Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyú rendetlen vagyok! Van...

Iszonyú rendetlen vagyok! Van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány létemre hihetetlenül rendetlen vagyok. Saját magamra abszolút igényes, viszont a lakásomban képtelen vagyok rendet tartani! Mindig mindent megtalálok a rumliban is, de igazából csak akkor tudom rávenni magam a takarításra, ha tudom, h jönni fog hozzám vki. Segítsetek!:)
2009. szept. 3. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Én is ugyanígy vagyok.:(
2009. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

A barátnőm majdnem ugyanilyen, bár neki inkább csak nincs érzéke a rendre és harmóniára. Amikor összeköltöztünk gyakorlatilag az egész házat át kellett rendeznem mert a konyhában is minden összevissza volt rakva, nem logikus sorrendben.. evőeszközök mellett konyharuhák begyűrve, a vegyszerek mellett tonnányi nejlonzacskó, és még számtalan helyen.. Ahova nyúltam mindenhol volt egy kis nejlonzacskó.

Szerintem egyszerű a megoldás, döntsd el hogy minek hol legyen a helye, rendezd őket úgy hogy azon a helyen csak azok a dolgok legyenek és ha onnan kiveszel valamit akkor rakd is vissza később, ne csak lerakd valahová. Ruhák a ruhákhoz, írószerek az írószerekhez, fűszerek a fűszerekhez. Ha átláthatatlan a helyzet akkor nem fogod magad sose ráveni hogy a dolgokat a helyére rakd(hisz nincs is helye).

Ne csak ott legyen rend ahol látod, hanem a szekrényekben, ritkábban használt helyeken, felső polcokon és dobozokban is.

Ha rendetlenség lett valami miatt, pl főztél akkor ne várj napokig a rendrakással hanem azonnal csináld meg, így nem fog felgyűlni. Ez igaz minden más helységre is.

2009. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szintúgy!! Huszas éveim elején és még gyerekem is született nemrég...gondolhatod!! :) Mondjuk akkora rendetlenég nincs, de nincs olyan nap, hogy ne kelljen valamit csinálni és most nem az alapvető elmosogatásra gondolok!

Valaki valami hasznosat irhatna :)

2009. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Én már 40 is elmúltam (férfi), de már egész jól bírom, hogy én is ilyen vagyok. Valahogy megszoktam, már nem zavar annyira. Ez is egy jó megoldás nem? ;)


"A rend a gyengék végső menedéke, a zseni úrrá lesz a káoszon!" :D


Ha pedig gyakorlati segítségre van szükséged, szívesen elmegyek hozzád vendégségbe! Ha ezzel segítek... :P

2009. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

:D Köszi! :D

Látom vagyunk így néhányan... még valaki? Rendetlenek, lehet csatlakozni! :D

2009. szept. 3. 12:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom. Nekem a gyengém az asztal és a fotelek.

Általában az asztalon rengeteg a papír, tollak, pohár, meg még sok minden, plusz a fotelben a ruhák, könyvek stb. 3-4 hetente rám jön, hogy mindent elteszek a helyére, majd 2 nap múlva mivel használok megint mindent kezdődik elölről. A rend főleg megszokás kérdése és, hogy képes legyél a rendrakásra.

2009. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amennyire megengedheted magadnak, hívj meg minél gyakrabban ismerősöket, rokonokat, barátokat! Ha rendszeresen rákényszerülsz, hogy takarítanod kell, akkor előbb-utóbb megszokod a rendet.
2009. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, régen én is rendetlen voltam, de aztán koliba kellett költöznöm, és ott kénytelen voltam rendet tartani magam körül, mert mások is laktak a szobámban :)
2009. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én rendet tartok, de ismertem sok olyan gárét akiknek bűnügyi helyszínnek nézett ki a szobája. néhánnyal le is feküdtem, nekem bejön a művészi rendetlenség, amit a nők csinálnak, abban semmi igénytelenség nincs, csak káosz.

de nekem nincs hozzá érzékem, inkább rendet tartok. :)

2009. szept. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
csatlakoztamXDDD....
2009. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!