Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az állandó, túlzott szorongást...

Az állandó, túlzott szorongást hogy lehet legyűrni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan mindenen szorongok. Tudok-e teljesíteni a munkában, mikor lesz már barátnőm, stb, de még a legegyszerűbb dolgokba (pl elmenni egyedül bulizni) sem merek belevágni, mert ilyen szinten túlgondolkodok, túlszorongok mindent.

Egyetlen "gyógyszert" találtam eddig erre. Ha iszom egy kicsit, akkor ez elmúlik. De ez nyilvánvalóan nem megoldás. Mit tehet az ember, hogy kevésbé legyen szorongó?


2013. febr. 18. 23:48
 1/6 anonim válasza:
Az ivás nem megoldás a problémára, ezt jól látod. Próbálj változtatni egy kicsit a gondolkodásmódodon. Például: Attól, hogy szorongsz, nem lesz jobb semmi sem. Minden úgy történik, ahogyan kell. Mindennek oka van. Te megteszel mindent az adott pillanatban, amennyit csak tudsz, s ezzel kész :). Nem szabad görcsölni, mert attól még rosszabb lesz minden. Amúgy vannak nyugtató teák, gyógynövényes kapszulák (valeriana), ami egy kicsit nyugtat és oldja a feszültséget :).
2013. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pont nem hiszek ezekben, hogy mindennek oka van, minden úgy van, ahogy kell. Racionális ember vagyok, nem hiszek valami "felső hatalomban", úgy gondolom, az ember élete millió véletlen összessége.

Egyébként "tudni" tudom, hogy a szorongásom felesleges, de attól az érzés még megmarad..

2013. febr. 19. 00:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Na pontosan ez az a téma, amiről én nagyon sokat tudnék neked mesélni!
2013. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem nincsenek véletlenek :)....De akkor sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Majd biztos akad egy "racionális" ember, aki tud valami megoldást a problémádra :). (1.voltam)
2013. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincsenek véletlenek. Minden okkal történik.
2013. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok. :/
2013. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!