Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni pozitívan gondolkozni?

Figyelt kérdés

Mindig mindenben a rosszat nézem. Sose azt nézem egy nap után, hogy mi volt a jó, hanem azt, hogy mi volt a rossz. Nem akarom. Vidáman akarok élni. De hogyan?

16/L



2013. márc. 25. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyen pozitív gondolkodással foglalkozó könyvek, tréningek, gyakorlatok, stb...


Igazából meg kell magadat erőltetned minden nap, hogy jó dolgokra gondolj, minden este meditálnod kell kb. 20-30 percet és közben arra gondolni, hogy egészséges vagy, boldog vagy, vidám vagy, sikerülnek a dolgaid, soha nem adod fel, küzdesz a végsőkig és ehhez hasonlók.


Elméletileg 1-2 hónap után már erős javulás van.

2013. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Keress, valaki olyat aki mellett mindennap a jót nézed. Szerintem az segít. :)
2013. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Vajon két ilyen felfogású ember segíthet egymásnak? Vagy csak hátráltatnák egymást? Hasonló gonddal küszködöm én is, bár azért igyekszem vidám maradni. 19/F
2013. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Meg kell beszélni ezt egy pozitívan gondolkodó emberrel vagy legalább is beszélgessetek és hát ha átbillent majd ezen =)
2013. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon építő,világ- és önismeret fejlesztő, ha a nap végén végig gondolod a napod, lepergeted, képekben. Az eseményeket, történéseket. Ne válogass, mindent. Annyira érdekes, ha rendszeresen csinálod, elég hamar változást fogsz tapasztalni: ami napközben rossz volt, váratlanul valami új, szép színt kap, vagy fordítva, vagy olyat is látsz, amit akkor nem tudatosult, meglepően felbukkan itt képekben.. +/- együtt jár- ha nagyon erőltetnénk, hogy csak + legyen- erősödne a negatív, csak rejtetten. Ettől viszont -érdekessége révén - fejlődsz, haladsz és az örömmel jár. (Na, én megyek is átpörgetni a mait.. :)
2013. márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem részben erre születni kell, részben meg el kel sajátítani az élethez való pozitív hozzáállást.

Én soha nem olvastam olyan könyveket vagy bármi mást, ami arra ösztönzött volna, hogy jobban viszonyuljak a környezetemhez.


Mindig is pozitív gondolkodású voltam mióta az eszemet tudom, a legrosszabb helyzetben is mindig törekedtem a jó megoldásra. Mindenben meglátom a szépet és a jót.

Soha nem voltam depressziós vagy lelki beteg, a csalódások sem tántorítanak el soha semmitől.


És valami lehet abban, hogy van ez a kisugárzás dolog, mert velem könnyen ismerkednek személyesen az emberek. Bár az ilyen ezoterikus dolgokba én nem ásom bele magam, hogy higgyek is benne.

Ettől függetlenül hétköznapi vagyok, mint bárki más.

2013. márc. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Titok! Olvass utána. Nekem segített.
2013. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek Painter bácsival!
2013. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

szerintem a "pozitív emberek" nagy része csak egy álarcot mutat. giccses önámítás az egész, 1 olyat nem ismertem, aki tényleg boldog lett volna. +most jó pénzfogás hüyle embereknek eladni a vonzás törvényét.


sokat segít a boldogságban 1 jó társaság, meg egy sikeres élet. a többi rizsa. akárki akármit mond, nem láttam még nélkülöző boldog embereket. amint megnyugszik az ember és lefoglalja magát, nem vágyik többre. bár ahogy nézem ebben az országban a legtöbb ember nem vágyik semmire, pedig boldogtalan.

2013. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A boldogtalanság oka sokszor az, hogy az ember a múltban vagy a jövőben él. Arra gondol, hogy a múltban milyen rossz dolgok történtek vele, vagy arra gondol, hogy a jövőben valaminek meg kell történnie, és akkor majd boldog lesz. Rosszkedvű vagyok, mert múltkor a Saci csúnyán beszélt velem (ja, 3 hónapja). Majd ha elmegyünk nyaralni, akkor boldog leszek, majd ha megnyerem a lottó ötöst, ha vehetek egy saját kocsit, ha megkapom az állást, ha ez lesz, ha az lesz. Nem. Abban a pillanatban, hogy ezek a dolgok bekövetkeznek, a jövőre függesztik megint a tekintetüket, és keresnek valami még távolabbit, hogy aztán attól függjön a boldogságuk.


Élj a jelenben. Ne csinálj több mindent egyszerre. Egyetlen egy dolgot csinálj, és azt éld át teljesen. Próbáld először apróságokkal: csokit eszel, behunyod a szemed, és csak a csoki ízét érzed. Sétálsz az úton, jó illatot érzel, megállsz és mélyeket lélegzel. Használd az összes érzékszervedet, hogy jó élményeket gyűjts. Ne menj el a szépség mellett, ne menj el mellette, ha kedves embereket látsz, hanem vedd őket észre. Ami sokat segít: kihívás: keress egy olyan embert a környezetedben, akit még sosem láttál mosolyogni. Feladat: csalj mosolyt az arcára. Nekem ez egy könyvtáros volt... Két évembe telt, míg egyszer visszamosolygott rám, de azóta mindig mosolyog :-) Persze biztos nem az én érdemem, hanem az életében változott meg valami, de akkor is :-)

2016. ápr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!