Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a bajom? Menjek pszichológu...

Mi a bajom? Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Már több éve tart nálam ez az állapot. Észrevettem, hogy vannak időszakok amikor rettentően boldog vagyok, olyan gondolataim vannak, hogy az élet gyönyörű, meg kell ragadnunk a lehetőségeket, egy csomó mindent eltervezek, hogy majd milyen jó lesz, szó szerint van, hogy ugrálok örömömben. Aztán ez az időszak elmúlik és jön a levert hangulat. Ilyenkor nagyon magam alatt vagyok, pánikolok, öngyilkossági gondolataim vannak (már legalább 100x megfordult a fejemben), de annyira, hogy egy hajszál választ el attól, hogy kiugorjak az ablakon és e gondolataim közben egyrészt meg is rémülök és a másik, "normális" énem tart csak vissza. Úgy érzem ilyenkor, hogy egy senki vagyok, nekem semmi se fog sikerülni az életben, innen már nincs visszaút, egyedül a halál lenne a megoldás.


A viselkedésemmel kapcsolatban is kettős gondolataim vannak. Egyik énem azt mondja, hogy van valami komoly bajom és segítségre lenne szükségem, a másik énem viszont azt súgja, hogy minden rendben van és ez csak hiszti, más embereknek is van problémája, mégse mondja mindenki azt, hogy valamilyen betegségben szenved.


Szóval van valami problémám amivel szakemberhez kéne fordulnom vagy ez teljesen normális?


2013. márc. 16. 23:11
1 2 3
 1/24 fospuska ***** válasza:
ehen,jó lenne. mániás depressziónak nézem,rokonom majdnem belehalt a kísérletezésbe. dokihoz hamar.
2013. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ja, menj. Mibe telik az életedért cserébe?
2013. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Szia! Szerintem mindenképpen menj el pszichológushoz! Nem tudom mennyire erős benned ez a 2 én, de lehet,hogy skizofrén vagy. Ha van skizofrén a családodban, akkor 99%-ig biztos lehetsz benne. De az is lehet,hogy csak eltúlzod az egészet, nekem is vannak ilyen időszakok az életemben néha és tudom,hogy szar, de mindig átvészelem.
2013. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Szerintem is mániás depresszió lehet.
2013. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
menj legalább 1X ártani nem árt
2013. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nekem ez egy bipoláris zavarnak tűnik, méghozzá bipoláris II.

Ha hiszti lenne, akkor nem lennél ok nélkül is boldogtalan, amikor igazából boldognak kéne lenned. Sokan keverik a hisztit az orvosi értelemben vett depresszióval, de ez most biztos, hogy az utóbbi.

Szerintem keress fel egy pszichológust, vagy esetéeg pszichiátert, mielőtt még tényleg valami súlyosabb következménye lenne. Egész jól kezelni lehet ezt a betegséget.

2013. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:

Nekem is szokott ilyesmi lenni

Akkor vagyok boldog, ha nincs semmi feladat, munka,

Akkor vagyok levert amikor tele vagyok feladattal, és ezért stresszelek hogy mikorra kell vagy megtudome csinálni

Néha bennem is megfordul hogy ha mondjuk leugranák az erkélyről akkor véget érne a sok munka okozta stressz

Engem a családom iránti szeretet és a józan ész tart vissza hogy véget vessek az életemnek

Egyik barátnőmmel elkezdtünk meditálni, kicsit segít ha lenyugszom 20-30 percre

Próbáld ki!!!

2013. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De biztos, hogy nem normális ez a viselkedés? Más embernek is rossz az élete és ki is akad, mégsem szenved mániás depresszióban.
2013. márc. 16. 23:22
 9/24 fospuska ***** válasza:
tündérem,az öngyilkosság gondolata nem normális viselkedésre utal. EBBEN ne legyenek kétségeid. biztos szeretnéd megúszni a dokit,kellemetlen,de minél többet hezitálsz rajta,annál nehezebben jössz ki belőle.
2013. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De már évek óta így gondolom és még mindig élek...
2013. márc. 16. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!