Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minél butább valaki, annál...

Minél butább valaki, annál magabiztosabb. Szerintetek miért van ez így? Hova fejthető vissza ez a probléma agyműködés szempontjából?

Figyelt kérdés
írjatok véleményt, hogy szerintetek ez miért van így...

2013. márc. 4. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre egyes embereknél hogy egyszerűen biztosak benne hogy az a butaság amit állítanak vagy amit hisznek hogy az maximálisan úgy van ahogyan ők azt kitalálják és teljesen abban vannak hogy márpedig az úgy van ahogyan elképzelik.

Persze számos oka lehet még ezeknek de én eddig ezt vettem észre, és kíváncsi vagyok arra is hogy más mit mond, mert nekem ez az elmélete erről.

2013. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt már mások is észrevették:

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel." Bertrand Russel

[link]

2013. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen, már észrevették

de hogy honnan ered ez az evolúciós hiba...

...azt még senki sem mondta meg

2013. márc. 4. 23:52
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem "evolúciós hiba" meg "agyműködési" szempont, ez egyszerűen egy pszichológiai jelenség. Egyszerű, józan gondolkodással is választ kaphatsz rá: aki kevesebb ismerettel rendelkezik, annak egyszerűbb a világa, nem lát annyi választási lehetőséget, kockázatot. Vagyis: azért biztosabb az ilyen ember mindenben, mert mindenből csak egy oldalt ismer. Nem ismer más alternatívát, nincs mihez mérnie, tehát nincs, ami "kikezdené" az álláspontját. Nincs viszonyítási alapja, ami árnyalná a képet.



Ha jobban meg akarod érteni, ezen a mondáson gondolkozz el:



"Akinek egy órája van, mindig tudja, mennyi az idő. Akinek kettő, sohasem biztos benne."

2013. márc. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, javítok, nem is pszichológiai. Nem tudom, milyen, talán logikai, filozófiai? A lényeg, hogy az evolúcióhoz nincs köze. A matekhoz, filozófiához már több köze van: ha csak egy úton mehetsz, akkor úgyis azon mész, ha két/három/n úton, akkor már mérlegelsz, variálsz.
2013. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazzal magyaráztam volna, mint a két utolsó válasz megírója, bár ilyen jól biztos nem fejeztem volna ki magam. Szóval a lényeg, hogy minél kevesebbet fogsz fel, annál egyszerűbb összkép alakul ki a világról/dolgok működéséből az agyadban, ergo könnyebbnek, kézenfekvőbbnek és egyértelműbbnek találod a választ bizonyos kérdésekre. Márpedig ha te úgy tudod, hogy csak egyféle megoldás jöhet szóba, azt bátrabban hangoztatod, mint a kismillió alternatívád valamelyikét. Szerintem sem mondható ez evolúciós jelenségnek.
2013. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

és ezzel a nagy hanggal és határozottsággal még olykor előrébb is tartanak mint az okosak.

tekintve, amikor egyik kollega akkora baromságot mondott de valami iszonyat hangerővel, csak azt vettem észre, hogy senki nem vitatkozik vele és elkezdtek neki "teperni".

a nagy hang önmagában is rengeteget ér a munkaerőpiacon.

ésmég: jobb ha nem állsz le vele vitatkozni, mert legyőz a rutinjával.


szóval abszurd az egész társadalom.

2013. márc. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért van így, mert aki buta, az legtöbbször nem ismeri a helyzet körülményeit, a dolgok hátrányairól sincs tudomása. Mivel emiatt szinte semmiféle akadályozó körülmény nem "lóg bele" az elképzeléseibe, ezért gondolja, hogy minden haláli egyszerű, könnyen megoldható, és ennek köszönhetően nagyhangú, magabiztos.
2013. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"A világgal az a baj, hogy a hülyék mindig biztosak magukban, az okosak meg tele vannak kételyekkel." közhely, de igaz. nálunk is azok a nagyhangúak, akik buták. és ráadásul még okosnak is hiszik magukat..
2013. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tévedéseinket védjük a legjobban, mert azok a mi gyerekeink:)
2013. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!