Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Menjek pszichológushoz?

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok gyakran depresszióba esni.Rossz kedvem van...Reménytelennek látom az életet...Gondolkodom az öngyilkosságon.(van,hogy szörnyű kedvem van és mondjuk várok a metróra és a síneket nézve van,hogy megoldás ként beugranék és megvan oldva a dolog,de ilyenkor gyávának érzem magam mert feladom!Megadom magam!Pl. ezek tartanak vissza) 15 éves lány vagyok ez esetleg a korral jár?Már gondoltam rá,hogy el kéne mennem pszichológushoz amit említettem anyunak de azt mondta minek vigyelek el pénzért beszélgetni valakivel ha velem is tudsz(csak mi van ha nem akarok...). Úgy érzem senki sem szeret!Mindig is ilyen pszichés voltam de most mit csináljak ilyen vagyok?Nagyon nem jó ha folyton depizek? Előre köszönöm a válaszokat:)
2013. máj. 14. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod korral jár. Majd kinövöd. Sajnos ez kezd divat és népbetegség lenni a tinik között. Lassan már nem lesz nem "depressziós" gyerek, főleg lány. Legyél egy kicsit erősebb, ne sajnáltasd magad és igaza van anyukádnak. Nála jobb tanácsadót nem találhatnál, mert nyilván a saját anyád nem akar rosszat neked.
2013. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az anyukával az a baj, hogy a saját szintjén tud csak segíteni a problémádon, de ha egyszer ő nevelt fel akkor annál a szintnél magasabb rendű megoldást nem tud biztosítani mint amilyenre szükséged lenne, és akkor ismét visszaesnél ebbe az állapotba. Egy pszichológusnak nagyobb rálátása van a dolgokra, nem veszi figyelembe, hogy ki vagy, és objektíven tekint ezért rád, nem mint az anyád. A legjobb az volna ha te magad keresnéd önmagadban a hibát ami azzá teszi ami vagy most. Az ösztönös megérzések, és azok a dolgok amiket hallasz összekeverednek és eltévelyedsz bennük tudatalatt, és ebből olyan görcsök jönnek létre amikből nem tudsz kimászni, mert nem is tudatosul benned a konkrét probléma. A felismerése valami nagy átverésnek pozitív irányba mozdíthat el, de ahhoz sokat kell agyalni. Pl.: Anyám mondja, hogy szeret, és, hogy a javamat akarja, ezért arra akar rávenni, hogy olyan dolgot csináljak az életemben ami az ő nézetei szerint tökéletes hisz pénzt lehet vele keresni, ami a boldogság nyitja számára, persze nem pénzmániás, de a félsz benne van, hogy ha nincs pénz akkor nincs élet. De én nem akarok olyan dolgot csinálni amit nem szeretek, valamennyi pénz persze kell, de akkor már olyan dologgal keressem meg amit csípek. Na meg persze attól is tart, hogy ha nekem nem lesz pénzem akkor öregkorára neki nem lesz olyanja aki ellássa őt javakkal. Ha tényleg szeretne támogatna mindenben ami az ÉN boldogságomat volna hivatott szolgálni, de önző, és hát milyen az önző szeretet? Az csak félig szeretet, ami nem egész, ergo félelem. ÉL benne a kép, hogy az anyának szeretnie kell a gyermekét, és ezt az üzenetet kell küldenie felé mert hát akkor milyen anya volna, de közben ott van az, hogy megannyi problémát okozott az anyámnak az, hogy a világra jöttünk a tesómmal, aztán elhagyta apám, egyedül maradt, és csak melózott. Magának sem tudná beismerni, hogy nem igazi szeretet amit érez irántunk, mert egyszerűen bonyolult, mint a többségi társadalom tagjai. Na és ennek a felismerése felszabadító érzéssel jár együtt. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat gondolj át az életedben. http://www.youtube.com/watch?v=OXSFuFXWUW8
2013. máj. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az első válaszolóval.

Igaz,hogy a korral is jár,de szerintem keress fel egy szakembert.Mégha nem is komoly hidd el nekem jól fog esni,hogy valakinek végre elmondhatot,ami téged nyomaszt.Ha nem akarod anyukádnak elmondani ne tedd!Velem is vannak problémák és az anyukámnak soha nem mondtam és nincs is szándékomban elmondani a teljes igazságot neki.Azaz,hogy mit miért teszek (pl.:miért akarok öngyilkos lenni,iskolás dolgok stb.)Az anyukámmal nagyon jó a viszonyom,segít mindenben,rengeteg tanáccsal látott el az életben és mindig segít,ha valami baj van.

2013. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dani900 ***** válasza:

Figyelj, elmehetsz a háziorvosodhoz, az ad beutalót a pszichológushoz, és ingyen elmehetsz. Anyád nem tudja megoldani, és nem a korral jár.

Ha fontos az életed, akkor megteszed, akkor, is, ha épp nem támogat senki. Az életben nem lesznek mindig mellettünk, ezért kell erősnek lenni. Te is lehetsz sokkal erősebb.

2013. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De bevallom inkább az utóbbiakkal értek egyet...
2013. máj. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!