Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs miért élnem. Van ebből...

Nincs miért élnem. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Nincsenek olyan személyek az életemben, akiknek számítanék. Úgy érzem csak vegetálok, már egy olyan szintre eljutottam, hogy ennek így nincsen értelme... Valaki élt át hasonlót? Hogyan lett vége ennek?

21/L



2013. márc. 29. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Család, szülők, testvérek, rokonok, barátok, munkatársak, osztálytársak, tankörtársak, ismerősök mind-mind hiányoznak az Életedből?
2013. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néha tényleg úgy érezhetjük, hogy nem számítunk senkinek. Gondolom sokan éltek át hasonlót, én is éreztem már hasonlót, de aztán jobb lett. Egyébként sokat segítene, ha ezt megbeszélnéd egy barátoddal, rokonoddal, vagy akivel jóban vagy.
2013. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nincsenek barátaim, a rokonaimmal nem tartom a kapcsolatot, a középiskolás éveim gázok, a jövőm is kilátástalan. Van-e ebből kiút azt nem tudom.
2013. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

suli? munka?

Velem is volt ilyen pont ilyen idős koromban kb, ~ 1 évig teljesen egyedül voltam, nem nagyon volt még normális barát se akivel akár egy kávéra beülhessek beszélgetni, a végén már alig mozdultam ki a lakásból. Aztán egy nap úgy döntöttem, hogy ezt nem bírom tovább. Vagy golyót repítek a fejembe, vagy változtatok valamit. De azért szeretek élni, úgyhogy azzal kezdtem, hogy elmentem dolgozni ilyen nagyon kevés fizetéssel ugyan, de az volt az elképzelés, hogy legalább lefoglal és hátha megismerkedek emberekkel. Nagyon nagy szerencsém volt, mert iszonyúan jó fej emberekkel dolgoztam együtt és elég hamar össze is barátkoztam mindenkivel, munka után is gyakran eljárogattunk, szóval nagyon örültem. Azóta meg elkezdtem egy új egyetemet is, és az is nagyon jónak bizonyul úgyhogy most egy rossz szavam nem lehet.

2013. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Gratulálok! (#1) :)
2013. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én éltem át hasonlót és már ott tartottam hogy az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Nos hogy ez ellen mit lehetne tenni?

A válasz nem fog tetszeni pedig pofon egyszerű:

Az Istenben való bizalom!!!

Ez az EGYETLEN kiút!!!!!!!!!!!!!!

2013. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat.

1-2# Vannak emberek körülöttem, nem is arról van szó, csak egyikőjükkel sem lehetek igazán őszinte. A szüleimnek csak nyűg vagyok mert még el kell tartani engem, mármint még nem lakok külön. Hozzáteszem, hogy ez a rezsiben és a kajálásban kimerül, mert másra mindenre megteremtem magam a pénzt. Egyébként ők elváltak, apu új életet kezdett és újraházasodott (a szeretőjével), az ő életükből nem hiányzok. Anyu pedig ebben a helyzetben ugyanúgy van mint én, csak ő engem hibáztat ezért, csak útjában vagyok. Zavarja már a puszta jelenlétem is. Persze valahol megértem. Testvérem van, de neki már saját családja van, így az én problémáimmal nem is terhelhetem, nem is teszem meg. Ráadásul van neki is elég, még inkább nekem kellene segítenem neki többet, ha tudnék. Most várja a 2. babát, de elég sok lelki gondja van mellette. Két gyerekkel elég nehezen fog elbírni, szóval ilyen téren is szüksége lesz segítségre.

Egyetemre említettem hogy járok, ott sajnos már nem alakulnak ki olyan mély kapcsolatok, mint fiatalabb korban. A régi "barátok" pedig elkezdtek lekopni, mikor problémáim kezdtek lenni. Vagy elkezdtem valahol dolgozni, és nem értem rá. Mindenki éli a saját életét, általában pasiznak, de nem foglalkoznak tovább a barátnőkkel. Párom nincs. Ilyen helyzetben szerintem (sajnos) elég helytálló, hogy senkim nincs.

4# Hét közben suliba járok, hétvégén dolgozom. Szabadidőm nem nagyon van :) Viszont a munkahelyemen 3an vagyunk összesen (mind nő), mindketten rajtam kívül már családosak (az egyikőjüknek annyi idős a gyereke, mint én), úgyhogy őket nem nagyon érdeklik az én magánéleti dolgaim, de úgy gondolom hogy egy munkahelyen ez így van rendjén. A szomszéd üzletekben vannak hasonló korú emberek, de ők meg nem nagyon vegyülnek velem, csak a saját munkatársaikkal, meg nem is szeretik az egyetemistákat (már az a 2-3

akivel beszéltem biztos, hogy nem)

#6 Sajnos én ateista vagyok :) Szerintem ha 21 évem alatt nem sikerült hinnem Istenben akkor ezek után sem fogok sajnos... ezzel nem a hited akarom bántani, csak sajnos én erre képtelen vagyok. Néha bánom, hogy nincs hitem, de nem nagyon tudok ellene mit tenni.

2013. márc. 31. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így alakult. Ez egy tényleg elég rossz helyzet, ahogy leírtad. Egyébként ilyen esetekben tényleg jobb lenne erről beszélni valakivel, mert attól könnyebb lesz az embernek, ha kibeszéli a dolgokat magából. Egyébként közhelynek számít, de bármikor jöhet egy olyan esemény, amitől megváltozik az ember élete. Néha meg nem kell a problémáinkról beszélni az ismerősöknek, lehet elég csak valaki közelében lenni, csak érezni az emberi közelséget és attól is jobb lesz. Egyébként meg, ha úgy érzed, hogy valakinek muszáj erről beszélned, írhatsz nekem nyugodtan, hátha jobb lesz.
2013. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én nem tudlak megsajnálni és pártolni a hülyeségedben. Az élet mindenkinek felfoghatatlan ajándék vagy így, vagy úgy. Ezt kéne felfognod és nem sajnáltatni magad, aki tényleg segíteni akar mint én, az nem fog pátyolgatni a hülyeségeidben. Vedd a kezedbe az életed, nézz körül milyen csodálatos minden és fejez be ezt a síránkozást...
2013. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!