Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetek nyíltabb? Van...

Hogyan lehetek nyíltabb? Van így még valaki? Tudtok ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, hogy nem merek beszélni mások előtt. Cikinek érzem azt ha beszélnem kell. Gyakran el is pirulok. Ha bulizunk és már kicsit ittas vagyok, akkor meg mindenféle idegennel társalgok, be nem áll a szám. A párommal, meg akik közel állnak hozzám jól elbeszélgetünk, akkor is be nem áll a szám...

De hogyha nem vagyok se ittas, nincs ismerős, akkor miért blokkolok le? :(

21/L


2009. szept. 4. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem tartod magad jó társaságnak?Miért is?

Ha iszol beszélgetsz,tehát van olyan mondanivalód,ami másokat leköt,úgyhogy nem értelek,húzd ki a fejed a homokból és vedd észre,hogy kíváncsiak rád az emberek,de ha nem "mutatsz" semmit,mit nézzenek??

egyébként meg kezdeményezz úgy,hogy kérdezel?Akkor nem kell sokat beszélned,de máris belecsöppentél egy társalgásba:)

olyan dolgokról érdeklődj,ami más számára is érdekes lehet,ne felületes témákról(körömlakk stb..)

Sport,szabadidő,kultúra..ez mindenkinek bejön

2009. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs,van egy + kérdőjel a kérdezel után
2009. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Valahogy próbálkozom. Kicsit bénának érzem magam, de tudom jól, h ez hülyeség. Hiszen nem harapja le senki a fejemet, ha valamit rosszul mondok, az adott pillanatban kicsit kellemetlen, de 1 perc és mindenki elfelejti. Nincs tökéletes ember! Túl gyengének érzem a beszélő képességemet, az a baj, de valahogy csak össze tudom szedni magam!
2009. szept. 4. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem képesség kell,hanem valami,amiről szeretsz beszélni.

Én nagyon sokat beszélek,néha már idegesítően sokat.Néha úgy bele tudok kavarodni a mondókámba,hogy a szavakat nem tudom kiejteni,ilyenkor mindig megjegyzek valami vicceset,mondjuk azt,hogy korán van még,a szám még biztos alszik,ezért nem megy a dolog,mosolygok egyet hozzá és folytatom.A témára koncentrálj,ne arra,hogy beszélned kell

2009. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elméletet jól tudod, tehát csak ott lehet a gond, ha ez nem megy át a gyakorlatba. Miért félsz? Mitől? Mi a legrosszabb ami történhet Veled, ha valami hülyeséget teszel, mondasz? (Gyakran leszidtak a szüleid, ha olyat mondtál vagy tettél, ami "butaság"?) ;)


Szerintem itt a gyakorlás segíthet. Mert a problémád részben technikai jellegűnek is tűnik. Tehát ha kezdetben akár erővel is ráveszed magad (vagy kevés alkohollal, az sem halálos, ha nem vezetsz utána kocsit!) ;), hogy beszélj, akkor egy idő múlva szerintem megjön a gyakorlat adta magabiztosságod is.

2009. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A párommal vagyok így, be nem áll a szám, néha már engem idegesít, hogy nem hagyom beszélni. Lehet azért van mert másokkal nem beszélek eleget? Nem szídtak le a szüleim soha, nem tudom miért van ez velem. Hát igen gyakorlat kell, mert mindig kibújok a beszélgetések alól. Köszi a segítséget, biztatást! Jóval jobban érzem magam! =)
2009. szept. 4. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj, én meg mikor beszélek szörnyen hadarok, és sokszor szólnak nekem, h nem értik mit beszélek. :D

Na akkor lelassítok és elmondom még egyszer. Én sem beszélek amúgy sokat, csak ha van mondanivalóm, ezért van, hogy kezdetben mindenki csendesnek tart, de utána már nem.

Meg én sem szeretek a semmiről beszélgetni senkivel, azt vhogy nem érzem beszélgetésnek. Plusz akkor vagyok hallgatagabb, ha még nem ismerem az illetőt, ugye nincs úgy közös téma. De ha neked van, akkor tényleg ne félj, mindent fogj fel poénosan, és akkor semmi rossz nem történhet.

2009. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
=)
2009. szept. 6. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!