Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem vágyom tradicionális...

Ha nem vágyom tradicionális életre (család, karrier), az lehet mentális betegség eredménye?

Figyelt kérdés
Egyre többet gondolkodom azon, hogy nem akarok ebben a világban hagyományos életre, sokkal inkább valami alternatívra! 29 éves vagyok és próbáltam, alkalmazottként megvetni a lábam, kapcsolatokat teremteni, de egyik se ment és most már egyre kevésbé érzem azt, hogy ezektől boldog lennék! Egy csomó ismerősömnek van munkája és kapcsolata és nem látom rajtuk, hogy boldogok lennének, sokkal inkább, hogy folyamatosan stresszelnek és én is ebben éltem és egyre inkább elegem van ebből. Nem tudom, hogy ez mentális gyengeség, vagy tényleg nem erre vágyom és igazából azt sem, hogy ettől boldogabb lennék, de azt igen, hogy ebben a világban nagyon szorongok és nem érzem jól magam.
2013. ápr. 25. 20:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én se vágyom, de nem érzem magam mentálisan betegnek. Nem akarok megfelelni másoknak, nem akarok gyereket szülni ebbe a kilátástalan helyzetbe, ami itt van, és egyáltalán ebbe a korba, csak szeretném élni az életem, ha kell, egyedül, és élvezni, amit álommelónak mondhatok, amivel persze nem keresek egy fityinget se. :) De csinálom, és a lelki boldogságom többet ér, mint akármennyi pénz.
2013. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sem antiszociális nem vagy(ezt a bűnözőkre szoktál használni)

Sem aszociális(ezt pedig azokra,akik nem szeretnek vagy nem szoktak rendszeresen társaságba járni,jól érzik magukat egyedül).

Szerintem azokból lesznek mentális sérültek,akik olyan életet választanak,amire igazán nem is vágynak.

2014. ápr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!