Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » " Állítsátok meg a világot!...

" Állítsátok meg a világot! Kiakarok szállni! " Van aki így érez most? Miből volt elegetek? Hogy lehet ezt az érzést "kiégést" megváltoztatni? Hálás vagyok ha írtok rá!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én pontosan így érzek.. A világ túl rossz,túl kemény,túl gonosz.
2013. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia sorstárs! :)Miből volt eleged?? Remélem pozitív gondolatokkal megjön az életkedved!!
2013. ápr. 14. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, gyakori érzés. Igyekszem elfogadni, hogy a világ olyan amilyen. Sok mindenből elegem van=diszharmónia. Én ezt hívom "kiégés"nek. Ha ezt megakarod változtatni akkor légy kedves önmagadhoz és bánj mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak(kezdetnek jó lesz). Ahogy tapasztaltam, ez nem olyan dolog, hogy egyszer csak túllép rajta az ember. Ezen dolgozni kell folyamatosan, és életben tartani a lángot, hogy ki ne égjen. De ha kiégnél még mindig gyújthatsz új tüzet :)

Nekem volt amikor ilyen gondjaim egyáltalán nem voltak és észre se vettem a gondtalanságot. Aztán telt az idő...

2013. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Most már nem, de nemrég nekem is volt ilyesmi, kb. egy-másfél éve. Nem tudom neked is ez volt-e, vagy hasonló, de a helyzet az volt, hogy túl sok minden zúdult a fejemre; és bár egy részem még ennél is gyorsabban és több információt akart, a másik nem győzte tartani a tempót, és ez a két véglet akkora tébolyt szült hogy csak mostanában kezdtem érezni, hogy leül a por.

Akkor kb. mindenből elegem volt, az oktatásból, a rendszerből, az egész világból, soha nem voltam még annyira összezavarodva mint akkor.

Egyébként nem csodálom hogy sokan ezt érzik, kész káosz az egész világ:D Mindenképp kell idő amíg "lenyugszik" az elme, és főként egy jó környezet - ismerősök, barátok, rokonok akikkel lehet erről beszélni, az ilyet mindenképp jó megosztani valakivel.

Nekem is maga a kibeszélés és az idő segített, na meg néhány nagyon fontos dolog: nyitottnak lenni a változásra, befogadónak lenni, kérdezni sokat, elmélkedni, merni megkérdőjelezni... Az is segíthet, ha feljegyzed magadnak a dolgokat, ha valami jót hallasz valahol, az mindig ott legyen ha szükség van rá, hogy alkalmazd.

Ha bővebben is ki tudod/szeretnéd fejteni mit érzel, mibe fáradtál bele, segíthetek neked(-tek) - ha gondolod megosztom az én kis "útmutatóimat", amik akkor nagy segítségemre voltak hogy ezt "átvészeljem". :)

2013. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szia nagyon köszi hogy megosztottad velem,így nem érzem hogy csak én volnék ezzel,jó látni a sok élettel teli embert néha úgy érzem csak én nem élvezem...igen nálam is hiány van és nem találom a helyem sehol..belül úgy nincs probléma csak az életem nem alakul és tudok változtatni rajta és vannak amiket nem nagyon tudom hova tenni...amiket írtál idő kell,meg kibeszélni, elmélkedni ezeket mind teszem csak nem akar alakulni semmi az életemben...A körülmények áldozata vagyok úgy érzem,mert a lehetőségekből kihozom a maximumot,meg próbálom optimistán felfogni...köszönöm a kedvességed:)
2013. ápr. 14. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
19 év után túl sok minden változott meg túl rövid idő alatt és nem épp lett szép a végkifejlet! Igazából van elképzelésem, hogyan tudnék megváltozni, de ez a mostani állapot jó nekem! 20/f
2013. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!