Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégsem tudok felejteni?

Mégsem tudok felejteni?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy sok problémát sikerült elfelejtenem, amit éveken keresztül hurcoltam magammal. Sok rosszat, amit tettem, vagy történt velem. Most anyukámmal kapcsolatban mégis egyre többször jönnek felszínre olyan dolgok, ami miatt haragszom rá. Gyerekkori sérelmek, amikről úgy gondoltam, hogy én tettem valami rosszat, vagy szégyeltem magamat, mert nevetségesnek éreztem magam miatta. Most viszont, hogy nőnek a gyerekek, rájövök, hogy én csak gyerek voltam, és a felnőttek nem kezelték jól a helyzetet. A pszichoanalízis "minden a szülők hibájából" szerintem nem sok jó sül ki, és tudom, hogy a problémákat azért kell boncolgatni, hogy megoldjuk, nem azért, hogy lovagoljunk rajtuk. 20 évesen már megtanultam megbocsátani. És most mégis haragszom újra. Pedig annyi mást sikerült helyre tenni, ezt miért nem? Sajnos ezt ő is érzi, és most nem túl jó a kapcsolatunk. Inkább bunkónak tarthat, vagy valami ilyesmi. De már ő is lassan 70 éves. Nem akarom szembesíteni, hogy mit szúrt el, vagy mit lát rosszul, de pár dologban nagyon csúnyán leállítottam, amikor anekdotázni kezdett valamiről, amiről nem is tudta, hogy nekem milyen rossz volt. És mindig szégyeltem magamat miatta. De miért nem látta soha, ha nekem valami rossz?
2013. márc. 9. 01:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nem csak Te vagy így.

Tökéletes kapcsolat nem mindig van a szülő és gyereke között.Tudod hiába növünk fel,lessz külön családunk ,de akkor is valakinek a fia meg a lánya leszünk.Mi meg alapjában mindig a jobb dolgokra törekszünk szóval ha neveljük a saját gyerekeinket akkor egy bizonyos mintát próbálunk lepipálni amivel neveltek minket.Ha jó embernek tartod magad és életképes vagy akkor annyira rossz munkát nem végezhettek a szüleid.A problémáiddal szembesítheted a szüleidet,de az felesleges mert az régen volt.Most már fordítva működik a nevelés ,nekünk kell a szülőket megnevelni :)

Ezeket a gyerekkori sérelmeket próbáltad már megbeszélni valakivel?Vagy magadba süllyesztetted?Ha senkivel nemtudtad ezt megbeszélni akkor a pároddal nyugodtan beszéld meg ,beszéld ki magadból ezt aztán lehet hogy csak ennyi kellett ,meghát más is megmondja ezekről a véleményét és talán megtudod hogy helyesen látod e a dolgokat vagy nem.

2013. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!