Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Értelmetlen az élet? Beszélget...

Értelmetlen az élet? Beszélgetne velem valaki erről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már pár ilyen kérdés, de én egy kicsit más szemszögből szeretném beállítani a dolgot.

Nem akarok öngyilkos lenni, megvan mindenem, de az átlagosnál érzékenyebb vagyok és rengeteget filozofálok.


Szóval rengeteg elképzelés van arról, hogy mi az élet értelme. Jelen korunk uralkodó fatalista elképzelése szerint az életnek nincs "értelme", hanem csak van, önmagáért. Hogy legyen, hogy szaporodjunk és aztán kimúljunk és az egész lényünk elrohadjon a földben.

Elég sokan gondolkodnak így ahhoz, hogy ez feltűnjön és elgondolkodjak rajta.

Őszintén, nem szeretném, ha ez valóban így lenne és szerintem nincs is így. Ez a gondolat a legtöbb embert tönkreteszi, noha a "természetnek" a túlélés az "érdeke".


Mondják, hogy sz@rjak bele az egészbe, ne gondolkodjak annyit, csak élvezzem.

Mindenem megvan, hogy élvezzem az életet, mégis amikor látok egy beteg kisgyereket, akkor elgondolkodom, hogy akármelyikünk születhetett volna úgy, mint ő. És akkor mégis hogyan élveznénk az életet?? Igazságtalan. Vagy tán legyek érzéketlen mások szenvedéseire? Bárcsak tudnék segíteni mindenkinek.

A sok gondolkodás már idegileg tönkretesz.


21/L



2013. ápr. 2. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az életnek az az értelme hogy mi magunk értelmet adjunk neki, ne csak úgy döglődjünk. De ez csak az én elképzelésem:D
2013. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Hogy legyen, hogy szaporodjunk és aztán kimúljunk és az egész lényünk elrohadjon a földben"

Bírom az olyan embereket akik így gondolkoznak! :D Te látod a lényeget... De jót röhögtem ezen. :)


Persze igazad van. az életnek akkor van értelme ha adunk neki. De a "mókuskerék" lenne az élet értelmi?! Minél idősebbek vagyunk annál több értelme van. Gyerekek, unokák, család. A családunkért élünk? Érdekes dolgok ezek. Jó rajtuk filózni. Az iskolában tanulunk, hogy legyen munkánk majd dolgozunk, hogy éljünk. Szeretünk embereket, szerelmesek leszünk__csalódunk__ Házasságot kötünk majd gyereket nevelünk. Szülünk egy gyereket, hogy legyen értelme az életünknek? Hogy aztán a gyerekeink ugyanezen a korforgáson megtapasztalják az élet szenvedéseit?

Akárhogy vizsgálod az élet értelmét, akkor sem fogsz választ kapni. Mert erre nincs válasz. Az élet mindenkinek mást jelent. Te embereken akarsz segíteni, de nem fogsz. Az akarat és a cselekvés nem függ össze. Arasz, de nem tudsz. Egy beteg emberen, hogy segítesz? Orvos leszel, attól ő még beteg marad! Boldog pillanatokat szerzel másoknak? Ha nem vagy ott ugyan olyan szomorúak lesznek...Ennek van értelme?

Ha nem lenne értelme akkor viszont nem lennénk itt! DE miért? Miért kell mindig mindennek értelmet adni? Élvezzük amíg lehet. Én így gondolom. Rengeteg csalódás ér minket az életben, de ezen túl kell lépni. (nem elfelejteni, csak menni tovább)


Attól hogy sajnálunk másokat még nem lesz jobb. Se nekik se nekünk.Nem tudsz segíteni mindenkin. Sőt magadon sem tudsz segíteni. Azért nem vagyunk egyedül, hogy segítsünk egymásnak, de ne mindenkinek!


A sok gondolkodás meg nem tesz tönkre idegileg. Csak erősít és segít tisztán látni. :)

2013. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, hogy az életnek úgy hivatalosan nincs értelme. De lehet neki értelmet adni ha egyénekre nézzük pl x életének az az értelme, hogy körbeutazza a világot. De úgy globálisan nézve, nincs neki értelme. Persze sokan mondják, hogy a fajfenntartás, meg ilyenek, biológiai szemszögből biztos így van, de még mindig nem mondanám erre azt, hogy ez egy univerzális "értelem" lenne, mert nem az. Elég jól lehet már visszakövetkeztetni az élet kialakulására a Földön, és nincs benne semmi különleges, és mágikus, és valami mögöttes dolog, csupán meg volt a lehetőség a bolgyón arra, hogy kialakulhasson élet, és szerencsések vagyunk. És ugyanez érvényes arra is, hogy bármelyikünk születhetett volna úgy mint az a beteg kislány, de mégsem így lett, még pedig azért nem mert a szüleid "jó géneket" adtak át neked, neki pedig lehet, hogy neki pedig generációkkal ezelőtt volt hasonló, és rajta jött ki sajnos. Igazságtalan? Lehet, de ezen nem lehet változtatni, el kell fogadni. Mindenkin pedig sose fogsz tudni segíteni, de az még ne tartson vissza attól, hogy segítsz akinek tudsz, anélkül, hogy a saját életed háttérbe helyeznéd !
2013. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dani900 ***** válasza:

Egy dolgot nem vettél számításba:

Nem vagy isten. Ergo nem tudsz mindenkin segíteni.

Fogadd el, hogy nem tudhatod, mi vár rád, nemhogy túlvilág, azt sem tudod mi lesz holnap!

Tehát éld meg a nap minden fontos percét, mert azt már soha nem kapod vissza.

Ha adódik egy lehetőség, ne hagyd, hogy elvesszen, ne hagyd, hogy a félelem miatt nem vágsz bele, erre nincs idő.

Vagyis van, csak akkor tényleg nincs értelme az életnek.

2013. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Antonius Caepio válasza:

Én is sokat gondolkodom ezen. Próbálok úgy tekinteni rá, mint egy vászonra, vagy egy rajzlapra; csak rajtunk áll, hogy mit festünk vagy rajzolunk rá. Ha üresen hagyjuk a lapot, akkor üres (értelmetlen) marad. Ez a mi döntésünk. Gyakran nem láthatjuk a dolgok mögött meghúzódó értelmet vagy okot. Én is nagyon sajnálom a beteg, szerencsétlen, megtört, szegény embereket, de nem tudhatom, hogy hogyan jutottak oda, ahova. Sokaknál valószínűleg annyi a probléma, hogy nem tanultak mások vagy maguk hibáiból, és a "rossz" döntéseik eredménye az, ahol most tartanak. Mert az élet bizony nagyrészt tanulásról szól. Meg kell tanulnunk emberként viselkedni, szeretni, megbecsülni, elfogadni és még sorolhatnám, hogy mi mindent. Ehhez szükség van különféle helyzetek megtapasztalására, különféle esetek tanulmányozására.


Szükség van "kontrasztra" is.

Például az a beteg kisgyerek lehet, hogy sok embernél rámutat arra, hogy mennyire fontos is az egészség, és mekkora kincs is, ha az embernek nincs semmilyen rendellenessége. Alapesetben ezt ki becsüli meg? Egy egészséges ember vajon hálás? Vajon tudja, hogy mennyire szerencsés, hogy nem beteg? Kevés ilyet láttam.


És ugyanígy nem becsüljük meg az ivóvizet, az ételt, a fedélt a fejünk felett, a szabadságot, a békét. Pedig sajnos elég sok ember van, aki ezen dolgok értékére mutat rá azzal, hogy nem élhet velük.


Nem kell érzéketlennek lenni, ugyanakkor magadnak ártasz azzal, ha olyasvalami miatt gyötröd magad, amin nem tudsz változtatni. Tedd meg ami kitelik tőled, vond le a konzekvenciákat, lásd meg a dolgok értelmét, értékét, és igazából ennyi. A saját életed próbáld úgy élni, hogy boldog és hasznos legyél. Ez a te utad, neked kell érezned. Ne a világnak akarj megfelelni, hanem magadnak.

2013. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ! Igazán értelmes dolgokat írtatok. :)
2013. ápr. 2. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

élet értelme : minél többet dugni

köszöntem!

2013. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme. Elkezdődik aztán befejeződik. Két végtelen semmi közötti szakasz amit érzékelni vagy képes. Egy illúzió.
2013. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Én teljesen másra világítanék rá... Azon nem gondolkodtál még hogy van Isten? Ha tényleg sokat gondolkodsz ezen, akkor láthatsz benne némi igazságot, hogy nem létezik hogy ennyire tökéletesen kidolgozott világegyetem csak úgy a semmiből alakult ki és a semmiért legyen. Itt van példának az agy. Lehetetlen hogy egy ilyen bonyolult és tökéletes szerv magától alakult volna ki. Tudsz gondolkodni, érzéseket kreálni, dönteni, sőt, magadban még beszélgetni is tudsz (vagy énekelni) :D Gondolj bele hogy a madarak honnan tudják hogy merre kell Afrikába repülni, hiszen ki mondta meg nekik? A hóvirág honnan tudja hogy neki nem nyáron kell előjönnie? Egy virág sem virágzott még a rossz időben, nem igaz? Én szívesen beszélgetek veled erről ha érdekel a téma! De ez a legésszerűbb és számomra a legboldogítóbb érv amiért létezünk.
2013. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az evolúciót vissza lehet vezetni minden szerv kialakulására, az nem válasz és érv hogy ennyire bonyolult. Amúgy is a bonyolult teljesen relatív, volt pár millió éve kialakulni.
2013. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!