Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez lenne a valódi fejlődés...

Ez lenne a valódi fejlődés első lépése?

Figyelt kérdés

Régen gyakoroltam egy japán küzdősportot, amit abbahagytam, és most 2 év kihagyás után újrakezdtem januárban.

Azt vettem észre, hogy most olyan szinten edzek a többiekkel, hogy simán lepipálom őket. Régen engem szívattak rengeteget, most próbálok én nem ilyen lenni, de mivel ezt tapasztaltam és éreztem, olyan mint ha én is olyan lennék már.


Tehát ezzel a fizikai és lelki előnnyel lehet tanítani úgymond a másikat?

Még az érdekelne egyben, hogy miért vagyok ideges? Ha edzek utána lenyugszom egy napra kb. De utána újból és újból igényelném az edzést, úgy érzem magam néha, hogy kimeríthetetlen az energiám. Régen egy edzés után pedig totál kész voltam..a kihagyás amúgy 3 év volt és semmi különlegeset nem csináltam ezalatt az idő alatt, nem is sportoltam...ki érti ezt. :)


2013. márc. 15. 20:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Tehát nem 2 hanem 3 évet hagytam ki.
2013. márc. 15. 20:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Túl sok a szabadidőd:)

Lehet azért van kifogyhatatlan energiád mert nem fizikai munkát végzel,és lehet az életviteledbe is kényelmesen belefér.

Az hogy 2-3év után visszatérsz az edzőterembe és lepipálod atöbbieket az nem azt jelenti hogy magadtól fejlődtél csak úgy.Itt vagy az van hogy a többiek nem rég kezdtek vagy ők fejlődtek vissza,vagy csak szintem maradtak.

HA már minden nap igényld az edzést akkor érdemesebb ollyan helyet nézned ahol jobban tudsz haladni,lehet ha elmennél egy komolyabb sportegyesület csapatába lehet hamar meggondolnád magad :)Mármint komolyabb helyeken ugyebár edzés elött jól megkínoznak aztán edzel :)

És ha ez is megy akkor érdemes elgondolkodni egy mellékes sportkarrieren.

Még valami ,ha elvered a másikat azzal tanítod is,csak akkor a másiknak add meg azt az esélyt hogy elmagyarázod neki utána hogy hogyan kellett volna leszerelnie,hogy tanulhasson belőle,vagy ott van a mester és az úgyis elmagyarázza neki.

Ez az egész akár lehet valami jónak is a jele,mármint nekem akkor volt utólag így sinen az életem mikor volt szerelmemmel voltam együtt.

2013. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!