Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan, hogy valaki tényleg...

Van olyan, hogy valaki tényleg nem jó semmire?

Figyelt kérdés

Egy rakás szerencsétlenség vagyok. Majdnem mindenben elfogadható vagyok, néhány dologban jó, néhányban béna, de semmiből se kiemelkedően jó.

Az egyik dolog ami zavar, hogy csak az érdeklődési körömben vagyok szinte jártas, minden más valahogy nem érdekel, de azért próbálok tájékozódni, hogy ne legyek tudatlan/műveletlen.

Mint már mondtam, semmiből sem vagyok kiemelkedően jó. Ez azért zavar nagyon, mert alsóban kitűnő tanuló voltam, egyáltalán nem is tanultam. De azóta átlagossá silányult a tudásom, vagy nem is tudom hogy mondjam. Semmiben se vagyok jó, kivéve egy valamiben: a nyelvekben.

Ez az egyetlen dolog, amivel eddig áltathattam magam. Kitűnő vagyok angolból, a legjobb az évfolyamon.

Kéttannyelvű gimibe jelentkeztem és ma néztem meg a szóbeli eredményeit; 31-en kaptak több pontot nálam (35 pontot kaptam 40-ből), 32-t vesznek fel és 6-an ugyanannyi pontot kaptak, mint én.

Egy versenyen pedig, aminek a harmadik fordulója szóbeli volt, 11. lettem (ez városi volt gondolom). Pedig tesztversenyen tavaly 1. lettem országosan. A tudásom azóta meg határozottan jobb lett, mégis... :/

Kuszán írtam, tudom, meg bután is hangzik az egész, de én tényleg annyira próbálok legalább egyvalamiben a legjobb lenni de NEM MEGY :'( Annyira bánt.

Hogy vigyem így valamire az életben?

14/L



2013. febr. 26. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, olyan nincs
2013. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

ez mindenkinél így van,csak nem mindenki panaszkodik,viszont pont abban a korban vagy hogy ezeket érzékenyebben vedd és jobban megviseljenek

ahogy leírtad szerintem nem vészes a dolog,rendben vagy,csak te látod másképp a dolgokat

2013. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Tőled idézek, és kommentálom, jó?

"Egy rakás szerencsétlenség vagyok." Balablabla. Az az ember nevezi magát szerencsétlenségnek, aki még nem tudja, miben szerencsés. Egyelőre nem tudja. De még rájöhet.


"Majdnem mindenben elfogadható vagyok, néhány dologban jó, néhányban béna, de semmiből se kiemelkedően jó." Átlagember vagy. Isten hozott klubunkban!


"Az egyik dolog ami zavar, hogy csak az érdeklődési körömben vagyok szinte jártas, minden más valahogy nem érdekel, de azért próbálok tájékozódni, hogy ne legyek tudatlan/műveletlen." Lásd fent, mi átlagemberek ilyenek vagyunk. A Te tagsági kártyád száma hárommilliárd-valamennyi. A recepción szívesen utánanéznek.


"Mint már mondtam, semmiből sem vagyok kiemelkedően jó." És? nem csak szupertehetségekből áll a világ. Baj ez? És az is elképzelhető, hogy Te egy fel nem ismert szupertehetség vagy.


" Ez azért zavar nagyon, mert alsóban kitűnő tanuló voltam, egyáltalán nem is tanultam." Gondolod, ami nyolc évesen igaz volt Rád, az mindig igaz marad? Viccelsz.


"De azóta átlagossá silányult a tudásom, vagy nem is tudom hogy mondjam." Én mint átlagember, kikérem magamnak a silány jelzőt.


"Semmiben se vagyok jó, kivéve egy valamiben: a nyelvekben. Ez az egyetlen dolog, amivel eddig áltathattam magam. Kitűnő vagyok angolból, a legjobb az évfolyamon." Ugye, ugye? Te tartod a szemináriumot a "Hogyan tegyük magunkat boldogtalanná megalapozatlan vélemények és téves énkép segítségével?"


"Kéttannyelvű gimibe jelentkeztem és ma néztem meg a szóbeli eredményeit; 31-en kaptak több pontot nálam (35 pontot kaptam 40-ből), 32-t vesznek fel és 6-an ugyanannyi pontot kaptak, mint én. Egy versenyen pedig, aminek a harmadik fordulója szóbeli volt, 11. lettem (ez városi volt gondolom)." Ez nekünk nem mond semmit: 40-en vagy 40.000-en indultatok?


"Pedig tesztversenyen tavaly 1. lettem országosan. A tudásom azóta meg határozottan jobb lett, mégis... :/" Az élet tele van ezekkel a mégisekkel, mégis mégist ér, csak úgy nyüzsögnek a mégisek. Le kéne őket permetezni valami vegyszerrel. Teljesen az agyára mennek az embernek!? A legközelebbi megmérettetésre jobban fogsz készülni. Ez itt nem a világvége. Ez az esetleges kudarc -még nem biztos, hogy nem vettek fel, hangsúlyozom!- csak nagyobb erőbedobásra sarkall. Én bízom Benned.


"Kuszán írtam, tudom, meg bután is hangzik az egész, de én tényleg annyira próbálok legalább egyvalamiben a legjobb lenni de NEM MEGY " Idő -és energiapocsékolás mindenképp legjobbá válni, hacsak nem találsz valami olyan területet, amit más még észre se vett. Akarsz mondjuk a világ leghíresebb kupakgyűjtője lenni? Fogj hozzá, és 30-40 év múlva lehet egy értékes kupakgyűjteményed, amivel bekerülsz a rekordok könyvébe. Persze az én magánvéleményem, hogy erre feltenni egy életet nevetséges, ne zavarjon! Nem kell semmiben se a legjobbnak lenned ahhoz, hogy boldog légy.


"Annyira bánt." Szar dolog ám a teljesítménykényszer. családi minta? Ha megszabadulsz tőle, akkor kb. 50%-kal nő az esélyed a lelki harmóniára.


"Hogy vigyem így valamire az életben?" Sehogy. Itt a véged, fuss el véle. Nemsokára -még ma este, de legkésőbb április elsején- kiszáll a zsákos emberekből álló kommandó Hozzátok, és elvisznek az átlagemberek munkatáborába, a Föld nevű bolygóra. Meg leszel lepve a begyűjtöttektől.


Ha el vagy kenődve, vegyél egy spalkit ( [link] hogy legyen mivel összevakarni magad.


Egyébként meg boldog felnövést kíván Neked R.

2013. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hunbula ***** válasza:
Tizennégy évesen azért még ne hagyd el ennyire magad. Oké, most épp nem jöttek össze túl fényesen a dolgok, ahogy folyton az ember orra alá szeretik dörgölni, nem mindig lehet fenn... De szedd össze magad. Ne azzal foglalkozz hogy másoknál jobb legyél, hanem azt csináld, amit szeretnél, és akkor nem fog úgy számítani, hanyadik vagy a sorban, mert már az is jó érzés lesz, ha egyáltalán az adott dologgal foglalkozol. Ne add meg magad a teljesítménykényszernek, hosszú távon nagyon nem kifizetődő. Két évet töltöttem stresszel és folyamatos (szó szerint) fejfájással anno gimiben, mert mindenáron kiemelkedő akartam lenni. Aztán rájöttem hogy ezen az áron nem éri meg. Végül így is kitüntettek, mert azokban a dolgokban amiket szerettem és kedvvel csináltam egyszerűen tudtam jó lenni. Fel a fejjel. Olvass el egy pár könyvet angolul amit még nem adtak ki magyarul, nézz meg egy sorozatot amit nem hoztak még be, és érezd hogy milyen jó neked, mert másoknak erre még nincs lehetősége. Na hogy hangzik?
2013. febr. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm tényleg a válaszokat, főleg ezt az utolsó kettőt! :)

Most már sokkal jobban érzem magam, elsőre tényleg kb mint egy csapás, úgy ért, de már megbékéltem teljesen :)

Pont ma történt, hogy egy osztálytársamat tanítottam angolra (ő spec. angolra jelentkezett, nemsokára lesz a szóbelije), ő heti 4 órán tanulja az angolt (nálunk úgy van, hogy vannak, akik heti 3, heti 4 és heti 5 órában tanulják). Én meg ugye 5 órás vagyok.

És mikor hazajöttem, pont azon kezdtem elmélkedni, hogy látszik rajta, hogy tényleg szeretné tudni az angolt, meg tanulja is, de mégse nagyon megy neki :( Én meg különösebb erőfeszítés nélkül tudom, és milyen szerencsém van, mert így értem a dalszövegeket, tudok filmeket nézni eredeti nyelven (angol felirat kell, anélkül azért nem :)), meg ilyenek.

És most olyan szerencsésnek érzem magam, rájöttem, hogy minden nézőpont kérdése :)

2013. febr. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!