Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet még a személyiségemen...

Bunny007 kérdése:

Lehet még a személyiségemen 21 évesen változtatni?

Figyelt kérdés
21 évesen eljutottam arra, hogy nincsenek barátaim, egyszerűen senkit sem merek közel engedni magamhoz, mert nem szeretném ha hamar rámunnának Ehhez elég érdekes dolog párosul: mindenkivel el tudok beszélgetni 5 percet, vagy ha hivatalos ügyben kell eljárni akkor a kommunikációval nincs semmi baj. Ha a felületes barátkozást vesszük abban number 1 vagyok. Itt az egyetemen beléptem egy diákkörbe, hogy ne legyek annyira egyedül, de itt sem szereztem barátokat. Mert mindig menekülök, hogy ne kelljen velük találkozni, nehogy vmi hülyeséget mondjak úgy érzem muszáj megjátszanom magamat, hogy valaki egy picit is szeressen nagyon rossz ez így. Van olyan aki ezt a felületességet legyőzte? Milyen praktikákat alkalmaztál rá? Előre is nagyon hálás vagyok a válaszokért!

2013. márc. 6. 21:36
 1/8 dani900 ***** válasza:
65%

A személyiségen nem tudom mennyit tudsz változtatni, ugyanis amit mutatsz a külvilág felé az nem te vagy valójában, hanem egy álarc.

Ez azért lehet, mert tele vagy félelmekkel, gátakkal, amik erősebbek nálad jelen pillanat!

Úgy érzed, ha feltárnád saját magad, őszintén mások előtt, akkor sérülékennyé válnál, de amíg az álarcodat mutatod, addig nem lesznek barátaid, csak haverjaid max.


A legtöbb ember ilyen álarcot épít maga elé, mert fél.

A félelem addig félelem ameddig szembe nem nézel vele, és le nem győzöd.


Amúgy milyen alapon várod el, hogy TÉGED szeressenek, miközben valami mást mutatsz?


Képzeld, ember vagy nem isten, sőt, mindenki ember, és ez azt jelenti, hogy vannak jó tulajdonságaink, és rosszak egyaránt. A barát tud mindkettőről, és őszintén megmondja, hogy mi tetszik, és mi nem, és ez esetleg fájhat is, de az igazi barát segítő szándékkal mondja el, nem sértésből.


Legyél nyitott a másikak felé, ne legyél ennyire önző, hogy szeretnél egy barátot, hogy téged szeressenek...

Barátok akkor vannak, ha érdeklődnek egymás iránt, figyelnek egymásra, és ha kell segítenek.


Bár ez egy kicsit bonyolultabb ennél,nem akarok ide oldalakat írni, mert, lehet, hogy el se olvasod, és akkor elvesztegetett energia lenne és idő, amit nem kapok vissza, és te sem kapod vissza az elvesztegetett idődet. Ezek a fő dolgok, és azért tudom, mert majdnem egykorúak vagyunk, és én se ismertem fel ezeket a dolgokat nagyon sokáig.

Ha szeretnél mélyebben is belemenni, írhatsz akár nekem is.

2013. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod, tom hogy tök igazad valahogy mégsem tudok kijutni ebből az ördögi körből:(

2013. márc. 8. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én is szívesen írok többet, akár itt is, ha látom hogy érdekel. Most csak egy pár tipp ami közhelynek tűnhet de nekem segített.

-Ne egy diákkörbe lépj be hanem mindenbe amibe csak lehet. Járj el mindenhová, írd össze milyen programok vannak ahová egyedül is lehet (szerintem: mindenhová, de embere válogatja). És így tovább, lényeg hogy csak annyit legyél otthon amit feltétlen muszáj, pl tanulás miatt. De inkább azt is az egyetemi könyvtárban tedd! Ezek olyan dolgok amik nem biztos hogy közvetlenül javítanak a helyzeten: nem biztos hogy onnan lesznek ismerőseid ahová eljársz, de valahogy mégis meghálálja magát a dolog. Ha más nem ismerni fogják az arcod.

-Ne akarj feltétlenül barátokat. Nekem bőven elég volt hogy lett egy pár haverom, rengeteg este volt amikor 3 helyre is hívtak és alig bírtam választani. A mély lelki dolgokat szerintem egy férfinak egyrészt nem kell nagyon gyakran kibeszélnie, másrészt amikor nagyritkán mégis jólesik, arra úgyis találsz valami alkalmat. Azonos neműek társasága csak arra kell hogy viccesebbek legyenek a mindennapok. Aztán ha van valami közös terv amit együtt megvalósítotok az tökjó meg minden, de nem ez az élet legfontosabb dolga, majd jön ha kell.

-Van egy mondás: a legjobb útja hogy barátokat szerezz az hogy te is jó barát légy. Szerintem ez hülyeség. A legjobb útja az hogy először a saját magad legjobb barátja legyél. Szórakoztasd, kényeztesd (ne gondolj semmi rosszra :D) magad, élj úgy ahogy te akarsz. Ha épp nem megy, akkor is inkább ezen erőlködj. Egy idő után csatlakoznak azok akik a barátaid akarnak lenni (és akkor akár arra is rájöhetsz mennyi unalmas ember van köztük). A másik jó tanács amit szintén sehol nem olvastam még hogy légy olyan ember akivel Te is szívesen barátkoznál. Különben nem várhatod hogy normális emberek veled akarjanak lógni.

Magamról annyit hogy rengeteg haverom volt otthon, most másik városba költöztem és itt egy sincs. Amit egyáltalán nem bánok, igazából annyira untatott hogy piázáson, mekizésen kívül a környezetem kb semmi másra nem volt képes, hogy örülök hogy megszabadultam abból a környezetből. Aztán majd vagy sikerül itt valami jó arcokat összegereblyézni, vagy nem. Nekem fontosabb hogy legyenek dolgok amikkel szeretek foglalkozni, legyen egy jó csajom, és kb ennyi.

2013. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nirata ***** válasza:

(:

Tudom nem könnyű

De képzeld el magad 70 évesen egy nagy házban,ahol csak te vagy.Se gyerekek,se unokák,se vén barátok...

Tényleg ezt akarod?

Mert én nem hinném.

El kell fogadnod,és fel kell vállalnod önmagad.

A boldogság felé ez az első lépés

2013. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, és teljesen igazatok van. Egyszerűen képtelem vagyok egy bizonyos ponttól beengedni a viágomba az embereket.:(
2013. márc. 12. 21:38
 6/8 Nirata ***** válasza:

próbálj olyanokat közel engedni,akiket nem engedtél,olyannak tanácsot adni akinek nem adttál....stb

ezek szerintem segítenek

2013. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szarj mindenre :DD kit érdekelnek éld az életed legyél gátlástalan és kész:d
2013. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nirata ***** válasza:
bölcs tanács
2013. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!