Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most rossz ember vagyok...

Most rossz ember vagyok amiatt, hogy zavarna, ha páromnak alacsonyabb iskolai végzettség lenne, mint nekem?

Figyelt kérdés

Tudom,

hogy lósz.rt számít a diploma, a barátaim körében nagyon sok szakmunkás

van, de egyszerűen úgy éreztem eddig mindig, hogy nem tudnék egy

férfira férfiként nézni, ha alacsonyabb iskolai végzettsége van. Pedig

anyának is főiskolai diplomája van, apának "csak" technikum.


2013. ápr. 26. 07:40
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Teljes mértékben egyetértek veletek, ezért sem értem, hogy miért zavar mégis.

Lehet, hogy csak szimplán nem volt még köztük az igazi?

2013. ápr. 26. 08:19
 12/37 anonim ***** válasza:
Nem számít egy kapcsolatban a végzettség. A diploma nem egyenesen arányos az intelligencia-szinttel. Van sok magas végzettségű ember, aki emberileg sokkal fejletlenebb, mint egy szakmunkás végzettségű.
2013. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy rossz ember, azok rossz embereznek meg szólnak itt le akiknek éppenhogy sikerült elvégezni a 8 általánost. Engem is nyilván leszavaznak majd, hajrá! :) Attól még a te hozzáállásod teljesen normális.
2013. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Nem, ez teljesen jól van így, ezért ne érezd magad rossz embernek.
2013. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
68%
Nem biztos az, hogy zavarna...én is azt hittem anno. aztán 3 éve megismerkedtem egy fiúval. szinte szerelem volt első látásra, annyira passzolt mindent, aztán megtudtam, hogy pincér, azaz egy technikusija van. de közben meg sokkal intelligensebb, okosabb mint más diplomás ember. egyáltalán nem zavart, pedig nekem 2 diplomám van, de ugyanúgy fel tudok rá nézni.
2013. ápr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember.Nekem is volt egy ilyen dolog párválasztásnaál,nálam egy bizonyos szakma,életvitel volt a kizáró ok.Lehetett az a világ egjobb pasija de ha megtudtam hogy mivel foglalkozik nem érdekelt többé.Sikerült párt találnom és,családot alapitanom,nem érzem magam rossznak attól hogy bizonyos férfikat alapból kizártam.
2013. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:

Szerintem bizony szakmáknál, hivatásnál lehet érthető. Nem is a végzettség, hanem inkább az életvitel miatt.

Én mentőtiszt vagyok, de 2 barátnőm nem tudta tolerálni a 24 órás szolgálatokat. Aztán összejöttem egy medikával, ahol ENGEM zavart, hogy ő "okosabb", nem éreztem magam férfinak mellette. Aztán összejöttem egy diplomás ápolóval, most 1 hónapos a kislányunk. :)

2013. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos kor után, amikor már családot akar valaki, és nem csak egy párkapcsolatot, hanem szeretne otthont építeni, gyerekeket tervezni, akkor igenis számít.

Ha az illetőnek már van egy szakmája, akkor az teljesen rendben van, mert egy jó szakmukásra mindig van igény, indíthat vállalkozást is, élhet elfogadható szinten az illető, vagy kereshet ugyanúgy, akár jobban is , mint egy diplomás. Na de ha valakinek van 8 osztálya, esetleg annyi se, akkor azzal én se tudnék előre tervezni. És nem azért mert az ilyen embereket nem tartom kellően intelligensnek, de mire megy valaki 6-8 osztállyal, milyen munkát talál? Semmilyet. Én nőként nem birnám elviselni, ha egy férfit huzamosabb ideig (természetesen válság helyzetek lehetnek), el kéne tartanom, terelgetnem kellene. Egy párkapcsolatban lehet valaki akármilyen kedves, törődő, gondoskodó, felelősségteljes... ez akkor se elég! Mert otthonotok miből lesz? A gyerekeket miből fogjátok eltartani, megfelelőkképp felnevelni és nem csak úgy felelőtlenül belepotyogtatni a világba? Ahogy felénk mondani szokás: sz.rból nem lehet várat építeni! Természetesen lehet olyan, hogy egy nyolc osztályt végzett személy megismerkedik egy képzettebb emberrel, nagy a szerelem és az illető elkezd tanulni, próbál előretörni, hogy meg tudják teremteni a közös célokat... de ez ritka, másfelől ilyen esetben a végzettségbeli különbségek csak múló állapotnak számítanak, hiszen idővel ilyen téren is egyenrangúak lesznek, egyformán tudnak majd anyagilag is beletenni a kapcsolatba. DE ahogy mondják suba subával, guba gubával... szerintem évtizedeken keresztül egy diplomás se viseli el, hogy eltartja a munkanélküli iskolázatlan férjét, vagy, hogy megkeres havi 200 ezret a férje meg 60 ezret segédmunkásként valahol, vagy 40-et közmunkásként..

2013. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem számít a diploma, egy tanulatlan férfi járatlan az adózásban, a jogban mindenben.


Egy tanult nő is örül annak, ha a másik ért egy kicsit az adózáshoz, joghoz, informatikához.


A diplomások ezeket valamilyen szinten tanulják. Elnézést, de egy szakács, akit alkalmaznak, kizárt, hogy értsen a joghoz vagy bármilyen komolyabb életben is fontos kérdéshez.


Egy tomács-fordító pl. mégis miről beszélget egy szakács férjjel?


Ahol az egyik nagyon tanulatlan ott nincs azonos szellemi szint és közös érdeklődés sem. Én csak olyan házasságról tudok, ahol a tanultság hiánya miatt elbukott a kapcsolat is.


Pl.: rakodómunkás-gimnáziumi nyelvtanár, könyvelő és szobafestő és sorolhatnám, nem volt miről beszélgetni, a testi vonzalom meg elmúlik

2013. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
65%

18-as, igazad van, de egy kicsit kiélezted a dolgot. Nekem 2 diplomám van, a férjemnek érettségije és szakmunkása. Az érettségit azért szerezte, mert kellett a munkájához. Semmivel nem végzett több iskolát, mint amennyire szüksége volt ahhoz, hogy azt csinálja amit szeret.

Nekem volt olyan barátom, akinek 8 általánosa volt (nem tudtam mikor összejöttem vele, mert hazudott), és mikor kiderült, borzasztóan zavart. Beiratkozott ő érettségire, de mégis szakítottam vele, egyrészt mert nem bírtam elviselni, hogy hazudott, másrészt elég buta volt szegény.

Alapból engem is zavartak ezek a különbségek, de tényleg annyi idióta rohangál több diplomával is, hogy nem ez számít. Nyilván a 8 általános+ középiskola az az alap.

2013. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!