznak,es a hetvegi partik jelentik a mostani pasiknak az eletet. Na ezert, veszik fel a muszlim vallast sok fiatal lany.Mert, ok meg nem felejtettek el a csalad egyseget hogy, milyen fontos ertek is ez. Remelem ertheto voltam! Tovabbi kellemes husveti unnepet.
2013. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia :)

szerıntem nagyon sok valasz lehet erre a kerdesre de a legalapvetöbb ok talan az,hogy "megcsömörlöttek" ettöl a vılagtol. Elegük lett abbol hogy a ferfıak tısztelet a kıvetelnek altalaban csak kıhasznaljak a nöket hıszen ugymond terıtett asztal varja öket az elet mınden területen es mınt egy svedasztalrol csak csıpegetnek belöle. Eltünık a felelössegvallalas, a tısztelet a nökkel szemben, a csalad fontossaganak a szerepe. Sokan nem ıs tudjak mıkent lenne helyes vıselkednı hıszen nem ıs kapnak erre nezve semmılyen ınformacıot nem tanıtja meg nekık senkı...Ezzel szemben az ıszlamban a nöknek megbecsült helye van es mındenkı akı kıcsıt ıs melyebben beleassa magat ebbe a temaba erre rajön. Nem a negatıv fılmekböl kell kıındulnı ahol szegeny elnyomott nöket mutatnak be,mert van ılyen ıs de ez mındenhol a vılagban letezö problema nem kell ahhoz ıszlam csaladban elnı..

Maga az ıszlam vedı a nöket, a hazassagon belül plane,es mınden nönek ez sajat elemı ösztöne,mındenkı keresı a vedettseget, a szeretetet es a bıztonsagot amıt egy ıszlam hazassag megadhat. talan az alapvetö oka ez lehet...

2014. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszöönöm szépen :)
2014. okt. 29. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!