Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyen nagyobb az önbizal...

Hogy legyen nagyobb az önbizalmam?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 23:43
 1/3 Gerge12 ***** válasza:
37%
Van egyszerű pszichológiai módszer, rögzitésnaek hivják. Kutyákon kisérleteztek vele elősször, mielőtt enni kaptak egy hangot hallottak. Ősszekötötték a hangot az evéssel és később a hang lejátszása után már megindult a nyálelválasztásuk. Na most ez emberre nézve ugy kell kinézzen, hogy : emlékezz vissza egy pillanatra az életedből, amikor megdicsértek vagy pozitiv visszajelzést kaptál. Ez legyen minél részletesebb és közben tedd keresztbe az ujjaid, ez legyen a kiváltó tényező, mint a hang a kutyák esetében. Első alkalommal mondjuk 10x próbáld el, később minden nap egyszer legalább, nálam működött :)
2013. febr. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hozzáállásod megváltoztatása ---> cselekvés (kis dolgok napi szintű véghezvitele, pl. munkában, sportban, hobbiban, míg szokássá nem válnak) ---> eredmények ---> önbizalom ---> jobb hozzáállás ---> több cselekvés... és így tovább
2013. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, és úgy mostanság állithatom, hogy sikerült leküzdenem.

Most, kilencedik elején lebuktam önbizalom terén nullára , de most visszagondolva, nagy baromságok miatt.

Siker titka nálam az volt, hogy mindig felidéztem szép, vicces emlékeket.

Ezek hatására mosolygósabb lettem, pozitív kisugárzásom lett újra, ez pedig alapja úgy gondolom az önbizalomnak. Fontos, hogy ne görcsölj rá, az élet nem olyan nehéz, hogy ráparázz! Gondolj arra, hogy ugyanolyan ember vagy, mint más, élvezd az élete,

2013. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!