Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék társaságban...

Hogyan lehetnék társaságban felszabadultabb?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen eltudok társalogni bárkivel (komolyan akárkivel), ha kettesben vagyok az illetővel. Társaságban pedig éppen az ellentéte. Én töltöm be annak az idegesítő személynek a szerepét, aki végig csendben van s csak néha szól hozzá valamit jobb esetben, s azt is éppen hallhatóan. (Persze nem baráti, összeszokott társaságra gondolok itt) Talán félek hozzászólni a témához, mert mi van akkor ha egyhangúlag lehurrogják a véleményem. Tényleg félnék vállalni a véleményem, s azáltal saját magamat? Hogyan tudnék felszabadulni, hogy megszabaduljak attól a nyomasztó érzéstől, hogy mit gondolnak rólam mások?
2013. márc. 8. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyál meg előtte egy felest! :)
2013. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szard le, hogy mit gondolnak.
2013. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez bizony szorongás, és kezdeti antiszociális fóbia tünetei, kezelés nélkül idővel ez sajnos súlyosbodhat.
2013. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez az 'antiszociális fóbia' éppen egy helytelen kifejezés szerintem jelen esetben. Kicsit jobban utána néztem maga az antiszociális kifejezésnek.. Nem utálom az embereket, s társaságba is vágyom. Mégis rengetegszer nem tudom meghallgattatàsra bírni a szavam..
2013. márc. 8. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy KEZDETI! Tehát nem azt mondtam, hogy az vagy! De ezek a fóbia megelőző tünetei!!!
2013. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igaz, ez teljesen jogos.

Majd odafigyelek, hogy ne legyek társaságkerülő,embergyűlölő.. Bár én magam kétlem a hajlamosságomat ilyesfajta tünetekre. Szóval csak mégsem hiszem, hogy ez állna a háttérben. Mindegy is, mindenesetre a véleményedet köszönöm, elfogadom. Megjegyzem, bár ismerni ugye nem ismersz, így ilyen biztosra nem mondhatod. A probléma viszont az, hogy én (aki elvileg ugye legjobban ismeri önmagát) sem tudom pontosan, mitévő legyek átmeneti szótlanságom ellen.

2013. márc. 8. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez szociál fóbia. Vannak akik összekeverik az antiszociális kifejezéssel.

Én is ilyen vagyok ez ellen nagyon nem tudtam eddig semmit sem tenni. Az okát kéne megkeresni, hogy miért érzed magad kényelmetlenül nagyobb társaságban, lehet akkor jobban feltudnál szabadulni.

2013. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig feszélyezve érzem magam ilyen helyzetekben, de egyszerűen már nem érdekel más véleménye, csak ha építő a kritikája.. Egyszóval ÉLJ, és ne érdekeljen, hogy ki mit gondol.. ha valaki azt mondja hülyeséget beszélsz, akkor hagyd ott? mit számít?
2013. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az az igazság, hogy nekem is hasonló problémám van...

Fél liter bor, ha megiszom egy-két perc alatt, esetleg éhgyomorra, és meglök, akkor igen hatásos segítség, de nyilván ez hosszú távon nem megoldás. :P


Fejben tudom nem szabad mások véleményével foglalkozni, mert attól semmi nem lesz rosszabb. De valahogy hiába, társaságban mégis előjön, és sajnos nem igazán lehet irányítani ezt azzal, hogy erre-arra gondolsz. :(

Én azt tanácsolom, hogy esetleg nyiss olyan témák felé, amik eddig nem érdekeltek, bővítsd a látókörödet, és esetleg több mindenhez hozzá tudsz szólni...


Sokan mondják, hogy a sport segít. Esetleg próbálkozz azzal. :)

2013. dec. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!