Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van öngyilkosnak...

Mi értelme van öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

Voltak idők mikor gondolkoztam ilyeneken, de rájöttem,hogy ennek tulajdonképpen semmi értelme mert ha azért lesz öngyilkos valaki mert azt érzi/gondolja,hogy őt senki sem szereti és így jobb a világnak meg stb, az olyan butaság...az öngyilkosság legfőbb alapja általában az önsajnáltatás és nagyon tragikus egy ember halála, mindenkit le súlyt majd a hír, de 2 hét alatt a távolabbi ismerősök már el is felejtenek, a barátok fél év után elfelejtenek kijárni a sírodhoz és 5 év múlva már csak anyukád fog elmenni a sírodhoz évi 2-3 alkalommal aztán pedig örökké elfelejtenek az emberek.

Ennek mi értelme?!...és aztán ha meghaltál nincs tovább semerre sem.

Én az öngyilkosságot kizárólag olyan esetben értem meg ha valaki elveszti a családját/fontos családtagját vagy ő maga maradandó sérüléseket szenved ami kihat a hátralévő életére (pl. nyaktól lefelé lebénul), de szerintem egy munkahely vagy a lehetetlen helyzet érzete sem elfogadható ok az öngyilkosságra.Abból még van kiút...

Bár ez csak az én véleményem.Ti hogy látjátok ezt?


2013. ápr. 29. 20:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Képmutató, "felelősség" szón rugózó, papoló, gyávázó közhelyes önkéntes csernusok figyelmébe:


Ahhoz, hogy valaki öngyilkos legyen, ahhoz nem gyávaság kell, hanem hatalmas bátorság - szembenézni a halállal.

Karmikus és egyéb filozófiai szempontból pedig az öngyilkosság nem más, mint szembefordulni az élettel,"NEMET MONDANI" a rosszsorsnak, egy állásfoglalás, hogyha "az élet nem sétagalopp/habostorta", meg "nehéz az élet", meg stb fasság, akkor az illető azt mondja, hogy "oké, de akkor köszönöm, nem kérek belőle többet".


Ez persze egy jól kidolgozott, megfontolt öngyilkosságra igaz.

De persze azt is kimutatták már, hogy az öngyilkosság legtöbbjét nem a valós halni akarás motiválja, hanem az, hogy az illető számára egyszerűen tarthatatlan a jelenlegi helyzete, ugyanakkor tehetetlennek érzi magát ahhoz, hogy változtatni tudjon rajta.


Ítélkezni, leminősíteni, leszólni az öngyilkosokat viszon képmutató álságosság, hiszen az emberek szabad akaratú önrendelkezési jogát kérdőjelezi meg.


Hozzá teszem, hogy én sem vagyok öngyilkosság-párti, de a sztereotíp közhelyek öndmegdicsőítő puffogtatása helyett én azért mindig megnézem az ok-okozati összefüggéseket, indítékokat stb. Ismerek olyan embert, aki nemrégen esett át egy ilyen öngyilkossági kísérleten, mert ellehetetlenült szerencsétlen. Ugyan kivakarták, él, de a GONDJAI TOVÁBBRA SEM OLDÓDTAK MEG, csak tovább ül a nehézanemsétagalopp-válság hintájában és szenved tovább... :/

2013. ápr. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Így járt.
2013. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

már megint a szokásos barmok csordája.

megjöttek az érzelmi analfabéta robotok, akik majd jól megmondják, hogy aki öngiylkos, miért dögöljön meg. utána emg csodálkozunk, hogy vannak öngiylkosok.


ennyire hülyék nem lehettek.


"Mindenki azt mondja az öngyilkosságra, h gyávaság. Hát én már voltam nagyon sokszor padlón, de soha sem tudtam volna megtenni. Azért kell hozzá egy kis bátorság."


nem is kicsi, nagyon sok öngyilkos agonizál előtte, hogy megtegye vagy sem, egyáltalán nem a könnyebb út.


"Én egyszerűen nem tudok együtt érezni az öngyilkosokkal."


nagyon sok ember nagyon sok emberrel nem tud együttérezni. ez itt a baj.

kiragadunk valami hülye példát, hogy xy ilyen, ezért midenki másnak is iylennek kell lennie, aki nem, az dögöljön meg. ugyanaz a sztori más csomagolásban.


"Általában egy beszűkült gondolkodásmód alakul ki. Nincsenek érvek, ellenérvek, hanem teljesen rászűkül a sérelmekre, negatív gondolatokra. "


valljuk be, egy ilyen embernek törődésre van szüksége, amire mi lusták vagyunk, hogy véletlenül se kellejn magunkba nézni, hárítsunk mindent másokra.


"az öngyilkoság alapja nem az önsajnáltatás, mivel aki halott, az már nem sokra megy mások sajnálatával. az öngyilkosség olyan beszűkült tudatállapotban történik, amikor az illető már senki mást nem "néz" magán kívül, így aztán az sem ellenérv számára, h ki mikor fogja elfelejteni, mert akkor éppen nem gondol másra, csak magára "


és ez fordítva is igaz, általában rá sem gondol senki már életében sem, és rohadtul nem fogja érdekelni, hogy a hülye agresszív anyja/akármije 5 napig kijár virággal a sírjára, utána meg elfelejti, mint 6 nappal előtte...


"Nem csip-csup problémáik vannak az ilyen enbereknek. Akik öngyilkosságot követnek el, azokat szó szerint nyomja a rengeteg gond súlya. Egyfajta megoldásnak tűnik a halál számukra, mivel ezzel.elérik, hogy a problémák sokasága nem nyomja tovább a lelküket."


és ezt soha nem fogja senki sem megérteni, amíg igazi problémákkal szembe nem néz az életben, és enm olyanra gondolok, hogy elveszíti a lábát. a valódi problémák nem anyagiak, hanem lelkiek, oléyan dolgok, amiket senki sem tud megoldani könnyen, vagy talán egáyltalán nem. de most az optimizmus-önámítás a divat, és azt hiszi midneki, hogy ha az ő ismeeti köre jó volt, akkor midenki más csak jó környezetbe születhet, ugyanolyan szemáélyiséggel, mint amilyen ő lett az évek alatt...


"De persze azt is kimutatták már, hogy az öngyilkosság legtöbbjét nem a valós halni akarás motiválja, hanem az, hogy az illető számára egyszerűen tarthatatlan a jelenlegi helyzete, ugyanakkor tehetetlennek érzi magát ahhoz, hogy változtatni tudjon rajta. "


pontosan, a tehetlenség legfőbb eleme pedig a társadalm ielszigeteltség MIATTATOK, KEDVES ÉRZELMI ANALFABÉTA TAHÓK, vagy ha úgy tetszik, MIATTUNK, ÉN MIATTAM, TE MIATTAD.


"Ítélkezni, leminősíteni, leszólni az öngyilkosokat viszon képmutató álságosság, hiszen az emberek szabad akaratú önrendelkezési jogát kérdőjelezi meg. "


nem mellesleg kényelmesebb is, mint segíteni rajtuk és szembenézni magunkkal.


"Ismerek olyan embert, aki nemrégen esett át egy ilyen öngyilkossági kísérleten, mert ellehetetlenült szerencsétlen. Ugyan kivakarták, él, de a GONDJAI TOVÁBBRA SEM OLDÓDTAK MEG, csak tovább ül a nehézanemsétagalopp-válság hintájában és szenved tovább... :/"


sokszor mások sem tudják megoldani, és enm cak azért mert ezek szubjektív-személyes érzelmi problémák. hanem mert nincs hiteles példakép sem, azaz igazi felnőtt, aki meg tudná oldani.


ott állsz 50 éves fejjel, semmire nem vitted az életben, max van 1 állásod, ami nélkül megőrülnél, egy nagyjából működő családod, azt se tudod mi a fiad kedvenc színe, vagy étele, és egyszer csak rányitsz, ahogyan egy kötelet fog a kezében, vagy egy kést, és fogalmad sincs, hogy mit csinálj, mert te sem tudtad megoldani.

na ez az igazi szomorú oldala.

megoldások helyett jön isten, jézus, titok, scientológia, bármi, csak ne kelljen szembenézni önmagaddal, és a kegyetlen valósággal, hogy nem vagy mindenható, hoyg megoldj minden problémát.


érdemes elolvasni öngyilkos gyerekek naplóit. már 14-16 évesen elég jól átlátják a társadalom működését, pont azért nem kérnek belőle. ennyi önző ember között és élettelen életben nem csoda, hogy csak a hülyébbeknek marad csorbulatlan életösztönük. nagyon kevés erős ember van, aki szembenézett már ilyenekkel, akinek meg sikerült, ráismer, hogy felelősséggel tartrozik a gyengébbek iránt, nem köpködni kéne őket...

2013. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Skywalker33 ***** válasza:
0%

az öngyilkosok egy pokoli szférába kerülnek ahol 1000x jobban fognak szenvedni mint a földön. Sajna ez nem kilépés csak önsorsrontás.

Majd jöhetnek vissza és kezdhetik előről.

Srácok, idelye nem saját kútfőből találgatni amikor az igazság ma már megismerhető.


csoki :)

t

2013. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Skywalker33 ***** válasza:

ideje és nem idelye.

de ti úgyis a lényegre figyeltek :)

2013. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tehát szkájvóker barátunk szerint kényszerben él az ember, a karma és az egész sorsrendszer egy kényszerpálya???

Tehát olyan, mint a filmeken, amikor két ember lefog egy harmadikat, a negyedik meg tiszta erőből gyomorszájon vágja úgy, hogy az nem tud védekezni.

Ha nem akarsz szenvedni a földön, akkor mégjobban szenvedsz majd a "pokolban" fassza kis okfejtés.

És mi van, ha valaki NEM SZERETNE szenvedni????

2013. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Istenem, végigolvastam a válaszokat, talán ha két ember próbál segiteni, de a többi csak nevet a másik nyomorán........ Nem csodálom hogy ennyi a magányos ember.
2021. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!