Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbiám van? 13/L

Szociális fóbiám van? 13/L

Figyelt kérdés
Egy jó ideje - pontosabban néhány éve - nagyon kényelmetlenül érzem magam kisebb-nagyobb társaságokban, fõként a suliban... legyen az bármilyen hely, ahol más emberek vannak, reszket a gyomrom, a kezem, elsáppadok, hányingerem lesz, zsibbad a lábam. Ha kevesen vannak is így van, ha kimegyek az utcára is. Attól félek, hogy én leszek a célpont, akit mindenki kinevet, megaláz, mert nem egyszer volt már ilyen. Már csak a társaság gondolatától is rám törnek a fentiek. Ezek miatt meg néha depressziós leszek. Be is képzelem magamnak, hogy mindenki engem figyel, meg bántani akarnak, megalázni. Így utólag belegondolva amikor nincs ez az érzés, elég rossz, hogy így vagyok az emberek között. Amúgy is szorongós típus vagyok. Akkor ez valóban szociális fóbia? És ha nincs kezelve, más betegségek is kialakulhatnak? Ha igen akkor milyenek?

2013. jún. 6. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igen, szerintem szociális fóbiád van... bocsi, nem tudok róla sokat (12/L) de itt van a wikipédiában mindenféle róla

[link]

2013. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
a vikipédia az egy rablóbanda ne hallgass erre a kis csitri 12 évesre amúgy szerintem amúgy kellene járnod valami sportra amivel elfoglalod magad!!! és az önbizalmat ad és az önbizalom bátorságot ad és a bátorság társalgást ad és a társalgás barátokat ad és a barátok boldogságot adnak
2013. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A wikis cikkel szerintem semmi baj sincs...


A sport meg tényleg jó, de akármilyen társas hobbi jó lenne! :)

2013. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! azért a wikis cikket is elolvastam... amúgy sportra sem merek járni pedig kosarazni imádok, csak félek hogy kinevetnek.. :/ egy mūvészeti közösségben viszont kicsit jobban érzem magam, zongorázok és rajzolok :)
2013. jún. 6. 19:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Na ez jól hangzik... :)

Akkor azért a kosárlabdát még vállald be! :)

2013. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Senki se törődik veled már bocsánat. Normális ilyenkor azt hinni, hogy "jaj mindenki engem néz". Kit érdekel??
2013. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
pont ilyen vagyok kérdező én is :((( 22/F
2013. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

"más betegségek is kialakulhatnak"


Sajnos igen, én már 7 éve szenvedek ebben.

2013. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
na köszi szépen, 2. válaszoló... baromi kedves vagy velem. attól még hogy valaki nem érti ezt a helyzetet, de próbál válaszolni, attól még nem lesz csitri, te köcsög
2013. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen ez valóban szociális fóbia és kedves második ha szociális fóbiája van tehát fél az emberektől akkor szerinted hogy fogja érezni magát ha elmegy sportolni vagyis emberek közé?
2013. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!