Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt, hogy mindenki...

Miért érzem azt, hogy mindenki bánt?

Figyelt kérdés

Magammal van bajom megint? Nem kéne felvenni mások szemétkedését? Már nem bírom. 2 éve nagyon beteg voltam, kórházban kezeltek egy évig. Magántanuló lettem közben és mikor visszamentem suliba mindenki kibeszélt, cikizett. Nem volt elég, hogy beteg voltam, még lelkileg is sérült voltam/vagyok. A legjobb barátnőm is kibeszélt, ezért vele is megszakadt a kapcsolat. Nincs senkim. Iskolát váltottam nemrég, de úgy érzem, hogy itt sem tudok megnyílni annyira, hogy befogadjanak. Mindig is különböztem a többiektől. Most nagyon magányos vagyok. Már a családommal sem olyan jó a kapcsolatom mint régen volt. Egyre zárkózottabb vagyok. 2 hónapja vagdosom magam. Kedden kellene visszamennem kontrollra a kórházba, és előre félek, hogy mit mondjak akkor ha az orvos rákérdez arra, hogy mik ezek a vágások a combomon..

Segítsetek!:'c



2013. ápr. 6. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz? Én is eléggé magányos vagyok, szívesen barátkoznék :/


Egyébként én most is magántanuló vagyok... hasonló okok miatt...


18/L

2013. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem könnyű, főleg ha betegség is van kezdésnél.

A szövegből ítélve lány vagy.

Nos, magányos vagy. Gondold el.

Új iskolába kerülsz, és azzal indítasz hogy stresszes vagy, és vagdosod magad. Az embert pedig barátjáról is jól lehet jellemezni. Szerinted így ki fog veled barátkozni?

Nem elkeseríteni akarlak, tényleg nehéz helyzetben vagy.

Csak azt tudom mondani hogy tarts ki, és ne vagdald magad.

Ha az orvos megkérdezi, mond el neki nyugodtan az igazat, hogy miért tetted. Valószínű hogy szólni fog a szüleidnek, de ez nem feltétlen rossz. A szüleid nem akarhatnak neked rosszat. Sőt, nagy rá az esély hogy inkább segítenének neked.


Nem tudom segítettem-e legalább egy minimálisat is azzal, hogy ezt leírtam neked.

De ha akarsz, nyugodtan beszélgethetünk. Írj egy privátot,

kérj tőlem nyugodtan segítséget, vagy szimplán beszélgethetünk is.

Akárhogy is döntesz, soha ne vagdald magad, és tarts ki.

A változás mindig hoz majd ezt azt az életbe.

Egy videóban elhangzottakből idézek:

"Nem az számít, hogy milyen nagy pofont kapsz az élettől, és hoyg mennyit, hanem hogy bírd. És ha elesel, állj fel, és bírd ki még tovább. Ha egyedül nemmegy, kérj segítséget, de SOHA ne maradj a padlón!,,


(egy kicsit én is raktam hozzá)

2013. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakom.:) te?

16/L

2013. ápr. 6. 23:40
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.! Próbálok kitartani..:) Valószínűleg anyummal megyek az orvoshoz, és úgyis megtudja. Már próbáltam neki felhozni ezt a vagdosást. De mindig azt mondta h az bolond aki vagdossa magát meg "emo"..
2013. ápr. 6. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnos a mai világban én is azt tapasztalom hogy ok nélkül bántóak az emberek, sokan csak rosszat akarnak. Lenéznek, vagy úgy beszélnek Veled ahogy azt nem érdemelnéd meg.

Ez velem is így volt hogy iskolában más voltam mint a többiek és ezért kinéztek. Mert nem voltam benne a cigizésben ivásban stb.

Tudom hogy közhely, de tudnod kell magadról hogy te is érsz annyit mint a többiek és valóban nem szabad foglalkozni azzal hogy ki mit mond. Legtöbbször csak irigységből mondják amit mondanak, hogy te se érezd olyan jól magadat.

A lényeg hogy tudd nem kell más után menni, nem az a mérvadó amit mások mondanak, hanem amit te annak érzel.Ehhez persze nyilván önbizalom kell és magabiztosság, de ha vállalod önmagadat és elfogadod saját magadat olyannak amilyen vagy akkor a szituációkat is fogod tudni kezelni, és ha látják hogy nem tudnak megbántani le fognak szállni rólad.

2013. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2.-es vagyok, és elfelejtettem mondani, hogy senki sem fog tudni tökéletesen megfelelni a világnak.

De ha jobban belegondolsz, nem akarsz olyan lenni mint ők.

Lehet hogy nem csúfolnának, meg ilyesmi. De akkor is egyedül lennél. Lennének emberek akikkel együtt csicskáztatnád/ mocskolnád más emberek hírnevét, személyiségét, akik ettől majd összeroppannak.

De valójában, ha lenne egy problémád, nem segítenének olyan szinten, hogy megoldódjon. De ha adnak is megoldást, vagy hasztalan, vagy pedig nagy hiba lenne az életben.

Nem akarok egy lenni közölük. És szerintem te sem akarsz :)

2013. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, nem akarok olyan lenni mint ők.:)

Eddig mindig azzal vigasztaltam magam, hogy a művészet mindig itt lesz nekem. Mikor szomorú vagyok előveszek egy papírt és csak festek, ami eszembe jut.. de már ez se mindig segít:s Egyébként direkt ilyen művészeti suliba jöttem, hogy hátha itt másabbak az emberek, de nem.:)

2013. ápr. 7. 00:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia velem is majdnem ugyanez a helyzet :((

Vagdosás,magány stb. Teljesen kikészültem.. 15/L

2013. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom:c

Ha gondolod írhatsz üzit.:)

2013. ápr. 7. 00:40
 10/10 anonim válasza:
Szia tudom nagyon régi a kérdés ,de érdekel ,hogy mi lett veled azóta ?
2022. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!