Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyv olvasása segít...

Milyen könyv olvasása segít hozzá, hogy jobban szeressem önmagam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem szeretem magam eléggé. Ha egy szép lány kapcsoaltot akarna velem, nem mennék bele, mert kevésenk érezném magam. De az élet egyéb területén is könnyedén átlépnek rajtam mások. Nem tisztelem magam, és ez nagyon nagy probléma. Pszichológusra nem adnék ki pénzt, mert szeretem a dolgaim magam megoldani, és fösvény is vagyok. Meg gazdag sem vagyok.

De a legjobban tényleg az zavar, hogy nem teszek meg mindent magamért, és nem vagyok képes kapcsolatra.



2013. márc. 12. 20:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
tegyed csak
2013. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 dani900 ***** válasza:
A 9-es válaszra reagálva, egyetértek, és látom te sem most jöttél le a falvédőről. ;)
2013. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Igazából túl fiatal vagyok még, nincsen nagy élettapasztalatom, talán egy idősebb ember aki már több mindent megélt okosabb dolgot tudna mondani, de annyit még én is észreveszek, hogy ezzel a kínszenvedéssel, ezzel a gyötrődéssel alkalmatlan az életre sajnos. Nincsen benne küzdőszellem, se kitartás, sem erő bármihez is az égadta világon. Ilyen fiatalon már egy életúnt, lelkileg tönkrement ember. Nem jut előrébb, csak egy 360 fokos szöget zár be mindig. Nem mondom, hogy ez mind az ő hibája, mert sajnos a mostani nehéz helyzetben nagyon sok ember önhibáján kívül kerül kilátástalan élethelyzetbe. Lesz munkanélküli, nincstelen, magányos, boldogtalan stb..De ő szerintem több időt fordít az önpocskondiázára, mint arra, hogy a jelenlegi helyzetéből a legjobbat hozza ki, vagylegalább próbálja. Ha annak idején apukám is ilyen letargiába esett volna, hogy csak önmagát sajnáltatta volna, akkor mára se családja nem lenne, a családjának nem tudna enni adni, nem lenne házunk, autónk. Én róla veszek példát, hogy mennyi kitartása volt mindig, sosem siránkozott, mindig ment a lehetőség után. Benne van a küzdés, a bátorság, a leleményesség mind a mai napig. Bárcsak jobban hasonlíthatnék rá! Én ezt a példát láttam indig, ezért nem szeretnék egy olyan embert a magam mellé mint a kérdező. Nem akarom én bántani, de ez az igazság! Most képzeld el, hogy neked egy olyan barátnőd vagy feleséged van, aki ezt csinálja nap mint nap. Csak elszívná a te energiádat is ezzel a gigantikus méretű pesszimizmussal! Megöli ez még a legnagyobb szerelmeket is! És itt már nem csak a szerelemről van szó, mert kétlem, hogy ő boldog lenne, ahogy ő fogalmazott egy "szép nővel" is! Nem lesz az! Mert nem szereti magát! Maximum egy olyannal, aki ugyanolyan mint ő! Az élet bármely területén kudarcot vall, mert utálja az egész életét és önmagát. De ez már meg lett neki százszor mondva, de hát falra hányt borsó! Nekem is vannak önértékelési problémáim. Én sem vagyok kibékülve teljesen önmagammal, de javítottam ezen az utóbbi időben. Már nem vagyok annyira önbizalomhiányos, és mikor az is vagyok, nem mutatom, próbálok határozottan. tűnni, ha nem is vagyok az. De még teljesen nem sikerült átcsiszolnom magam, de amin lehet javítok, hogy boldogulni tudjak és életképes legyen, talpraesett, ügyes, határozott, és talán boldog is! Lehet nem születtem a határozottság tulajdonsággal, de még lehetek az. Ezt most inkább neked írom, mert te megérted, de balukapitány sajnos nem :( Egy könyv édeskevés a változáshoz, talán mutat egy irányt a kezdéshez, de egetrengető csodát nem fog vele tenni, mert a változás a fejben dől el és kezdődik! De én csak a legjobbakat kívánom neki! Lehet ide már tényleg Csernus kéne! :) Lehet neked lesz igazad még a végén! :)
2013. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
bocsánat, a mostani elírásokért is :)
2013. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 dani900 ***** válasza:

:)


Amikor nincs önbizalmad, az miért szokott lenni?

2013. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Hát....sok minden miatt! De legjobban azért mert egyedül érzem magam! És te? Neked miben segített az a könyv amit olvastál? :)
2013. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 dani900 ***** válasza:

A hibáim felismerésében segített.

Azért volt durva, mert sokszor tudtam, hogy akár rólam is szólhatna.

És utána nem megpróbáltam elfelejteni az egészet, hanem még jobban érdekelt, milyen is vagyok.

Most is van amiken változtatni szeretnék, és dolgozok is rajta, bár nem mindig eleget, úgy érzem, és ilyenkor nekem is gyengül az önbecsülésem.


A magány, az probléma még most is, de az tény, hogy legalább már van néhány barátom, és ezt is az eddigi félelmeim legyőzése árán értem el.

De csak akkor lehetek elégedett, ha minden nap szembenézek az aktuális problémákkal, és megteszek mindet, amit tudok....

sajnos, este amikor belenézek a tükörbe, nem mindig érzem azt, hogy büszke lehetnék az aznapi önmagamra, de egyre több napon érzem, hogy ez igen, vagyok valaki, kemény volt, de megtettem ...stb., és ezek a legjobb napok, és nekem ez a célom, hogy minden este büszkén nézhessek a saját szemembe, mert annál jobb érzés nincs, vagy eddig nem tudok róla.

És, ha rosszul érzed magad, légy őszinte, ne takargasd, főleg egy barát, vagy a társad előtt ne, mert szerintem az is hazugságnak számít. Sok embert látok, aki nevet, azt mutatja milyen erős, de mostanában egyre jobban átlátok az ilyen álarcokon, és tudom, hogy gyávák felvállalni az érzelmeiket, és amég nincsenek kimondva, addig el sem tudja kezdeni megváltoztatni a hibáit, csak halmozódik, a kívül vidám belül egyre mélyebbre süllyed.

2013. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Azt mondják az ember szeme mindent elárul. Rajtam ezért látni sokszor, hogy nem bízok eléggé magamban! Sajnos nem járhatok mindig napszemüvegben:) Ügye vagy akkor ha ilyen fejlődő tendenciát mutatsz, csak így tovább! Reméljük ezt balukapitány is olvassa, és erőt ad neki! Te jobb példa lehetsz számára mint én, mert te is fiú vagy!
2013. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
ügyes :) hát nem igaz, hogy mindig elírok valamit :)
2013. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Most így visszaolvasva a dolgokat, hogy miket írtam szegény balunak, rájöttem, hogy még a maradék önbizalmát is elvehettem. Egy mondatban képes vagyok építeni és rombolni :) Gonosz vagyok! Belémhasított a felismerés, hogy egy kis Csernus lett belőlem:)
2013. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!