Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy esetleges természeti...

Egy esetleges természeti katasztrófa esetén a szeretetre méltó, aranyos kutyádat, macskádat, egyéb háziállatodat mentenéd, vagy a gonosztevő, aljas embertársadat, akiről tudod, hogy végtelenül rosszindulatú és kíméletlen személyiség?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 14:18
1 2 3
 1/25 szántóvető ***** válasza:
91%
egyértelmű hogy a kutyámat mert ő is élőlény.
2013. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Mindkettőjüket. Mindenki megérdemel egy esélyt
2013. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos vannak olyan emberek, akiknél egy kutya élete sokkal többet ér... :/
2013. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Az állataimat mivel

1, az embernek van két lába meg kocsija, meg ismerősei, meg tudása, hogy mit kell ilyenkor csinálni, akármnilyen gonosz is. Az állat viszont nem ért semmit és csak pánikol.

2, egyedül lakok, nem hiszem, hogy összetalálkoznék bárkivel is.

2013. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Mindkettő, nem szeretném, ha egy ember halála a lelkemen száradna. Amúgy nincs háziállatom.
2013. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Az elsődleges szempont az lenne, hogy lehetőleg mindketten túléljék. Függ ez attól, hogy milyen állatom van (teszam azt kiscica, vagy mondjuk egy nagyobb kutya, stb), milyen természeti katasztrófával nézünk szemben, ennek függvényében a kis kedvencem képes-e az ösztöneire hagyatkozva túlélni azt, ezen felül ugyebár az ember ismerősöm tudása, rátermettsége is fontos. Ha tudom valamelyikükről, hogy biztosan tud magára vigyázni, akkor a másikat menteném. Ha viszont egyikük esetében sem vagyok ebben biztos, és mindenáron választanom kell, akkor azt menteném, aki nélkülem kisebb eséllyel vészeli át a katasztrófát. Ha mindketten egyenlő mértékben alárendeltek, akkor feltehetőleg a kutyát.
2013. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nekem is van határozott álláspontom a kérdéssel kapcsolatban, de mivel nem szeretnék befolyásolni senkit sem a véleményalkotásban, egyelőre megtartom magamnak. Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a további gondolatokat!
2013. máj. 14. 20:38
 8/25 anonim ***** válasza:
6%

Jah nem akarod befolyasolni a valaszokat - olvasd mar el a kerdest megegyszer...


Amugy minden embe gyarlo. De ne hasonlitsunk mar ossze egy embereletet egy allattal.


Akkor egy a tiedhez hasonlo kisarkitott kerdes:

A kisallatodat mentened vagy a szomszed hisztis toporzekolos, gonosz, allatkinzo, hajnal 2-kor visitozo 5 eves kislanyat?


Vegtelenul rosszindulatu es kimeletlen szemelyiseg...

Talan bantottak, nebancsvirag?

Akkor is eleg beteg ertekrenddel kell rendelkeznie valakinek ha egy embert hagyna megdogolni egy allatert...

Remelem az ilyennek majd szinten elfelejtenek segiteni amikor szuksege lesz ra... mert ROSSZINDULATU es KIMELETLEN!


ui.: pontozz le, teszek ra. De gondolkodj is el azon amit irtam. Fokent a vegen, hogy temagad is rosszinulatu es kimeletlenne valsz ezaltal a gondolkodasmod altal... nemde?

2013. máj. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
előttem lévő válaszolónak: én is a háziállatomat menteném, mert elsősorban ő iránta tartozom felelősséggel, egy kiszolgáltatott lény, nem hagynám a bajban. Egy ember még ha bepánikol is, akkor is önálló, kivéve ha mozgásképtelen. Vannak olyan gonosz emberek, akik nem érdemlik meg, hogy a bajban segíts nekik, és igen kevesebbek a szememben, mint az állatok. Engem pedig te pontozhatsz le, nem érdekel.
2013. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Annak, hogy a kérdésben negatív jelzőkkel illettem a példa személyt, tényleg nem az volt a célja, hogy bárkit is befolyásoljak a véleményalkotásban. A következtetésed tehát igencsak helytelen a szándékomat illetően. Szerintem a józan ítélőképesség már csak azért sem tartozhat az erényeid közé, mert nem vagy képes különbséget tenni egy csintalan kislány és egy elvetemült tömeggyilkos között. Ez ugyanolyan súlyos képzavar a részedről, mint az a megállapítás, hogy a gondolkodásmódom által magam is rosszindulatúvá és kíméletlenné válok. Nem tudom, hogy ez utóbbi megállapításra mi alapján jutottál.

2013. máj. 18. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!