Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én vagyok az osztály gyökere,...

Én vagyok az osztály gyökere, és ebből olyan elegem van! :' ( (? ) Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Szoc.fóbos vagyok,és úgyérzem hogy ez az egész csak egyre rosszabb:'(

(ha valaki nemtudná hogy mit jelent: [link]


9.osztályos vagyok. Soha nem voltam nagyszájú,de ez egy ideje nem hogy jobb,inkább egyre rosszabb lett.

Az osztályban a lányokkal jóban vagyok,szinte mindenkit barátnőmnek mondhatok,de a fiúkkal semmi kapcsolatom nincsen. Egyszerűen nem tudok velük beszélgetni..az még oké,ha valaki szól hozzám,addig eljutok,hogy válaszolok valamit,de van olyan,hogy nemis tetszik,és mégis elvörösödök,meg remegek:S

Tökre úgy érzem hogy én vagyok a gyökércsaj az osztályba,de egyszerűen nem tudom elengedni magam a többiek előtt és nem tudok önmagam lenni:S

Mindig avval foglalkozok hogy ki mit gondol rólam,és már nagyon elegem van ebből:S Ha beszólnak valamit akkor napokig azon rágódom,és magamat hibáztatom..

Voltál pszichológusnál,de semmit nem segített rajtam.

Ez mostmár örökre így fog maradni?:( Rengetegszer próbáltam,de nem bírok megváltozni,és nem tudom elfogadni így magam:(


15l


2013. márc. 14. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fog örökre így maradni, ez sok tizenévessel így van.

Tök aranyos lehetsz, ha elpirulsz a fiúk előtt:) Ez a mi szemünkben abszolút nem számít rossz tulajdonságnak, ne aggódj emiatt.


Azt nem tudod elfogadni, hogy szociális fóbiád van?


17/F

2013. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2013. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nemcsak azt,hanem úgy alapból nemtudom magam elfogadni.:/

Amúgy Pesten.

2013. márc. 14. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Privátban leírod, hogy mi az, amit nem tudsz még elfogadni magadon?:S
2013. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából semmit:|

Hülye is vagyok,csúnya is meg még sorolhatnám..

2013. márc. 14. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan ezt mondják, mégsem rondák, biztos te sem vagy az:)
2013. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
önutálat nállam is megvan és a fiú téma azt kerültem a legjobban nem hogy beszélgessek velük ... nekem nem voltak barátaim suliban mert túl zárkózott voltam .. nem beszélgettem sose senkivel .. de egyszer besokaltam kb 12es lehettem és elegem lett hogy mindenki menő és barátokkal vannak tele és elkezdtem barátkozni... dolgoztam a sulibüfében s egy srácot tettek mellém pirosabb voltam mint a paprika mikor hozzám szólt pedig csa annyi volt hogy adjak neki aprót váltani nem tud visszaadni .. s míg mentek az órák mi kint voltunk csenben voltunk erre én megszóllatam hogy milyen jó idő van elkacagta magát s azthittem rajtam nevet de kikderült hogy csak azon mennyire próbálkozok .. utánna elbeszélgettünk s onnantól kezdve nem volt gond a fiúkkal .. mostmár inkább fiú barátaim vannak csak .. próbálj közös témát szerezni vele amit szert arról tuti eltudtok kezdeni beszélgetni utánna jön a többi :) de afiúk erre jobban tudnak választ adni :D
2013. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert nincs önismereted, önbizalmad, önbecsülésed, probléma kezelési képességed és talán komolyabb emberismereted sem.


Emiatt elveszett és határozatlan vagy.


Ezeken kéne változtatni.


Megismerni az embereket, a motivációikat, érzéseiket megismerni önmagad igazán mélyen.


Meg kell tanulnod, hogy értékes vagy mert minden emberélet az és nem kell ehhez nagy dolgokat véghezvinned.


Nem tartod magad sokra pedig a többiek, miben lennének jobbak nálad? Tanuld meg becsülni és értékelni magad.

Minden korosztálynak megvan a maga feladata, amit elvárnak tőle és ha ezt teljesíted az épp elég és nem kell elérhetetlen célokat kitűznöd magad elé. Elég ha jól tanulsz, nem bántasz másokat, megpróbálsz szót érteni az emberekkel stb.


Ha ezek megvannak akkor már kialakul egyfajta önbecsülés és határozottság. Tudni fogod mennyit érsz, tudni fogod más mennyit ér és mennyit ér a másik szava legyen az jó vagy rossz.


Nem volt rossz dolog a pszichológus de mindegyik más elven dolgozik talán keresned kellene másikat.


De, amit én ajánlanék az nem is egy pszichológus hanem inkább keress önfejlesztő, személyiség fejlesztő köröket, társaságokat.


Én nem voltam fóbiás csak nyuszi. Gyáva, gátlásos, szégyenlős, félős, idegeskedős, tele kisebb rendű érzésekkel. Nem mertem az emberek szemébe nézni!


Lassan múltak ezek a dolgok de sokat segített, amikor egy kicsit magamba szálltam és elkezdtem figyelni magamra és a környezetemre. Sok mindent megértettem.


Én végigbőgtem a kamaszkoromat most szó nélkül simán kiosztok bárkit nem akármilyen hangnemben. /Ha már értelmesen nem lehet vele kommunikálni/


Nem kell megsértődni néhány ostoba megjegyzéstől dolgozni kell egy kicsit a túlérzékenységeden. Mindig nézd meg, ki mondja kinek a marhaságait. Egyeseket szóra se kell méltatni nem érnek annyit.


Ha meg folyton azon agyalsz, hogy ki, mit szól hozzád akkor az egész életed azzal fog telni, hogy mindig, mindenkinek meg akarj felelni ez pedig nem fog menni viszont elveszted önmagad.

Senki sem tetszik mindenkinek nyilván te is utálsz egyeseket. És ettől ők nem dőlnek a kardjukba hát te se tedd. Ilyen az élet.

Tényleg csak magad add, akinek tetszel azzal lehettek barátok, akinek meg nem az nyaljon sót.

2013. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy zavarban vagy, meg elvörösödsz szerintem nincs baj! Az egy lánynál aranyos! :)


Az írásod alapján okosabb vagy, mint az átlagos 15 évesek! A külsődért pedig tegyél! Legyél egészségesebb (sport és kaja), ápolt és tiszta... ennyi elég elsőre! ;)

Aki jó barátnőd és megbízol benne, annak mondd el, hogy ilyen betegséged van, és kérj tőle segítséget. Nem gáz... Így talán könnyebb lesz a változás! :)

Meg valami hobbi jó lenne, ahol van ismerős, de tudsz is majd ismerkedni (az ő ismerőseivel)! Ez lehet valami sport... :)

Neked amúgy tényleg nem kell még erőltetni a fiúzást... fiatal is vagy, meg minden. Előbb szép lassan küzdd le a szocfóbodat, aztán elkezdhetsz barátkozni a fiúkkal is... de ez már nem a közeljövő.

Próbálj minél többször kimozdulni otthonról! Ez lehet akármi, pl elmész boltba kenyérért, meg ilyenek... csak kelljen beszélned idegenekkel! :)

Ezekkel a félelmeiddel szembe kell szállnod, mert másképp nem megy... Fogd fel pozitívan ezeket, mert minél többször érzed ezt, annál közelebb vagy a célodhoz! ;)

És tök jó, hogy jóban vagy az osztálytársaiddal! Ez nagy segítség lehet! :)

2013. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!