Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most rossz ember vagyok...

Most rossz ember vagyok amiatt, hogy zavarna, ha páromnak alacsonyabb iskolai végzettség lenne, mint nekem?

Figyelt kérdés

Tudom,

hogy lósz.rt számít a diploma, a barátaim körében nagyon sok szakmunkás

van, de egyszerűen úgy éreztem eddig mindig, hogy nem tudnék egy

férfira férfiként nézni, ha alacsonyabb iskolai végzettsége van. Pedig

anyának is főiskolai diplomája van, apának "csak" technikum.


2013. ápr. 26. 07:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

19! Nekem van diplomám, de hülye vagyok az adózáshoz. Manapság könyvelő és ügyvéd nélkül amúgy se lehet meglenni. Frankó lenne, ha itthon ülnék a férjemmel magasröptű irodalmi eszmefuttatást folytatva, de egy villanykörtét nem tudnánk becsavarni, vagy egy karácsonyfát nem tudna befaragni.

Én gyógytornász vagyok (2 diplomával), a férjem tűzoltó (érettségi+szakmunkás), abszolút különbözőek vagyunk, mégis mindig tudunk miről beszélgetni. Az értékrendünk hasonló, és ez sokkal fontosabb, minthogy a végzettségünk azonos legyen. Látok én diplomás párokat, akik alapvető dolgokat sem beszélnek meg egymással, szóval nem csak ezen múlik.

2013. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy ki mihez ért, relatív. A férjem cégvezető, érettségivel és valószinűleg jobban ért az adózáshoz, mint én Idegennyelv szakot végezve. Édesapám mérnök, a szakmájában egy zseni, de mégis mindig a férjem segít neki mikor papirmunkát kell elvégezni...Szerintem inkább az a lényeg , legalábbis nekem, hogy egy értelmi szinten legyünk. Hogy legyen miről beszélgessünk. Nem a végzettség miatt. Hisz ilyen alapon egy bölcsész miről beszélne egy vegyésszel?

De nincs azzal gond, ha más más véleményen vagyunk, a lényeg, hogy valaki mellett megtaláld a boldogságot!

2013. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem akartam leírni, mert nem akartam, hogy lefujjogjatok, de igazából orvos leszek.

Úgy érzem, ahogy a mentőtisztes válaszoló is írta, hogy ha komolyan szeretném majd venni a foglalkozásomat, akkor az olyan életvitellel jár sajnos, ami nehezen tolerálható.

Tehát úgy gondolom, mindenképp fontos, hogy eü-s legyen a párom. Az tulajdonképpen nekem mindegy, hogy segédápoló vagy professzor, csak az értékrendünk egyezzen meg.

2013. ápr. 26. 10:15
 24/37 anonim válasza:

Szerintem semmit nem tesz az a diploma. Főleg a ti korosztályotokban, már ne is haragudj meg ezért:) de úgy látom minden "h.lye" jár egyetemre, sőt le is diplomázik (hogy milyen szakon, vagy hogy hány év alatt az mindegy), de semmihez nem értenek az égvilágon.

Az én férjemnek sincs diplomája. A családomban mindenkinek van. Őt is lenézték, pedig van esze, nem buta és életrevaló. Nekem ez számít egy férfiban. Ne legyen egy tutyi-mutyi ember, merjen, kockáztasson, éljen!

Hozzátenném, nem műveletlenebb a legtöbb egyetemet végzett ismerősömtől, és az én diplomás fizetés köszönőviszonyban sincs azzal ami a vállalkozásából befolyik. (egyébként érdekes, hogy a családomban például azóta "tisztelik" hogy befutott nagyjából a vállalkozása, ennyit arról hogy a diploma számít:) Nekem meg egyik sem számított.)

2013. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
jav: fizetésEM
2013. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem is a diploma számít, csak nem akartam konkrétan kiírni a kérdést, mert féltem, hogy félreérthető lesz és le leszek sznobozva.
2013. ápr. 26. 10:18
 27/37 A kérdező kommentje:
Tehát ezt az alacsonyabb végzettségű dolgot nagyon nem így értettem, pl. elképzelni se tudom, hogy egy ügyvéd legyen a férjem, viszont egy beteghordóval, ha intelligens, bármikor összejönnék. Csak nem tudom, hogy házasság lehetne egy ilyen dologból, sokszor tényleg zavarja a férfiakat, ha kevesebbet keresnek.
2013. ápr. 26. 10:25
 28/37 A kérdező kommentje:
Summa summarum :D, a kérdést azért írtam ki, mert kétségbeestem, hogy esetleg egy idióta sznob barom lettem amiatt, hogy csak orvos férjet tudok elképzelni!?
2013. ápr. 26. 10:29
 29/37 anonim ***** válasza:

Baratnom nogyogyasz ferje festo epuleteket fest.

Boldogok egyutt a ferjnek tobb ideje van a gyerekekre es kos ertelkes ferjbimadja a parjat.

Nekem 1fosuli egy diploma a ferjemnek szakmunkasa van

O a vilag legbolcsebb es pegpraktikusab embere szamokra.

Okos tajekozott es ert az ado es jog dolgokhoz ha nem erti rakeres.

Barmit megcsinal ket kezzel barmit kocsit szerel tett javit stb.

Ot nem zavarja en tobbet keresek es tobbet jartam iskolaba sot buszke ram.A gyerekek vele vannak tobbet mert o 8 oraban dolgozik es het 3 napban nem a szakmajaban.

Regen ugy gondolkodtam vegzetseg fontos aztan megismertem ot.

Ennek 20 eve o tette lehetove hogy tanuljak ezert nagyon tisztelem ot.

2013. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy rossz ember.

Inkább "csak" felszínes illetve fiatal. :)

Idővel változni fog a véleményed...

2013. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!