Van még megoldás?

Figyelt kérdés

A bevezető: 22 éves fiú vagyok, egyetemre járok, van egy autóm, dolgozok is, ha tudok. Jól tanulok, rengeteget olvasok, nyelveket is tanulok. Ez az érem "jó" oldala. Azonban van egy másik is. Ez ihletett meg, hogy feltegyek ide kérdést.

Magányos vagyok, tök egyedül. Szó szerint. Se barátnőm, se barátom. Nincs. Nem járok bulizni, se szórakozni. Dög unalmas életem van. Azt értem, hogy nem fogadnak be az emberek, nem is kíváncsiak rám. Nem érdeklek senkit, nem tetszem a lányoknak. Tiszta depressziós vagyok ettől a dologtól. Még a barátok nem is érdekelnek, ezt lenyelem, hiszen nem is olyan rég még volt barátnőm, így nem éreztem a barátok hiányát. Már jó ideje viszont nincs barátnőm se, és nem is lesz, mert magamat se szeretem. Ugyan, kinek kellene egy ilyen fiú?

Ami még rosszabb, kezdek a helyzetbe beletörődni. Azt vettem észre, egyre gyakrabban gondolok rá, "bánja az ördög, köpni rá" mentalitás jön előtérbe. Ráteszek még egy lapáttal, az arroganciámmal és felsőbbrendűség érzetemben. Tudom ezek rossz tulajdonságok, de ez a folyamat gerjeszti magát. Ahogy nem fogadnak be a zemberek, úgy erősödik ez a "válasz" reakció. Napokban már azon gondolkodtam, tetoválni kezdem magamat, hogy ezzel is társadalom kívüliségemet üzenjem.

Külsőre minden oké, de belül rohad az egész. Szomorú. Ma azon gondolkodtam a buszon, hogy milyen régen nevettem olyan igazán. Talán mikor még középsulis voltam, évekkel ezelőtt. Sokszor gondolok az öngyilkosságra, de nálam erős a küzdeni akarás, soha semmit nem szoktam feladni.

Sajnos egyre inkább az álomvilágomba fordulok, csak az egyéni céljaimra koncentrálva.


2013. máj. 31. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Te még jó helyzetben vagy. Van autód, jogsid, bejutottál az egyetemre, jó tanuló vagy. Én nekem 2 vizsga után se sikerült jogsit szereznem, az autónk örülök, ha indul és egyetemre nem jutok be, mert örülök, ha most egyáktalán sikerül az érettségi. Volt bnőd is, tehát Te tudnál szerezni, ha akarnál. Én is eljutottam nem rég egy ilyen pontra, hogy lesz*rok mindent és mindenkit és flegma, bunkó leszek mindenkivel, de rájöttem, hogy nem szabad hagynom, hogy megváltozzak, mert akkor elvész a személyiségem és lényegében én is. Szenvedés az egész, de reménykedni kell és tenni azért, hogy jobb legyen a hnap.


18/F

2013. máj. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igaz... sine spe vita tristis esset.
2013. jún. 2. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!