Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kövér...

Miért van az, hogy a kövér emberek ilyen erősek?

Figyelt kérdés
Néztem erőemelőket és azok közt csak nagydarab, pocakos, kövér versenyzőket láttam. Mitől ilyen erősek?

2013. febr. 9. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azmellett azért van munka is,hogy feltudjanak emelni pl. egy 130kg-os kőgolyót !
2013. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt ehhez kell genetika is, másrészt marha kemény edzések és rengeteg kaja. Ők nem diétáznak, nem a szálkás külső a céljuk, amivel mellesleg gyengülnének is, hanem az erő. Ahhoz pedig enni kell, nem keveset.:)
2013. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy Montez írta!
2013. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg nem simán csak kövérek rengeteg izom is van rajtuk.Robosztus fickók ha leszálkásítanának kegyetlenül néznének ki.
2013. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lásd: Kathi Béla, még amikor erőemelő volt: [link]


Testépítő: [link]

2013. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok kalóriát visznek be,hogy erősebbek legyenek.Ettől persze híznak is.Diétás étrend mellett nem valószínű,hogy kis polskikat tudnának cipelni.
2013. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 *Glissade* ***** válasza:
92%

Szerintem meg ne nevezd őket kövérnek! Ők nem kövérek hanem magasabb testzsírszázalékkal rendelkeznek!


Kövér az aki: Sz@rul kajál, és nem is érdekli az egészsége.

Nem sportol soha, mert túl lusta hozzá, és semmi motivációja nincs.

(de rinyálni és féltékenykedni, azt tud)

2013. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hasznavehetetlen válaszokat írtatok.

1. Az erőemelők nem emelnek kőgolyókat. Azok az erős emberek.

2.Attól, hogy több száz kilókat emelgetnek, még nem egészséges ha valakin rengeteg zsír van. Az emberi test csak akkor raktároz el zsírt, ha több kalóriát viszünk be mint amennyit elégetünk. Tehát ha valaki nem szed fel zsírt akkor is tud hatalmas súlyokat mozgatni. Lásd példaként Mariusz Pudzianowski-t aki az egyik legeredményesebb erősember volt.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: a zsír nem egészéges, viszont vannak előnyei ezekben a sportokban. Először is stabilitást ad az izmoknak, így nehezebben sérülnek le. Kedvezőbb az izomzatnak olyan szempontból is, hogy mindig van energia visszapótlás, ha a glikogénraktárak kiürülnének. Tehát valamivel erősebb is leszel tőle. Mésrészt például erőemelésben lehetnek olyan előnyei is, hogy fekvenyomásnál kevesebb utat kell bejárnia a rúdnak ha van egy jó zsíros hatalmas melled, mivel a gyakorlat akkor szabályos ha a rúd hozzáér a mellkasodhoz. Ha a mellkasod 4-8 cemtivel vastagabb, akkor az sokat számíthat egy nyomásnál.

2017. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én voltam az előző. Egy fontos dolgot még kihagytam. A genetika. 3 alapvető testalkat létezik (és ennek keverékei) ektomorf mezomorf endomorf. Az endomorf testalkatú emberek, nagyon könnyen híznak, szinte mindegyiküknek van súlyproblémájuk. Nem azt jelenti, hogy mind túlsúlyos, hanem sokat kell tenniük érte, hogy ne legyenek azok. Na ez az a testalkat ami a zsír mellett a legkönyebben pakol fel izomzatot, és a csontozatuk, izomösszetételük is olyan, hogy jóval erősebbek mint a másik két testalkatba tartozóak. Emiatt is van összefüggés az erő és a túlsúly között.
2017. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!