Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol keressem a problémám...

Hol keressem a problémám gyökerét?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és azt vettem észre, hogy egyrejobban zárkózom el a külvilágtól. Ez nem volt így egy évvel ezelőtt. Jó, rendben itt az érettségi és tanulnom kell, de sokszor túlzásba viszem(Le voltam maradva az anyaggal, muszáj volt pótolni, matekból 0voltam, most meg igyekszem, hogy legalább sikerüljön az érettségi). Hétvégén sem megyek sehova, bent ülök egész nap. Vidéken élek, meguntam az itteni társaságot, egyszerűen unalmas mindez ami itt van, az emberek körülöttem nem tesznek semmit magukért, el vannak tunyulva én meg amolyan eudaimonista életmódra váltottam, a karrier az első. Ez egy szintig rendben van, de mióta bezárkóztam, meghíztam, nincs önbizalmam, nem járok társaságba, bulizni(pedig régen sokat voltam). Ha buliba megyek azon vagyok hát ha leszólít egy pasi, és általában csalódottan jövök el, elmegy a kedvem stb stb. Általában nem volt olyan, hogy legjobb barátnőm, nem is szeretem az ilyen kapcsolatokat, tavaly volt egy osztálytársam akivel lógtunk, de az is most a szájából s*gg*t csinált, és egyszerűen már nem is beszélgetünk, annak ellenére, hogy padtársam. A probléma gyökere a hazugság, hanyagság ez esetben. Én meg nem tudok hazugságban élni. Próbáltam jó útra téríteni, de inkább elfordult. Továbbá eléggé kritikus lettem az emberekkel szemben is. Nem tudom egyszerűen hogyan alakulhatott ki ez az állapot bennem. Mivel tudnék javítani szerintetek?
2013. febr. 27. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Lássuk csak

Az pozitív, hogy megpróbálod kibogozni a szálakat és visszakövetni, hogy hol kezdődött el számodra a leépülés.


A barátok jönnek-mennek, nagyon kevés olyan baráti kapcsolat marad meg az érettségi után ami tartós maradt.

Ennek az is az oka, hogy mindenki elkezdi építeni az életét, karrierjét és megy mindenki a szélrózsa minden irányába, hátrahagyva a múltat. új iskola, munkahely = új környezet, barátok.


Én már nem is tudnám felsorolni mind azok nevét, akikkel együtt végeztem értségin. (talán csak párat)

Szóval ez a része teljesen normális, ezen nem kell megrökönyödni.

Azzal sincs semmi gond, hogy változást szeretnél a környezetedben, pörgősebb életet magad körül.



Ami viszont nagyon nem jó, hogy több sorban is utalsz arra, hogy elszigeteled magad az emberektől.

És úgy tünteted fel, barátaid elvesztését, hogy mindenki más hibás, rajtad kívül!

(pedig néha bizony az embernek s*gget kel csinálni a szájából, bizonyos esetek során.)

A kérdés az, hogy ilyen esetekben te tudod e tolerálni mások "hülyeségét", a dolgok és miértek mögé látni, megérteni a cselekmények okát!

Ha ezen nem változtatsz, akkor ez a hozzáállás egészen addig fog süllyedni, hogy már szinte undorodni fogsz az emberektől.


Tudod, hogy ez így nem jó, szeretnél újra az a 17-18 éves ön magad lenni!

Hát tessék ismerkedni, járj el kondizni (az segít az önbizalomban is).


Egyet ne feledj: MINDIG a család az első!!! Minden más másodlagos!


Bátran kezd el tervezni a jövődet, találd meg, hogy hol van a számodra ideális hely, ott milyen karrt tudsz idővel kialakítani.

19 éves vagy, itt az ideje elkezdeni felnőttként érzékelni világot.

A barátokról meg a környezetedhez való viszonyulásod fog gondoskodni!


Sok sikert!

2013. febr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segített a válaszod, hasznos volt. Régen azt mondta nekem valaki, hogy csodálkozik, mert ő (férfi) a legjobb barátait a középsuliban szererezte, velük tartja a kapcsolatot még most is, az egyetemi barátokról nem is tud. Ez bezavart úgy nekem, és azért jött a barátság téma is be. Még egyszer köszönöM!
2013. febr. 28. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!