Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért estem bele megint...

Miért estem bele megint ugyanabba a hibába?

Figyelt kérdés

Megint kezdem úgy érezni magam, mint tavaly az általánosban. Mindent untam, úgy gondoltam akkor, hogy az összes osztálytársam hülye, utáltam őket is és az összes tanárt, alig vártam hogy vége legyen, a gimis, eg ymásik életről álmodoztam. Úgy éreztem, senki sem ért meg és hogy más, érettebb vagyok mint az osztálytársaim.

Most megint úgy érzem, hogy nem találom a helyem, hogy a barátaim nélkülem is meglennének, hogy nem tudom önmagam adni, a suliban feszélyezve érzem magam, magányosnak és idegennek. Mintha várnék valamire, hogy vége legyen valaminek. Ha belegondolok, hogy még 3 év és vége, akkor elfog a szorongás, úgyhogy arra fogom, hogy a nyarat várom, mert sulin kívül jobban tudom magamat adni... Pont úgy érzem magam, mint egy éve..Mit tegyek?

15L


2013. ápr. 22. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
"Csak" fogadd el magadat, és őket.
2013. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy érzem egyre inkább kezdem elveszíteni önmagam, amiért folyton másoknak akarok megfelelni, és mindig azon vagyok, hogy ne érezzem magam feszélyezve társaságban.. itthon meg azon rágódom, hogy mindenki utálhat.. pedig sok barátom van de úgy érzem ők sem szeretnek és hogy senki sem kíváncsi rám... de mi van velem hogy egy teljesen más közösségben is pontosan ugyanoda jutottam el? reggel felkelek, nem tanultam a dogára, a szünetekben azon vagyok hogy minél inkább ne legyen egyedül, fáradtan hazajövök, beeszek, gépezek, nem tanulok mert nem érdekel és közben magányosnak érzem magam és azon rágódom hogy ki mennyire nem szerethet, azt várom hogy ennek egyszer vége lesz és túl kell élnem valahogy, és hogy majd nyáron (tavaly úgy godoltam h nyáron/utána a gimiben) jó lesz...
2013. ápr. 22. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod önmagad adni?
2013. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindig azt gondolom, hogy nem szeretnek, nem fogadnak el, kinéznek, utálnak, idegesítem az embereket. emiatt olyan leszek, hogy mindenáron meg akarok felelni az embereknek, mindenkinek, az egész környezetemnek, még egy embernek is a villamoson, akit nem ismerek.. ilyenkor mindig a környezetem véleménye válik fontossá és már nem is tudom ki vagyok.. ahogyan egyre inkább törekszem, hogy ne legyek magányos, egyre inkább úgy érzem, az vagyok..
2013. ápr. 22. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Te szívesen keresnéd olyan ember társaságát, aki mindenkinek megakar felelni? Mindenkinek szinte "nyal" csak azért, hogy szeressék, barátkozzanak vele. Semmi önálló gondolat, vélemény csak a beleegyező bólogatások. Ezen változtass. Ne akarj másnak megfelelni, mert a saját életedet éled, nem másét. 80 évesen nem akarod magadtól megkérdezni szerintem, hogy " ki is vagyok én".
2013. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csak ez most jött elő, mert eddig nem ilyen voltam, vagyis úgy kb 1 éve nem jött elő így..
2013. ápr. 22. 18:42
 7/8 A kérdező kommentje:
az erdei táborba sincs edvem menni.. kb. 4 napos lesz és már rettegek hogy nem tudok majd ki melett ülni a buszon, hogy majd egyedül maradok, hogy sehol sem látnak majd szívesen...
2013. ápr. 22. 18:49
 8/8 Illusi0n válasza:

Ettől nem szabad félned! :)

Olyan fiatal vagy még!!


Ne másoknak akarj megfelelni! Ezek az emberek kb 4 év múlva már melletted sem lesznek! Szétszéledtek a nagy világba érettségi után, ahányan vagytok, annyi felé! Akkor miért kéne nekik megfelelni?

Nem is lehet egyszerre mindenkinek a "kedvében" járni, nem lehet egyszerre 60 emberhez alkalmazkodni, és nem is kell!


Ahogy írták: csináld azt, amit szeretsz, és öltözködj úgy, ahogy Te szeretnél! Éld a saját életed!

Majd találkozol emberekkel, akiknek hasonló a stílusuk, véleményük, gondolkozásuk, mint a Tiéd...nah, azokkal majd kialakulhat komolyabb barátság! :)


Ha meg érettebbnek érzed magad a korosztályodnál (az sem baj), keress hasonló szinten álló emberkét, akivel jókat tudsz dumálni, pl együtt tudtok tanulni, valami hobbit csinálni :)

Azért minden embert ne hülyézz le, mert nem lehetsz Te a legokosabb a világon! :D Lekezelni sem kell az embereket! :D

2013. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!