Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyú rendetlen vagyok! Van...

Iszonyú rendetlen vagyok! Van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány létemre hihetetlenül rendetlen vagyok. Saját magamra abszolút igényes, viszont a lakásomban képtelen vagyok rendet tartani! Mindig mindent megtalálok a rumliban is, de igazából csak akkor tudom rávenni magam a takarításra, ha tudom, h jönni fog hozzám vki. Segítsetek!:)
2009. szept. 3. 10:12
1 2
 11/13 anonim válasza:
én is! :D nekem a szék, az asztal és az ágyam a tároló...tele van ruhákkel...:S utálok rendetlen lenni, de nem nagyon tugok ellene tenni!! :(
2010. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tudom, már nem mostani a kérdés, de azért hozzászólnék. Én is nagyon rendetlen vagyok. Úgy gondolom ez egy tulajdonság. A házban, ahol a szüleimmel lakom, próbálok magam után elpakolni, viszont a szobámban már nem. Iszonyú rendetlenséget tudok csinálni, a kajamaradék sem érdekel, ha nem büdös, nem érdekel, hogy a kiömlött kóla odaszáradt az ágyam alá. Egyszerűen nem érdekel! Én is akkor vagyok képes rendet rakni, ha jön valaki vendégségbe.

Én is voltam kollégista, viszont a megszokás miatt, ott sem tudtam maximálisan rendet tartani, emlékszem ott pontozták a szobák rendjét, és általában miattam kaptunk levonást. Nem szeretem amúgy a szabályokat, el nem tudnám képzelni, hogy pl én eltervezem, hogy hátralevő életem minden szombatját a lakás takarítására fogom szánni, inkább, amikor kedvem tartja.

A rendetlenségem egyébként azóta megvan, mióta az eszemet tudom. Cseperedésem során ez egyre inkább problémává vált, és most jön az ami a lényeg.

Anyukámmal már annyit, de annyit veszekedtem emiatt. Neki nagyon fontos lenne, hogy "rendes" lány legyek. Odáig elszokott fajulni a dolog, hogy sír, ordít velem. Észrevettem az évek alatt, hogy eltávolodott tőlem, és ma kimondta, hogy ezért van. Nagyon rosszul esett. Én nem tudom őt megérteni, miért ennyire fontos ez neki. Mindig mondom neki, hogy ne jöjjön be a szobámba és akkor nem látja. Tudom, hogy a viselkedésem kifogásolható, de egyszerűen ilyen a lényem. Az egyik veszekedésünk odáig fajult, hogy nekem esett (a hajamnak) én elvesztettem az egyensúlyomat és a halántékomra estem, agyrázkódásom lett. Ennyire súlyos nálunk ez a probléma.

Milyen hozzászólást várnék:

Miért okoz ez ekkora törést kettőnk között?

Valami pszichológiai magyarázata van-e a rendetlenségnek?

2013. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A szerintem nálam nem rendetlenebb senki, ez már inkább igènytelensèg 26/F .

A szobámban ugy kell átlèpni a "kupacokon" van itt ott egy kis hely ahová lèpek a többi meg .. vizes üvegek üditős üvegek energia italos dobozok konzervdobozok kaják csomagolásai mindenhol , vegyesen a rendszer ennyi, a ruháim halmokban állnak mosatlanul a règebbieket már ki sem mosom csak vannak, amit meg használom azok tiszták de betúrva a szekrènybe , az ìróasztalomon halomba állnak a papirok , a dohány , a szètszedett számitogèp alkatrèsz, mellette szemetes zsák szatyor tele szemèttel , van benne a penèszes kenyèrtől kezdve minden . Meg mèg annyi hogy ivóvìz nincs nálunk se fürdőszoba se semmi mèg porszìvó se ès csak kinti wc van faterommal èlek de ő is rendetlen nála áll a por is mindenen az asztalán a romlott felvágottak egymáson sorakoznak ès ott is csak egy egy kis hely van ahova le lehet rakni az èpp aktuális vizes üveget meg a kèst amivel eszik , nekem is csak egy kèsem van a konzerveket a saját tetejükkel eszem mert nincsen csak egy darab kanál az meg fateromnál van , lehet azèrt tartok itt mert nem is tudnèk mivel takaritani, de mivel hogy fürdeni meg mosni se lehet itthon igy hát adja magát az egèsz , ès az a vicc hogy van itthon pènz mègse törtènik semmi, mikor rávettem faterom hogy vezessük be a vizet az fèlig megtörtènt de ennyi volt ennek ellenère mèg külön házban is èlünk ès az enyèmben 3 fürdőszoba is van :( saját szobámhoz is külön fürdő ès 2 wc plusz emeleten is lenne bár az nincs kèsz. Fateromnál büdös is van de èn időnkènt össze szedem ezt a sok szemetet csak hát kezdődik minden előlről. Meg a romlandó dolgokat pl kibontott sajtkrèm penèszes kenyèr ilyesmiket egyből szemetes zsákba dobom de ha az ágyban fekszek ès ott ettem egy konzervet akkor az már csak az ágy mellè megy mondván hogy az kiszárad ès jo lesz az ott . Szoval nálam nincs büdös , meg nem is dohányzom bennt de szemèt hegyek azok vannak , vègülis a ruháimat sem tudom hova rakni mert több van mint ami a szekrènybe fèrne. Na meg sok a pók nálam de azokkal elvagyok. Bár nem tudni mit esznek mert semmi lègy vagy ilyen bogarak nem jönnek be .

2017. aug. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!