Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik, hogy teljesen más...

Létezik, hogy teljesen más irányba keveredsz végül, mint amire "való vagy"?

Figyelt kérdés

Eredetileg tehetséges voltam rajzolásban, de sose érdekelt... 10.-ben jött egy ideiglenes rajztanár, aki rajzoltatott minket, nem is keveset. Nála szorgalmas voltam; közölte, hogy mindenképpen művészeti irányba menjek tovább, mert depis leszek.

Nem ilyen irányban mentem tovább.

Eredetileg humános voltam. Aztán a reál kezdett jobban érdekelni. Sok tudományos érdeklődési köröm van; szívesebben olvasom a világról, mint a lélekről; minden működése érdekel.

Viszont a tudományos érdeklődéseimet nagyon "lelkizve" élem meg, és azt a "kevés" lélekkel törődést pedig "alaposan", sokak szerint túlspilázva teszem.

Tehát szerintem humánosan vagyok reálos; a humán tudományos filozófiájával érdeklődöm a reál tudományok iránt.

Tantárgyak tekintetében: nehezen tanulok alapvetően; az megy, amire több időt szánok, ami érdekel -> arra rááll az agyam. Szóval ha mindenre ugyanannyi időt szántam volna - már nem gimis vagyok -, kb. ugyanúgy ment volna minden.


Néha elgondolkozom, hogy rossz irányban vagyok.

Tudom, lehet korrigálni, de akkor is...

Félek, valami a "működéseim" közül egy önhazugság eredménye.


2013. máj. 31. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy olyan vagy mint én, mindenben jó vagy és nem tudod, hogy mit is csinálj. Mert ha valaki egy valamiben jó akkor azt csinálja és kész, de ha mindenben jó vagy akkor nem csinálhatsz mindent. Szerintem ha jól érzed magad akkor jó helyen vagy és ha később váltani akarsz, akkor bármikor könnyen megteheted.
2013. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semmiben se vagyok jó, csak ha megküzdök érte.

És minden érdekel, de furán, közben semmi se érdekel, és ez komolyan így igaz.

2013. máj. 31. 23:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, érdekel a dolog, csak nem akarok komolyabban törődni vele, nincs semmi motivációm:/ Jó lenne, ha tudnék gitározni, csak nem akarok annyit vacakolni, hogy megtanuljam...
2013. máj. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!