Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg akarok változni! Hogyan...

Meg akarok változni! Hogyan kezdjek hozzá? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval én az a tipikus szerény falusi kislány voltam/vagyok, aki mindig is az osztály stréberje volt. Ha beszóltak, hagytam magam, nem védtem meg magam, nem álltam ki magamért az igazamért és ezt már nagyon bánom. Most már egyetemista vagyok, kicsit talpra álltam de nem tudom kezelni az új, szokatlan helyzeteket és az emberekkel való kapcsolatot. Talán 5-6 igaz barátom van, de ők tényleg ki állnak mellettem és nem is vágyom vagányságra meg hogy 1000 haverom legyen, csak azt h legyen önbizalmam és hogy ki álljak magamért, nem pedig ez a nyuszi (aki most is vagyok). Mikor megtudtam h felvettek egyetemre, nagyon örültem, de ahogy közeledett az évnyitó meg a koliba való beköltözés, elfogott egy nagyon nyomasztó érzés, hogy mi lesz velem, hiszen minden új, családom messze lesz, de mégis szerettem volna kitörni ebből a "falusi-kisvárosi" életből és újat látni. Koli beköltözés előtt egy héttel mindennap legalább egyszer elfogott a sírógörcs, szinte már nem is akartam beköltözni, hát aztán nagy nehezen rávettem magam, hogy meg kell csinálnom, meg kell próbálnom. Hát persze, úgy megszerettem, már várom a következő szeptemberi beköltözést, Egyszerűen csak az volt a bajom hogy annyira de annyira féltem az új helyzettől.... pedig az életem lesz még ettől sokkal de sokkalta megpróbáltatóbb. Most dolgozni is megyek a nyáron és már előre félek attól is (már megint), a feladatoktól hogy meg tudom-e majd csinálni,az emberektől, hogy "bírni" fognak-e.

És ezen szeretnék változtatni, hogy ahelyett h örülnék, hogy dolgozni fogok, hogy egyetemista vagyok, hogy meg van mindenem, szerelmem, igaz barátaim, szüleim, családom, mindenki segít, mellettem van és egy ilyen apró-cseprő dolgokon agyalok, idegesítem magam (és a kolis dolognál is tök felesleges volt mert semmi probléma nem lett).

Hogy tudnék magamon, a hozzáállásomon változtatni, már nagyon szeretnék egy kiegyensúlyozott, stresszmentes életet, amiben igazán, de igazán boldog vagyok! :)

Köszönöm a tanácsokat!

N/20


2013. jún. 13. 09:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem könnyű tanácsot adni, mert neked tényleg tökéletesen megvan mindened, ami kell a boldogsághoz. Megpróbálkozhatsz önismereti könyveket olvasni, hogy észrevedd, egy pár gondolat nem lehet erősebb, mint te. Vagy "bizonyítsd be" magadnak, mennyire nincs értelmük ezeknek a gondolatoknak. Csinálj egy listát, hogy miktől féltél, és mi lett a valóság. Semmilyen félelmed nem igazolódott be, mert egyik se volt magalapozott. Vagy próbáld ki a kineziológiát, nagyon sok gátlástól megszabadulhatsz, amik ezeket a negatív gondolatokat generálják. Az látszik, hogy okos vagy, ügyes és szeretnéd a változást. Biztos, hogy sikerülni fog.
2013. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!