Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt még egyedül élő...

Vannak itt még egyedül élő illetve rossz sorsú tizenévesek?

Figyelt kérdés
Az iskola miatt lakok másik városba, ahol nem ismerek senkit. Egyedül vagyok és még hétvégén se nagyon megyek a szüleimhez mert mindeg csak a jogaikkal hencegnek hogy ők bármikor kizavarhatnak a házukbol. Meg anyám néha csak ugy belémüt, pofonvág ha kedve van. És még tiltsák hogy bárkit is bevezessek a bérletembe. Folyton ellenörizgetnek, nyomoznak utánnam, telefonon "zaklatnak" Multkor azt is meg akarták tiltani hogy hétvégén délután elmenjek a barátomhoz. Végül oda elmentem de már nagyon útáljuk egymást a szüleimmel. Nekik valami jog mániájuk van mert álandóan a jogaikkal jönnek. Valami tipp hogy kibirjam a hétköznap délutánokat (délelött iskolában vagyok) illetve az idöt amig nagykorú nem leszek? Ti mit tennétek a helyemben? Mivel foglalnátok el magatokat? Csak azt ne irjátok hogy beszéljek a szüleimmel mert velük nem lehet. Köszöm a válaszokat! (bocsi az esetleges helyesirási hibákért) 16/l
2013. ápr. 2. 14:34
 1/4 tetris ***** válasza:

Tegyünk egy gondolatkisérletet: képzeld el, hogy te vagy a saját magad anyukája. Van ugyebár egy lányod, aki egy másik városban lakik, nem tudhatod mit csinál. Evett-e rendesen, megmosta-e a fogát, elment-e a suliba, stb. Nyilván minden miatt aggódnak, hiszen nem tudnak ellenőrizni.

Gondolj csak arra, hogy az ember mennyire tud aggódni, ha a szeretett családtag a várt időre nem ér haza. Mi anyák rögtön rémeket látunk, jaj, csak nem elgázolta egy autó, csak nem történt vele valami?

A szüleid a saját idegességüket, aggódásukat vetítik ki rád, nem is feltétlenül veled van bajuk. Csak az aggódás miatt ilyenek.

Mit tegyél? Semmit. Nem veled van a baj, te semmi rosszat nem csináltál. Talán az lehetne egy megoldás, ha sokat mesélnél nekik arról, hogy amikor nem vagy velük, akkor miket szoktál csinálni, hogy telnek a napjaid nélkülül. Ha van mobil, akkor lehetne minden nap megereszteni egy hívást nekik, hogy minden rendben van veled, nem kell aggódni.

2013. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukám nekem is ugyan ezt csinálja, pedig én otthon lakok...
2013. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:

Lányok! VAn valami, amire bizonyára nem gondoltok. Édesanyátok most lehet a változó korban. Ilyenkor sokkal türelmetlenebbek, ingerlékenyebbek vagyunk, mi anyák. Ti pedig most vagytok a kamaszkorban, ami szintén nem egy nyugis időszak. Ez a kettő összeadódik, és szerintem a legtöbb surlódás valahol ebből fakad.

Most a türelem tényleg rózsát terem. Gondoljatok arra, hogy anyátok lassan végre túljut a klimax korszakon, ti pedig végre felnőttök. Később jobb lesz!

2013. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dani900 ***** válasza:

tetris, sajnos nem minden szülő ezért "zaklatja a gyermekét".

Szerintem őt sem féltésből tiltják el, és pofozzák.


Ez nagyon bonyolult téma, sajnos itt nem biztos, hogy egyedül meg tudod oldani, ugyanis gondolom nincs hova költöznöd, eltartani sem tudod magad, satöbbi.

A lelki részét egy pszichológussal kéne megbeszélni, ő tudni fogja, hogy dolgozd fel a traumát, a többit részéhez nem tudok hozzászólni.

2013. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!