Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megálmodom a jövöt, újra élem...

Megálmodom a jövöt, újra élem a múltat?

Figyelt kérdés

Pár éve azt vettem észre,hogy időnként a dolgok ismétlődnek.

Pl. Egy éve voltam túrázni egy erdőben,ahol előtte 100%,hogy nem jártam. S,volt egy adott szituáció,mikor egy piros jelnél megállt a csoport és a csoportvezető mondott valamit,és akkor bevillant egy kép,mintha ezt már mondta volna ebben az erdőben. Vagy pl:1x lesegítettünk egy béna macskát a háztetőről és akkor is bevillant,hogy 1x mintha már ugyanitt megtettük volna(pedig nem!). Vagy gondoljatok egy egyszerű szituációra,beszélgetsz a haveroddal és valamire úgy reagál/azt mondja,amit a múltban neked rémlik. Szóval olyan mintha a múltbeli jelentéktelen események néha, ismétlődnének,amire korábban nem emlékeztél,csak abban a pillanatban van 1benyomásod,hogy ez már 1x ugyanígy volt...veletek nem volt ilyen? mi lehet ez??!



2013. márc. 17. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt valószínűleg mindenki tapasztalata már, neve is van a jelenségnek: deja vu

[link]

2013. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen mindenkinek van! :)

Ez a Déja vu! :)

2013. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ez egy nagyon egyszerű dolog: deja vu. Mindenkivel megtörténik, legalább 1x az életben. Puxx: emotional
2013. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Állítólag a két agyfélteke néha időeltolással dolgozza fel az információt és azért van, hogy az egyik félteke emlékezik a másikban történtekre.
2022. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!