Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El akarom felejteni a múltat....

El akarom felejteni a múltat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha el akarod felejteni, azzal fenntartod az emléket, mert a vágyadnak az emlék a tárgya. A megoldás, hogy NE akard.
2011. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt kiválóan tudom alkalmazni. egyszerűen törlöm a memóriámból a rossz emlékeket. Sokszor már tudattalanul is, csak a jókat őrzöm meg.

Múltkor odajött egy csaj hozzám, hogy két éve írtam neki iwiw-en. Mondtam, én biztos nem, mesélte, hogy hol találkoztunk, nem ugrott be. Hazamentem, megnéztem az iwiw-et és ott volt még az üzenet, olvasatlanul volt törölve. Néhány nap alatt elfelejtettem minden a lánnyal kapcsolatos emlékem, nem maradt kudarc, most is csak rémlik, hogy mintha tényleg írtam volna, de egyáltalán nem tudom felidézni.

Szóval, ha el akarod felejteni, akkor törölni kell az emlékét. Csak készülj föl rá, hogy még később hiányozhat az emlék. Gyász esetén is szoktam alkalmazni, aztán amikor elmúlt a fájdalom nehéz előszedni a megmaradt emlékeket.

Szóval, elfelejteni a múltat, nem gondolni semmire, ami az adott dologgal kapcsolatos, ha jelentős az emlékkép, amit törölni akarsz, akkor hosszú ideig tudatosan el kell kerülni a felidézését. Egy idő után már nem is fogják keresni idegpályáid és lehullik a mélybe. A felidézés elkerülésének része az is, hogy elkerülni mindent, ami előhívja az emlékeket. Akár egy várost is új városban új munka kereséssel. Mert sokszor egy tárgy, vagy bármi előhívhat a tudatunk mélyéről régi emlékeket.

Ha embert akarsz felejteni, minden apró holmi ami rá emlékeztet, tüntesd el, hosszú időre, szekrény mélyére, vagy dobd ki, ha nem sajnálod.

Szóval a múltat úgy tudod elfelejteni, hogy minden gondolatébresztőt törölsz a környezetedben, ami felidézi, gondolataid is más hullámhosszra állítod, tevékenységi köröd megváltoztatod.

Működik!

2011. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Seila ***** válasza:
De ez picit nem lelketlenség?
2012. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!