Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van öngyilkosnak...

Mi értelme van öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

Voltak idők mikor gondolkoztam ilyeneken, de rájöttem,hogy ennek tulajdonképpen semmi értelme mert ha azért lesz öngyilkos valaki mert azt érzi/gondolja,hogy őt senki sem szereti és így jobb a világnak meg stb, az olyan butaság...az öngyilkosság legfőbb alapja általában az önsajnáltatás és nagyon tragikus egy ember halála, mindenkit le súlyt majd a hír, de 2 hét alatt a távolabbi ismerősök már el is felejtenek, a barátok fél év után elfelejtenek kijárni a sírodhoz és 5 év múlva már csak anyukád fog elmenni a sírodhoz évi 2-3 alkalommal aztán pedig örökké elfelejtenek az emberek.

Ennek mi értelme?!...és aztán ha meghaltál nincs tovább semerre sem.

Én az öngyilkosságot kizárólag olyan esetben értem meg ha valaki elveszti a családját/fontos családtagját vagy ő maga maradandó sérüléseket szenved ami kihat a hátralévő életére (pl. nyaktól lefelé lebénul), de szerintem egy munkahely vagy a lehetetlen helyzet érzete sem elfogadható ok az öngyilkosságra.Abból még van kiút...

Bár ez csak az én véleményem.Ti hogy látjátok ezt?


2013. ápr. 29. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Az öngyilkosság azért jó, mert így minden felelősséget eldobsz. És épp ezért gyáva dolog is.
2013. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
kamikaze ott az ellenség elpusztítása volt a cél
2013. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek mi értelme?!...és aztán ha meghaltál nincs tovább semerre sem."


ez a "lényege". aki öngyilkosságot követ el (és komolyan is gondolja), az ki akar szállni...


rendben van, h ebben az esetben te megértenéd, de egy nyaktól lefelé béna ember hogyan tudna öngyilkosságot elkövetni?

2013. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%

Mindenki azt mondja az öngyilkosságra, h gyávaság. Hát én már voltam nagyon sokszor padlón, de soha sem tudtam volna megtenni. Azért kell hozzá egy kis bátorság. Vagy lehet, aki rászánja magát, annak már teljesen kikapcsol az agya, és ész nélkül teszi. Mert azért ilyet épp ésszel senki sem tenne, szerintem. Volt egy gyerekkori ismerősöm, és egy csaj miatt felakasztotta magát. Hogy csinálhatta? Gondolt egyet elment kötélért, felállt a székre és... ez egy csomó idő, ezalatt mit gondolt, vagy elmet az esze.

Egyrészt a testi szenvedés miatt soha sem tenném meg (és mi van ha megmaradok nyomoréknak, vagy "kicsit" elhúzódik a végkifejlet?), másrészt hiszek Istenben, és félnék attól mi fog ezek után történni velem. Biztos visszaküld megint szenvedni, vagy nem tudom.

2013. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Én egyszerűen nem tudok együtt érezni az öngyilkosokkal. Édesapám huszonévesén nyaktól lefelé lebénult. Azóta tolószékben él. Egyszer nem fordult meg a fejében, hogy eldobja az életét. Aztán megszülettem én. 5 éves voltam, mikor a szüleim elváltak. Ez is nehéz lehetett, de mégsem lett öngyilkos. Azóta boldog párkapcsolatban él az új párjával, hamarosan megszületik a kisöcsém is. Saját vállalkozása van, és nem tagadom elég jól keres. Ha neki mozgássérültként, egy érettségivel sikerült ezt elérnie, akkor bárkinek sikerülhet. A nagyszüleim nem segítették egy forinttal sem, ők is egyik napról a másikra éltek. Úgyhogy én nagyon büszke vagyok az apukámra! :)
2013. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában egy beszűkült gondolkodásmód alakul ki. Nincsenek érvek, ellenérvek, hanem teljesen rászűkül a sérelmekre, negatív gondolatokra.

Külső szemlélőként ezt nehéz átérezni, maximum megérteni, felfogni lehet.

2013. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"az öngyilkosság legfőbb alapja általában az önsajnáltatás és nagyon tragikus egy ember halála, mindenkit le súlyt majd a hír, de 2 hét alatt a távolabbi ismerősök már el is felejtenek, a barátok fél év után elfelejtenek kijárni a sírodhoz és 5 év múlva már csak anyukád fog elmenni a sírodhoz évi 2-3 alkalommal aztán pedig örökké elfelejtenek az emberek."


az öngyilkoság alapja nem az önsajnáltatás, mivel aki halott, az már nem sokra megy mások sajnálatával. az öngyilkosség olyan beszűkült tudatállapotban történik, amikor az illető már senki mást nem "néz" magán kívül, így aztán az sem ellenérv számára, h ki mikor fogja elfelejteni, mert akkor éppen nem gondol másra, csak magára


nagyon naiv és laikus a kérdésed és az érvelésed is

2013. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az öngyilkosságnak oka/okai vannak így az ember végig gondol mindent mielőtt beszűkülne a tudata, és amíg gondolkodik addig eszébe juthat ez meg az...hogy mindenki lefogja szarni a halálát rövid időn belül...és ezzel ő marad a vesztes is egyben.
2013. ápr. 29. 21:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csip-csup problémáik vannak az ilyen enbereknek. Akik öngyilkosságot követnek el, azokat szó szerint nyomja a rengeteg gond súlya. Egyfajta megoldásnak tűnik a halál számukra, mivel ezzel.elérik, hogy a problémák sokasága nem nyomja tovább a lelküket.
2013. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

8.

értsd már meg, h az emberek nem azért lesznek öngyilkosok, h az összes rokonuk és barátuk sirassa őket egész hátralévő életükben, hanem mert elegük van mindenből és nem akarnak tovább élni. lesz.rják, h mi lesz, pont azért leszek öngyilkosok, h ne kelljen foglalkozni vele

2013. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!