Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan nyerjem vissza a régi...

Hogyan nyerjem vissza a régi önmagam?

Figyelt kérdés

Régen is voltak hullámvölgyeim, hogy egy önbizalommal teli, olykor egy önutáló korszakom volt, viszont az önbizalommal teli korszakomban összevesztem az osztályban a legjobb barátnőmmel (amúgy nem volt az, csak az osztályon belül), és most nagyon egyedül érzem magam, mert úgy érzem mindegyik kis szűk csoportban felesleges és nemkívánatos vagyok. Az összeveszés óta csak ebben az önutáló periódusban vagyok, és a suliban óriási nagy nyomás és izgulás alatt vagyok, hogy végre "újra beilleszkedjek", nem vagyok egyáltalán felszabadult, meg akarok felelni mindenkinek, csak hogy egy kicsit megnyugodjak. Régen mindenki felé nyitott voltam és felszabadult tényleg, volt időm teljesen más dolgokra is gondolni, álmodozni, hogy mit akarok, mert volt önbizalmam, most meg minden attól függ, hogy jól érzem magam-e a suliban, de gyakran mindjárt elsírom magam, csak árnyéka vagyok önmagamnak. Csak álmodozni tudok arról, hogy népszerű és oldott leszek, mint régen de most olyan mintha senki sem akarna beszélni velem. Félek, hogy az emberekkel beszélni kelljen, nem akarok semmilyen kirándulásra vagy táborba menni mert félek hogy milyen lenne. Ez pont így volt az általánosban is, ott sem találtam a helyem, de az vigasztalt hogy már ott végzős vagyok és összetartóbb volt az osztály emiatt és úgy könnyebb volt, de ez nem vigasztal, mert még csak 9.-es vagyok. Régen nagyon nagyon jó érzéseim voltak, a magamba vetett hit miatt úgy éreztem mindenre képes vagyok, de legszívesebben mindig az van a fejemben, hogy menjek már haza, hogy magamba vonulhassak. Nagyon zavar, hogy én nem ilyen vagyok, nem érzem magam így jól, és nem tudom önmagam adni (amikor tudom, akkor szeretnek), ezért cask erőlködöm és így gondolom ezt érzik mások. Úgy érzem kezdek nagyon lecsúszni a lejtőn és elveszíteni önmagamat. Olvasok mindenféle pozitív gondolkodásos könyvet, de nagyok az elvárásaim magammal szemben, és nincs is kedvem semmihez. Azt, hogy összevesztem a barátnőmmel csak azért sjnálom annyra, mert ez lett, hogy magányos lettem.

15L


2013. márc. 5. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem az a gondod, hogy azt akarod minden erőddel hogy megint a régi legyél, de valahogy annyira akarod már hogy mégse sikerül mert talán rágörcsölsz hogy 'úristen, nekem kellenek a barátnők, hogy ne legyek magányos'. Nem ismerlek, de lehet ez a gond :)

Ne görcsölj rajta ha magányos vagy, és ameddig magányos vagy, élvezd ki.. lehet később nem lesz rá alkalmad egyedül lenni :)

szóval.. ha a legjobb barátnőddel vesztél össze, igen, az nagy baj, de hát ne mcsak ő van az osztályodban, gondolom nem ketten jártok :)

Amúgy meg, szerintem próbálj meg nyitni más emberek felé az osztályodban, mondjuk így elbeszélgetni valakivel, vagy csatlakozni egy ottani "klikkhez" társasághoz..

Ez így menne szerinted?

19/f vagyok, még gimis vagyok. (5 éves nyelvi előkészítő miatt)

2013. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt akarom nagyon hogy minden a régi legyen.. hogy ne izguljak folyton azon, hogy "úristen most egyedül vagyok" "most nem tudunk semmiről sem beszélni" mert régen minden jó volt úgy ahogy volt most meg semmi sem jó úgy ahogy van. a barátnőm eléggé központi ember az osztályban és ha köré gyűlnek az emberek akkor nekem sosincs választásom hogy kikkel legyek. nem tudok őszintén beszélgetni senkivel úgy igazán elmondani mindent, és emiatt feszélyezett vagyok. régen szerettem bejárni a suliba és vidám voltam most meg alig akarok felkelni és mindig haza akarok menni. ez az általánosban sosem tudtam megoldani, mindig az volt hogy kevés idő maradt hátra és jól elvolt az osztály.
2013. márc. 5. 15:38
 3/3 A kérdező kommentje:
szóval eddig voltak önálló gondolataim, akartam sokmindent csinálni, elkezdeni, tervezni és most hogy rosszul érzem magam a suliban, a nem-suliban-levős időmet is az tölti ki hogy utálom magam és az életem
2013. márc. 5. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!