Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem vágyom tradicionális...

Ha nem vágyom tradicionális életre (család, karrier), az lehet mentális betegség eredménye?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkodom azon, hogy nem akarok ebben a világban hagyományos életre, sokkal inkább valami alternatívra! 29 éves vagyok és próbáltam, alkalmazottként megvetni a lábam, kapcsolatokat teremteni, de egyik se ment és most már egyre kevésbé érzem azt, hogy ezektől boldog lennék! Egy csomó ismerősömnek van munkája és kapcsolata és nem látom rajtuk, hogy boldogok lennének, sokkal inkább, hogy folyamatosan stresszelnek és én is ebben éltem és egyre inkább elegem van ebből. Nem tudom, hogy ez mentális gyengeség, vagy tényleg nem erre vágyom és igazából azt sem, hogy ettől boldogabb lennék, de azt igen, hogy ebben a világban nagyon szorongok és nem érzem jól magam.
2013. ápr. 25. 20:51
1 2
 1/12 loupsolitaire ***** válasza:

Nem gondolnám mentális betegségnek. A többség szemében biztos "rendellenesnek" tűnhet, mivel a társadalom nem ezt várja el.

Ennek ellenére lehet kitaláltak rá valami kifejezést (pl. szociopata [link]


Hasonló cipőben járok, és határozottan kijelentem, hogy beteg nem vagyok. :)

2013. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Antiszociális vagyok, az biztos :)

Csak nem tudom, hogy ez mondjuk a kudarcokból alakult ki, vagy tényleg ilyen természetem van-e?!

2013. ápr. 25. 21:02
 3/12 dani900 ***** válasza:
100%

Nos, akiket te látsz, azok nem kapcsolatban, inkább társas magányban élnek.

Egymásra támaszkodva, egymás vérét szívják.

Azt kapják az élettől, amit belefektettek, és te is azt kapod.

Sok elvárásnak, külsőségnek akarnak megfelelni, mindig kell, a több, a jobb, azt várják, hogy majd ettől lesznek boldogok, miközben azt nem veszik észre, hogy a gürcölés közben, elszáll az élet felettük, úgy, hogy igazából sosem érezték magukat igazán jól, mert csak a külsőségekkel foglalkoztak.

Gyávák változtatni, megalkuvók lettek, és már nem akarnak változtatni, "hiszen apa, anya erre tanított, nagy ház, autó, nyaralás, stb, és olyan lehetek, mint a szüleim: boldogtalan"

Az utolsó szót én tettem hozzá, mert ezt sokan nem merik hozzátenni, pedig az első lépés ez lenne.

2013. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 loupsolitaire ***** válasza:

Nagy itt az egyetértés. :)

Dani900 remekül jellemezte a helyzetet.


Kérdező, ha hivatásos pszichológus kezei közé kerülnél, meglehet, hogy a természeted jellemzésében felbukkanna eddigi életed egy-egy meghatározó, traumatikus élménye, mint kiváltó ok.

Véleményem szerint ez természetes, hiszen "az ember a saját hibáiból tanul", szokták volt mondani. A kudarc pedig hiba, a kérdés csak az, hogy ez feldolgozott, avagy elfojtott kudarc-e.

2013. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sokszor csak az a baj,hogy az ember olyan munkát csinál,amit nemigen szeret.Amúgy meg nem lehet mindenki extrovertált,jó csapat munkás,hiába ez az elvárás.Érdemes olyat csinálni,amit eddig még nem próbáltál,de vágytál rá.
2013. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem pont te vagy a normális és a többiek betegek. A társadalmi normák, elvárások nem egyenlőek a normálissal.
2013. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt egy munkám 3 évig, ami egyike volt álmaim melóinak! Nagyon kevesen mondhatják el, hogy azzal foglalkoztak, ami a hobbijuk is, nekem ez 3 évig összejött, de igazából ott sem voltam boldog, csak nem gyomorgörccsel jártam be dolgozni! Nem akarok alkalmazottként mások irányítása alatt élni és nem akarok egy olyan kapcsolatban benne lenni, ahol szintén vagy irányítgatnak, hogy működjön, vagy szimplán elmegyünk egymás mellett és csak azért vagyunk együtt, hogy elmondhassam, hogy van párom!
2013. ápr. 26. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerezz sok pénzt, hogy ne legyen több gondod. Tarts fent szexkapcsolatokat. Nem a 20. században élünk, hogy folyton a társadalmi normáknak akarjunk megfelelni, mégis rengetegen ezek között a korlátok között élnek.

A mai világban rengeteg lehetőség van, csak ki kell használni, de ezt csak azt tudja aki végleg leszámol a visszatartó kötelékekkel (pl. idetartozik a kényelem is, sokan félnek kilépni a komfortzónájukból. Félnek ott hagyni a munkahelyeiket hiába alulfizetett és sz@r. Sokan ezt azzal a sablonos szöveggel magyarázzák, hogy meg kell becsülni, másoknak még ez sincsen stb.).

2013. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Töltsd ki ezt a tesztet, kíváncsi vagyok mi a te típusod: [link]

2013. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

ez jött ki

2013. ápr. 26. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!