Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyv olvasása segít...

Milyen könyv olvasása segít hozzá, hogy jobban szeressem önmagam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem szeretem magam eléggé. Ha egy szép lány kapcsoaltot akarna velem, nem mennék bele, mert kevésenk érezném magam. De az élet egyéb területén is könnyedén átlépnek rajtam mások. Nem tisztelem magam, és ez nagyon nagy probléma. Pszichológusra nem adnék ki pénzt, mert szeretem a dolgaim magam megoldani, és fösvény is vagyok. Meg gazdag sem vagyok.

De a legjobban tényleg az zavar, hogy nem teszek meg mindent magamért, és nem vagyok képes kapcsolatra.



2013. márc. 12. 20:15
1 2 3 4
 21/35 dani900 ***** válasza:

Ezek a dolgok egy lányra is ugyanúgy igazak.

Amúgy nagyon örülök neki, hogy néha találok ilyen értelmes embereket is(téged :), ugyanis van egy nagyon jó tulajdonságod: nem vagy olyan fafejű, képes vagy változtatni a véleményeden, nem ragaszkodsz mindenhez, és ez is nagyon fontos a fejlődésben, aki nagyon makacs, az nem tud változni, és ezáltal fejlődni.

Ritka az ilyen, főleg itt, ahol mindenki a másikra akarja erőltetni a véleményét, miközben a többit el sem, olvassa.

És nem vagy önző..

Na jó, nem dicsérgetlek tovább, de ezt érzem ,és megteszek mindent, hogy őszinte legyek....

2013. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 dani900 ***** válasza:
49%

Kis Csernus XD

na ez tetszett

ja és balukapitánynak: ha a saját lábadon lejutottál a poklodba, akkor képes vagy ki is jönni onnan!

2013. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 dani900 ***** válasza:

amúgy te hogyan javítottál a helyzeteden?

érdekelne engem is, hátha mondasz valami újat :)

2013. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :) Engem itt még nem dicsértek meg:) Hát az önzőség dolog, hát abban azért nem lennék biztos, hogy nem vagyok!

Újat nem hiszem, hogy tudnék mondani! Az a baj az emberek többségével, hogy rögtön szeretnék elérni a változást! Pedig ez hosszú idő. Nem úgy van, hogy holnaptól felkelek és minden másképpen lesz. Én régebben sok embert irigyeltem. Irigyeltem az életét, a szerencséjét, sok mindent. De mostanra rájöttem, hogy egyikőjüknek sem jobb! Sok mindenben még szerencsésebb helyzetben is vagyok mint ők! Vannak dolgok amiket még most is irigylek egyes emberektől, de nem olyan szinten, hogy emiatt egy selejtnek tartsam magam, mert nekem nem sikerült, vagy nem sikerült még elérnem. Régebben sokat mondogatták rám, hogy félős vagyok, mulya, ügyetlen, nem boldogulok egyedül olyan dolgokban amiket már egyedül is meg kéne tudnom oldani! És ezeket annyira a szívemre vettem, meg bántottak, hogy valahogy muszáj volt, hogy ez változzon. Már szinte magamra kényszerítem, hogy ne legyek ilyen. Nem akarok ilyen maradni! Mivel nem akarok ilyen maradni, ezért mindent meg is teszek, hogy változzak. Azt mondják, hogy már jobban kinyílt a csipám, és ez jó! Egyszerűen nem bírom elviselni a gondolatot, hogy olyan legyek egész életemben, aki nem tudja megvédeni önmagát, képtelen magáért kiállni, és nem szereti magát! Nem fogom hagyni, hogy lenézzenek, kihasználjanak! Meg kell az embernek tudnia védenie magát, az érdekeit, a véleményét. Sok időmbe telt de rájöttem valamire! Az lehet, hogy nem teljesen vagyok kibékülve önmagammal, és nem mindig szeretem magam, de ezt elég ha én tudom, és még esetleg egy olyan ember aki nagyon közel áll hozzám, és akit nagyon szeretek! Az valószínűleg úgy is rájön. Ésszel kell ezt csinálni, mert ha mindig csak magunkat szidjuk mások előtt, akkor hajlamosak ezt az emberek ellenünk fordítani. Ez csak támadási pontot ad nekik. Elég egy vita és a fejedhez vágják. Csak azt lehet kihasználni aki hagyja magát, legalábbis általában. Meg én hálátlanságnak tartanám a családdal szemben, ha azt mondanám, hogy így utálom az életemet meg úgy. Megvan mindenem, úgyhogy befogom a számat! Legalábbis majdnem mindenem! Mert az igazi gondok az életben ott kezdődnek, ha valakinek nincsen mit ennie, nincsen hol aludnia, nincsen családja, vagy gyógyíthatatlan beteg. Én lekopogom, hogy nekem ilyen gondjaim nincsenek! Akik ilyen helyzetbe kerülnek jönnek rá csak igazán, hogy megvolt mindaz amivel esélyük lehetett volna boldogságra, mi volt az amijük megvolt és nem becsülték meg. És rájönnek, hogy azok a gondok amiket ők megoldhatatlannak hittek, azok egy homokszemek voltak ahhoz képest ami bajuk most van! Addig örüljünk még velünk és azokkal akiket szeretünk nem történnek ilyenek! De amúgy nem vagyok boldog megmondom őszintén, sem nyugodt, sem kiegyensúlyozott, de mire az leszek tudom, hogy hosszú idő, de ennél már csak jobb leszek, már most jobb vagyok! Ha az egész életem kell, hogy rámenjen is elérhetem egyszer, hogy teljesen megváltozzak! Már amiben megszeretnék változni! Nem kezdek önmarcangolásba, nem sírok naphosszat, nem pocskondiázom magamat, mert attól nem lesz jobb! Azt hallottam egyszer, hogy akinek erős lelkifurdalása van, az már eleget szenvedett! Azt sosem felejtem el, mikor egyik barátnőmmel sétáltunk a városban, nem is olyan régen, borult idő volt, esőre állt, kihalt volt minden, nagyon nyomasztó látvány volt. Mentünk, mentünk, pont ilyenekről beszélgettünk, és egyszer csak előttünk volt egy emeletesházra kiragasztott hatalmas színes reklámplakát, és megszólalt barátnőm, hogy látod mindig örülni kell valaminek. Például most annak, hogy ilyen szomorú időben látunk egy ilyen vidám, színes plakátot! :) Ezen hazáig nevettünk, mert olyan jól jött ki! :) Legalább vidámak lettünk! :) Igaz, hogy ez kevés a boldogsághoz, de pillanatnyi örömet szerzett nekünk, hogy nevethettünk egy jót! Bár amit leírtam igaz volt balukapitánynak, de az már legalább egy jó pont, hogy könyveket keres a boldoguláshoz! Ezt már a javára írhatjuk! Neki semmi másra nem lenne szüksége csak önbizalomra és nagyobb arcra! Rá kéne jönnie, hogy semmivel sem több vagy kevesebb mint mások, csak éppen mások jobban előtudják magukat adni, holott nem is jobbak! A bátraké a szerencse!!!

Jaj és még egy dolog! én régebben azt hittem, hogy ha valakinek van egy párja, akkor az csak boldog lehet. De elnézve itt meg bárhol nagyon sok embert ez nem igaz! Rossz egyedül lenni az igaz, de meg kell tanulni egyedül is létezni, mert nem lehet velünk mindig valaki. sokszor vagyok magányos én is, ezért érzem azt, hogy nem bízok magamban, mert nincs mellettem senki ha megyek valahová nagyon sokszor, de muszáj így is boldogulni, mert most mit tudnék hirtelen tenni? Nem függhetek mindig mindenben másoktól ilyen szinten! Egyedül is magabiztosnak kell lennem! Régen azt is hittem, hogy én egy nagyon gyenge ember vagyok lelkileg! De lehet mégsem, mert azt akkor tudja meg az ember igazán, hogy milyen is ha belekerül egy olyan helyzetbe, ahol kitartónak kell lennie, és ott majd kiderül! Lehet erősebb vagyok mint hinném, csak nem tudok róla! Vagy akár te is, vagy balu vagy bárki!

2013. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Olvastam mindent. Érdekes volt, hogy a kérdésre nem érkzett konkrét válasz, csak a Csernus doktor könyve.

Köszi mindenkinek.

2013. márc. 14. 17:16
 26/35 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi.

A lényegre azt hiszem az utolsó válasz tapintott rá: nincs önbizalmam, és elég ,,arcom".

Nagyon tetszett ez a rögtönzött virtuális kocsma, főleg amikor kiakadt a nép, hogy nem kommentelem a válaszokat.

Mostantól mindenképp nagy arc leszek. Elég sokan csináltak már belőlem bohócot, itt az ideje véget vetni ennek.

2013. márc. 14. 17:24
 27/35 dani900 ***** válasza:

azért az arcoskodást csak mértékkel, nagyon könnyű átesni a ló túloldalára.

És köszönöm a válaszod, örülök, hogy nem spóroltál a betűkkel :)

Balu, te meg remélélem sokat tanultál tőlünk, és használod is majd.

2013. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
:)
2013. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
én is hasonló cipőben járok mint te
2013. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
te amúgy hogy haladsz van már valami változás? tudom, hogy csak pár napja tetted ki a kérdést, de azért na, gondoltam megkérdezem :)
2013. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!