Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen összeomlottam....

Teljesen összeomlottam. Szerintetek mi a kiút?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, volt egy komoly kapcsolatom, de a "férfi" egy hanyag disznó volt, én mindent megtettem érte, illetve magunkért, tehát magamért. A lényeg, hogy nem akart dolgozni. 10 évvel volt idősebb mint én, és nem volt eddig normális állása. Persze mindenki hibás volt, csak ő nem. Én egy darabig nyaggattam, de aztán elhagytam. (egyébként annyira jól adta elő magát, még bizonyítékokat is hozott, hogy miért nem tud dolgozni, hogy elhittem. később, amikor utánajártam kicsit ennek annak, rá kellett jöjjek, hogy az egész csak kifogás keresés volt.) Szóval elhagytam, és azóta mérges vagyok magamra, hogy hogy lehettem ennyire vak.. Én mindent neki adtam, ő meg csak kihasznált.

Most teljesen padlón vagyok, ki akarok mászni, de nem találom a kiutat. Amibe belekezdek mindnent elrontok.. Ez nem önsajnálat. Azt találtam ki, hogy elutazok pár napra, egyedül a világ végére, és kipihenem magam, vagy kicsit egyensebe jövök talán. De mit kellene még tennem? Vagy egyáltalán...


2009. szept. 30. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Mi a kiút? A tejút
2009. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
először is adj időt magadnak, találd meg önmagad. szakítás után mindig jó egy kicsit egyedül lenni.pár nap kikapcsolódás valahol az jó ötlet. csinálj olyan dolgokat amiket mindig is szerettél volna kipróbálni de eddig nem tetted. olvasd el Csernus A nő című könyvét, nekem sokat segített az is szakítás után.
2009. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Olvasom, csak olvasni és tapasztalni más, ezért szántam rá magamat az utazásra. Még nem látom merre megyek az a baj (mármint az önmegvalósítás útján:))
2009. szept. 30. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt mondod, Te megtettél azért az emberért minden Tőled telhetőt, feltétel nélkül képes voltál szeretni, sőt még képes volt Téged átvágni is gátlástalanul. Mindezt azért tehette meg, mert kihasználta a szeretetedet. Ezért viszont ne marcangold Önmagad, mert semmit sem ártottál neki, arról pedig megint nem tehetsz, hogy gerinctelen, illetve bunkó, mint a fekete föld. Ezek után tudni fogod, kivel nem érdemes kezdeni, koncentrálj a tanulságra, és felejtsd el azt, amiből ezt levontad. Tele van a világ hülye emberekkel, de nem mindenki az. Más baromságaiért nem Te vagy a felelős.
2009. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom... Velem az a baj, hogy míg valaki másikat okolja a kudarcért, én általában mindig magamat. Arról tudom, hogy nem tehetek, nem az én hibám, nekem csupán annyi saram van, hogy hagytam, az egészet... És ahogy mondod: tanultam belőle.. Csak a környezetem hiszi azt, hogy ezt már rég ki kellett volna hevernem. Ők egyébként pezsgőt bontottak, amikor elmondtam nekik, hogy vége. Csak most azt hiszik, hogy akkor zsupsz bele, új pasi. Elvégre ketyeg az a bizonyos óra... És persze szeretnék én is, de így csak megint egy barmot fogok ki.. Nem értik, hogy idő kell...
2009. szept. 30. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a környezetem? Kit érdekel? Nem te vagy a magad ura? Miért nem? Kinek tartozol elszámolással? Nem, nekik se , senkinek! Megtettél mindent valakinek, aki átvert. Gondolom, eleve arra lettél szoktatva, hogy mindent megtegyél valaki másnak. Hát most keresd meg magadat, és mindent tegyél meg magadnak, mert te is egy ember vagy. Nincs miért elítélned magadat. Állj talpra, "mondd azt,hogy ennyi megérte", és vedd észremagadat. Figyeld ki, hogy ki az, akit te úgy nevezel, hogy "én".
2009. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, eltaláltad. Ezt a mintát tanultam. PEdig felismertem én időben, hogy ezt nem akarom csinálni... és eddig működött. De ezt a hibát nem tudtam kikerülni. Nem is bánom, mert inkább most derüljön ki, mint egy házasságban, gyerekkel és esetleg hitellel a nyakamban..

A szüleimmel megy a vita. Mondtam, hogy felejtsék már el ezt a kérdést.. Mintha én nem akarnék normális kapcsolatot... amióta kiderült, hogy nem lesz esküvő, azóta mindnen olyan mint régen. Azt hiszik muszáj rólam "gondoskodni". Azt hiszik, hogy ha elmesélek nekik egy kudarcot, akkor megint felettem vannak... Én tudom, hogy mit akarok.. Csak az utat nem találom egyenlőre, de eddig jó tanácsokat kaptam tőletek:) Köszönöm:)

2009. okt. 1. 08:13
 8/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Amikor én a Tiedhez hasonló cipőben jártam, szerencsére a helyes utat választottam a kilábalás felé. Mindezt úgy vélem, annak köszönhettem, hogy nem gondolkodtam egy percig sem tovább, nem rágtam rajta magam, mert többre becsültem magam annál, hogy egy ilyen semmirekellő kellemetlen emléke befolyásának engedjek. Úgy döntöttem, eljárok egy tanfolyamra, olyan köröket látogatok, amelyek kielégítik az érdeklődésem, és az igazán hasznos dolgokra koncentráltam. Nem is állt szándékomban néhány hónapig párkeresésbe fogni, hiszen úgy gondoltam, ha siettetünk egy olyan folyamatot, ami egyszer úgyis elérkezik, akkor csakis görcsös erőlködéssé fajuk az igyekezetem. Ezért aztán, a magam ura lettem, és így sikerült lábra állnom újra. Azáltal, hogy kamatoztattam a képességeimet, és újra hasznosnak éreztem magam. Nyilván egyénfüggő, hogy mi a leghelyesebb megoldás, én csupán azért írtam ezt le, mert esetleg szolgálhat Számodra tanulságul. Bízom benne, hogy segíthettem Neked. Sok sikert!
2009. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* vagyis fajul
2009. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van:) Mindenkinek köszönöm... Igen egy semmirekelő miatt rágom magam... szép... Köszi:) Az megnyugtató, hogy más is volt ilyen cipőbe, és sikerült kijönnie belőle:) Megteszek mindnet...:) köszönöm:)
2009. okt. 1. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!