Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mondjatok 1 okot, hogy miért...

Mondjatok 1 okot, hogy miért ne öljem meg magam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és az életem egy nagy SEMMI.A sulit ott hagytam ,mert sokat hiányoztam és nem tudom mi ez a rendszer de ha 90 órát hiányzok kirúgnak.. és nem igazolatlanra gondolok .Aztán most itthon ülök és nem csinálok semmit de nem azért mert nem szeretnék hanem mert nem tudok, már próbáltam munkát keresni de semmi normális nincs így már egy gyárba is jelentkeztem csicskásnak ,hogy legalább ne üljek itthon és legyen pénzem de nincs most felvétel szóval várnom kell hátha egyszer jelentkezhetek másik ilyesmi helyre is jelentkeztem azt mondták ott most nem vesznek fel embereket szóval tényleg sehová nem tudok elmenni dolgozni .A szüleimmel élek és nem megy jól a cégünk és ha pénzt kérek már rosszul vannak,hogy megint pénz kell de hát ha nem találok munkát és tanuláshoz is pénz kell mit csináljak? Nem akarnak adni semmire még éppen arra,hogy elmenjek fodrászhoz,kozmetikushoz ( de csak a szemöldököm csináltatom már nem gyantáztatok) és nagy ritkán valami szépségápolási dolgokat vegyek és ennyi ,ha el akarok menni valahová nincs pénz.. ha venni akarok egy ruhát ne költsek felesleges dolgokra,..de nem zavarja őket,hogy már kb nincs mit felvennem mert tönkre megy egy idő után minden ruha.. ami jó ruhám van azt a barátomtól kaptam na ő az egyetlen dolog az életemben ami jó,ha ő nem lenne én már biztos öngyilkos lettem volna csak ő miatta élek igazából.Na és még az is idegesít,hogy kajára se adnak pénzt mert hülyeségekre kötöm a hülyeség az amit én megeszek ők meg nem .Úgyhogy néha éhezek mert nincs itthon semmi amit megennék.Ja és tulajdonképpen velem akarnak mindent megcsináltatni az egész házat nekem kéne kitakarítani amit ők bemocskolnak .. és rám veszekednek,hogy nem segítek meg rendetlenség van miközben ők csinálják nem én.Már elegem van abból,hogy anya semmit sem csinál csak ül itthon és engem baszogat nagy ritkán takarít de mindig arra fogja,hogy ő nem bír mert beteg VOLT erősebb mint én már azóta szóval kifogás az egész csak nincs kedve és engem akar csicskáztatni.Röviden ennyi.
2013. jún. 8. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Látod, hogy mit csináltál magadból? A suliból kiraktak, mert biztosan melléjársz.Nem, hogy örültél volna, hogy tanulhatsz, ez sem adatik meg mindenkinek!Kajtassál fel mindent, hogy találjál munkát.

A szüleid meg, hogy igy bánnak veled, ez mind a te lustaságod miatt van.

Ebredj fel, mert még fiatal vagy és ha hasznos dolgokkal töltöd az életedet, akkor az élet nagyon szép tud lenni, ne sajnáltasd önmagad, mert ezt te cseszted el!

2013. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy szar az életed otthon, de ha van barátod és ha köztetek jó minden akkor már nem kéne hogy megöld magad.

Tudom hogy ez számodra nehéz időszak, megértem hogy nincs munka én is munkanélküli vagyok.

Te depressziós vagy, ezt el kell fogadnod mert az vagy. Most nem mondom hogy menjél pszichiáterhez meg aztán pszichiátriára feküdjél be mert csak gyógyszerekkel tömnének. Meg pszichológus sem tudna igazán segíteni neked.

A legjobb módszer erre az ha elfoglalod magad valamivel, bármivel ami adódik.

Nem tudom hogy a pároddal mi van köztetek de valami programotok csak van és gondolom ő mindig melletted áll.

Amit még javaslok hogy nézzél munkahelyeket akár messzebb is mert lehet hogy ha elköltözöl onnan és a pároddal összeköltöztök akkor jobb lesz minden és akkor nem kell a szüleid sírását hallgatnod. Lehet ez lenne a legjobb. Ha a barátod dolgozik és nem keres rosszul és te is eltudsz vállalni egy munkát minimálbérért akkor egy albérletben azért el lennétek én szerintem.

Nem tudom milyen környéken laksz és hogy ott milyenek az élhetési viszonyok. De manapság Győr az ahol lehet találni munkát a legkönnyebben. Meg Tatabánya és Budapest az ahol érdemes megpróbálni élni. Most viccen kívül mondom

2013. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mi az ,hogy mellé jártam mondom nem igazolatlan és nem azért mert lusta voltam bejárni,mi az h lusta vagyok?? szerinted nekem ez élvezet? na az ilyen értelmes emberek mellőzzenek...
2013. jún. 8. 12:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Ebben az amortizáló országban tudod, hány embernek hasonlóan sz@r az élete?Sőt, sokaknak sz@rabb.Na de holnap is lesz nap és semmi nem marad örökké ugyan olyan, ez az ok arra, hogy ne öld meg magad.Mert biztosan rendeződik a helyzeted előbb-utóbb, annál is inkább, mivel fiatal vagy, addig meg kitartás és az legyen a legfőbb elfoglaltságod, hogy keresd a kitörési lehetőségeket.Na meg ott a barátod, vele közösen biztosan kitudtok találni valamit.Egyébként a munkaügyi központok is szoktak ingyenes tanfolyamokat indítani, ha nem jártad ki a sulit, tehát nincs végzettséged, nagyobb az esély, hogy felvesznek ilyenre.Vagy vannak ingyenes klubok például, esetleg vállalj önkéntességet.Ez utóbbiakból ugyan nem lesz pénzed, viszont építhetsz olyan kapcsolatokat, amik később hasznodra lehetnek, vagy ha nagyon jól bevágódsz, talán állandósra is felvesznek, sosem lehet tudni.Ha ruhád, ételed nincs, családsegítővel vagy szeretetszolgálatokkal próbáld felvenni a kapcsolatot, ők adnak annak, aki rászorul.
2013. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A barátomnak is szar most,mert nem keres olyan jól mint korábban és ő sem tud elmenni máshová dolgozni és nem fogja a biztos de szar munkahelyét otthagyni azért,hogy velem elköltözzön bp-re.Külföldre akartunk menni de hát ismerős nélkül lehetetlen .Átverések a netes hirdetések szóval ez is bukó.
2013. jún. 8. 12:07
 6/16 A kérdező kommentje:
De ez nem fog változni mert lehetetlen és az a legrosszabb,hogy olyan sok dologról kell lemondanom, régen mindig szép voltam volt sok szép ruhám ,műköröm stb voltak barátaim volt életem,most meg egész nap ezen idegeskedek és ez már 2éve így megy elfogyott az erőm nem fog ez már jó lenni .
2013. jún. 8. 12:10
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

"A szüleid meg, hogy igy bánnak veled, ez mind a te lustaságod miatt van. "


Na azért ezt én nem mondanám.Egy szülőt semmi sem jogosít fel arra, hogy így bánjon a gyermekével.Annál is inkább, mert ezzel csak ront a helyzeten.

Rosszul megy a cég, de anyuka csak ül egész nap otthon?Ő a felnőtt, neki is össze kéne kapnia magát, nem?Inkább segítene a lányának tanfolyamot vagy munkát keresni, ő meg vezetné szépen a háztartást!Ahelyett, hogy az asztalnál ülve a lányát csicskáztatja, talán ezért késik az a várva várt változás.

2013. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne neten keress külföldi munkát.Munkaügyi központokban van "Eurós sarok", ott érdeklődj, vannak olyan ügyintézők, akik ezzel kapcsolatban megbízhatóbb tanácsot, vagy állás ajánlatokat tudnak mutatni.Vagy keress rá a neten a külföldi önkéntességre, az nagyon jó!
2013. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jaj ő mond nekem állásokat meg tanfolyamokat de az állások nem nekem valók és a tanfolyamot meg miből fizetnék? meg úgy volt a jogsit is kifizetik de ebből se lett semmi mert nem fogok belevágni aztán meg én leégek mert nem fizetik. csak apa dolgozik ,anya semmit nem csinál.
2013. jún. 8. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem kommunikálj inkább apáddal.Mondd meg neki, hogy legyen olyan szíves támogassa kicsit a tanulási szándékodat anyagilag, mert nem szeretnéd hátralévő életedet otthonüléssel tölteni, mint édesanyád.Szerintem ez hatni fog.
2013. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!