Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok jó semmire?

Miért nem vagyok jó semmire?

Figyelt kérdés
Most fogom befejezni az iskolát. És az elmúlt napokban megpróbáltam számot adni magamnak az elért teljesítményemről, így a felnőttkor kapujában. Az eredmény nulla: nem értem el semmit sem, nem tudok semmit se, egyszerűen olyan haszontalan vagyok. Gyerekkoromban tanultam zenét és énekeltem. 4 év után feladtam, mert teljesen tehetségtelen voltam benne. Jártam rajzra: nem tudtam sokáig fejlődni. Sosem voltam jó sportoló, rossz a mozgásom, rossz ránézni. Technikából és infóból meg akartak húzni általánosban, mert annyira nem volt hozzá érzékem. A matekkal és a nyelvtannal még most is hadi lábon állok. Folyton seggelek, de kezdek beleunni az egészbe. Az intelligencia hányadosom a béka segge alatt található 5 méterrel. Talán ezen még túl is tenném magamat, ha legalább az érzelmi intelligenciám fejlett volna, de sajnos az is fejletlen. Hamar kiborulok és nehezen bírom a stresszt és az emberekkel sem tudok normálisan elbeszélgetni. A kinézetem pedig a legelkeserítőbb, hozzá pedig még stílusérzékem sincs. Az egyetlen dolog amiért hálát adhatok, hogy van egy szerető családom és néhány barátom, akik a rengeteg hibám dacára elfogadnak. Azonban én nem tudok megelégedni azzal amivel erre a Földre küldtek. Imádom a művészeteket és csodálom az igazán okos embereket, de emellett folyamatosan fortyog bennem az irigység feléjük, mindig azt kérdezem ilyenkor magamtól: ha ő igen, akkor én miért nem. Mindig ott van az érzés bennem, hogy én is ezt akarom csinálni, hogy sikereket akarok és elismertséget, de eközben mást sem csinálok, mint ülök a Tv előtt vagy internetezek, harsogok néhány üres közhelyet, hogy legalább néhány ember okosnak, különlegesnek találjon. Közben pedig azt kívánom, hogy bárcsak elsüllyednék jó mélyre a földben, mert gyűlölöm magamat, minden rohadt percben, mert nem lehetek olyan, amilyen lenni akarok. Félek a jövőtől, mert nem látok semmi fényt benne, mert tehetségtelen és ronda, gonosz ember vagyok és ha 100 évvel korábban születtem volna, már rég halott lennék. Nem értem, miért élek, ha tehetségtelen vagyok és nincs bennem elég erő a túléléshez. Mire jó egy olyan ember, aki alkalmatlan az életre? Hogy találhatnám meg esetleg az a részét önmagamnak, ami talán érdemessé tesz a létezésre?

#halál #élet #tehetség #célkeresés
2012. dec. 2. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést mint ha én írtam volna. Viszont nekem vannak rész sikerek az életemben amik ugyan egy külső szemlélő számára lényegtelenek, én mégis örülni tudtam neki. Szerintem igazából az emberiség 90%-a nem tud semmi kiemelkedőt alkotni és gondolkodhatna ugyanígy. Csak van akinek az ölébe pottyannak lehetőségek és tud is élni velük. Az meg, hogy te másokat milyennek látsz megint csak relatív. Írtad, hogy van aki okosnak tart, lehet másokban te is látsz olyan pozitív tulajdonságot amivel valójában nem is rendelkezel. Szóval ne becsüld le magad másokkal szemben. Na meg az írásod alapján egyáltalán nem úgy tűnik mint ha az intelligenciád a béka feneke alatt lenne.
2012. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, annyira meg tudlak érteni! Én is így vagyok, vele, de nekem sajnos még van másfél évem az iskolából, és azt még végig kell szenvednem. Sőt, én még seggelni sem tudok, és még ahhoz is béna vagyok, hogy puskázzak. Amihez volt tehetségem, ahhoz is csak átlagosan voltam jó, és mindet feladtam. Két extrasikeres, szép és okos testvérem van, a barátaim szintén ilyenek. Nem tudom miért vannak velem, néha úgy érzem, csak udvari bolondnak. De vigasztaljon a tudat, hogy ezentúl lesz valaki, aki mindig, amikor totálisan leégeti magát valahol, rád gondol majd, azt mondván magának "legalább nem vagyok egyedül". Sok sikert az élethez!
2012. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy tonna eszét kérnek, hogy leérettségizem, aztán megengedik az a luxust, hogy elmehessek takarítónőnek.


A sors aztán nagyon vicces, ha a véletlenek alakítják, bár akkor nem hiszem, hogy nevezhető sorsnak. Nem hiszek Istenben vagy istenekben, de ha van bármiféle természetfeletti erő, ami beleszól az életünkbe, akkor az tényleg nagyon igazságtalan. Persze én, aki tényleg nem érdemelné meg, hogy kegyes legyen hozzá a sors, nem mondhatja ezt, bár azért sajnos ismerek példákat erre is.

2012. dec. 2. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem, legyen sors, isten, véletlen, szerencse vagy karma, mind számító és válogató. De hát ezt kaptuk, kezdeni kell vele valamit. Én többnyire, amikor nagyon mélyre süllyedek az önsajnálatban, bezárkózom és zenét hallgatok. A zene legalább nem válogat, az nekem is ugyanolyan jó, mint neked.
2012. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A zenét én is imádom. Teljesen felszabadít, néha éneklek is közben -nem érdekel mennyire hamis vagy zavaró- és akkor olyan, mintha minden negatív energia kiszabadulna.


Tudom, hogy el kell fogadnunk azt, amivel világra jöttünk, édesanyám is ezt mondta nekem, mikor elmondtam neki mennyi kétely van bennem magammal kapcsolatban. De egyszerűen nem megy, mert mindig ott van az az "akkor is". Valami gyerekes dac miatt nem tudom elengedni a vágyamat, hogy egy másik ember legyek. Ráadásul kicsit úgy érzem, hogy ha erről lemondok -hiába okoz fájdalmat és felesleges stresszt- még szürkébbé válok, mert a vágyam a fejlődésre megszűnik és eltűnök. Bár azt is tegyük hozzá, hogy most sem tudok sokat tenni, mert túl gyakran süllyedek el az önsajnálatban és a halálvágyban és az emberek nem is akarnak észre venni, hiába vágyom arra, hogy ezt tegyék.

2012. dec. 2. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak az a furcsa, hogy a barátaimmal bepörgök, én leszek a "társaság bohóca", de valójában.. Én elbőgtem magam, amikor megmondta a pszichológusom, hogy nem vagyok depressziós. Még az is jobb lett volna. De énekelni én is szoktam, pedig borzalmas a hangom. Egyedül jó. Sötétben, zenével feküdni ruhástul az ágyban. Ez tart még életben.
2012. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem szakemberrel kellene megbeszélned a gondolataidat, már kicsit korosnak tűnik, vagy talán nagyon ráérsz, esetleg kis fizikai munka..ami lefáraszt, hasznos is, elfáradnál és nem érnél rá baromságokon gondolkodni..
2012. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem pont, hogy túl sok mindent csinálok és a siker hiánya bénít ennyire. Az bár tény, hogy az ilyesmi inkább jut eszembe unalmas óráimban. Talán valami tinédzser kori hülyeségnek estem áldozatául...
2012. dec. 6. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az embert nem lehet mérőszámokkal mérni. Fiatal vagy még, és van időd rájönni, miben vagy jó.

Ami meg az irigységet illeti, én is szoktam irigy lenni másokra. Igaz, engem okosnak tart a környezetem, (erre pár diploma mg pár nyelvvizsga a bizonyíték, meg ha valaki valamit nem tud, engem kérdez), mégis irigy vagyok azokra, akik megtalálták életük párját, és gyerekük is van már, én meg 33 éves fejjel itt szingliskedek.Ez emberi dolog.

Lehet, hogy egy kicsit több önbizalomra lenne szükséged, és akkor minden jobban fog menni.

IQ-d,AQ.EQ-dat mérték? Azok csak számok. Volt olyan eset, amikor nagy, befolyásos nagyköveteket és vezető politikusokat ültettek le, és töltettek ki velük IQ tesztet. Mintegy fele ennek a bandának visszaadta üresen a tesztet, hogy nem értik. A többinek meg 60-vagy 70-es IQ-ja lett. Úgyhogy ezek a művelt, okos, értékes emberek az IQ.teszt szerint imbecillisek vagy idióták voltak.

Fel a fejjel+önbizalom!

2015. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje... Én folyamatos pofonokat kapok az élettől, folyton megszerzek valamit, aztán elveszítem... Pedig nem az én hibámból történik, mégis ver a sors.. Most annyira a letargiába estem, hogy legszívesebben eltávoznék az örök vadászmezőkre... Totál feleslegesnek érzem magam, és már a küzdeni akarásom is alábbhagyott.. Mi értelme újabb és újabb sikereket hajszolni, ha úgy is kudarc lesz a vége? Akárhányszor odajutok, hogy elkezdhetek tervezni, hogy végre önmegvalósíthassam magam, beüt a krach... Jelenleg a just do it, azaz csak csináld gyakorlattal élek, de minden mozzanatnál ott motoszkál a fejemben a kérdés. Minek? Felesleges az emberi lét. Minek érzünk, minek élünk ha nem tehetjük azt amit szeretnénk? Hidd el, a legsikeresebb emberek is legbelül totál csődöt mondtak, még ha nem is minden területen. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenki a saját hibáira fókuszál ahelyett, hogy örülne. Persze könnyű mondani, és most én is úgy érzem az lenne a legjobb a környezetemnek, és nekem is ha elhunynék... Fogalmam sincs mi vár még rám. Mindenesetre tedd fel magadnak a kérdést hogy te mit szeretnél pontosan. Az összes válasz benned van. Ne mástól várd, hiába várod. Arra kellett rájönnöm, hogy idővel a saját kérdéseimre megkaptam a választ mindig. Habár néha megingok, és elbizonytalanodom. (Sóhajt). Próbálkozz, hátha összejön valami. Tudod, a szerencsejátéknak is ez a szlogenje. "BÁRMIKOR BEJÖHET"
2021. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!