Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogos, hogy ez miatt öngyilkos...

Jogos, hogy ez miatt öngyilkosságon gondolkodom?

Figyelt kérdés
Huszonéves, tanult, szépnek mondott lány vagyok. Évek óta szingli. Környezetemben egyre többen szóvá teszik, miért nincs már senkim. Ilyenkor legszívesebben elásnám magam. Úgy érzem magam, mint egy hulladék, aki senkinek sem kell. Nem érzem azt, hogy valamiért érdemes lenne élnem. Van munkám, tudok pénzt gyűjteni, de mi értelme az egésznek, ha sehová nem tudok elmenni nyaralni, kirándulni, senkivel nem oszthatom meg a mindennapokat, örömöket, bosszúságokat. Barátnőim sincsenek sokan, nekik van pasijuk és hát általában a pasi az első. Egy unalmas kis faluban lakom, igaz nincs fényévekre a nagyváros, de kivel menjek el ide-oda? Egyedül nem akarok. Már kezdek megbolondulni. Ingadozik a hangulatom, nincs önbizalmam, utálom magamat, amiért senkinek nem kellek. Én nem akarok így élni, mert csak szenvedés, nyűg az egész.
2013. jún. 13. 20:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Miert hiszed azt hogy csak neked vannak gondjaid megnyugtatlak draga, hogy nekem is nyomos okom lenne a lelki toresre viszont van valami ami segithet tudd hogy mult es jövő nem létezik eppen ezert kar a holnap miatt toprengned.Az emberek azert esnek ujra meg ujra nem kivant helyzetukbe mert erzeseket taplalnak regen elkovetett hibaikba ujra meg ujra elotor beloluk a mult kesru torteneseinek emleke es abban a teves tudatban vannak hogy ok ilyenek, pedig nem igy van... a mult mar megtortent nem tudod azt atirni, movel nem letezik mar csak az emlekekben ahelyett hogy ujra ujra a regi hibaidon ragodsz tereld gondolataid arra amit szeretnel amit igazan szeretnel, es figyeld meg erzeseid ha jol erzed magad jp uton jarsz akarnod kell tiszta szivbol es hinned a valtozasban amig a rossz enlekek uraljak gondolataid, nem az igazi vagyaid nrm jutsz elore... hidd el amiket irok mind megtapasztaltam es ledobbentem.21/F Szivesen felveszem veled a kapcsolatot akat e mailben is!!
2013. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
telefonrol irtam bocsi:)
2013. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Ne haragudj, de ez szerintem is egy kis figyelemkérés a részedről, hiszti. 21 éves vagyok, soha nem volt még barátom, 14 éves koromban erőszakoskodott velem egy részeg öregember, emiatt nem volt önbizalmam, és még nem ért még hozzám senki. Senki. Az öregemberen kívül persze. A családom már valószínűleg azt hiszi, hogy leszbikus vagyok, de már eljutottam oda, hogy nem érdekel. Nincs sok barátom, de ők is 1000+ km-re, nem tudok velük sehova sem eljárni. És 24 órás munkám van, nem tudok sehova sem eljárni szórakozni, ismerkedni jelen pillanatban. DE egy pillanatra sem fordult meg a fejemben az a gondolat, hogy véget vessek az életemnek, csak mert unalmas. Te se tedd. Találd ki, hogy hogyan ismerhetnéd meg jobban önmagad. Mert addig senki sem fog szeretni, amíg te el nem fogadod és nem szereted önmagad. Tudom, könnyű mondani, én sem vagyok még 100%-os, de haladok, lépésről lépésre. Találd ki, hogy milyen hobbit szeretnél űzni. Kezdj el sportolni, íjászkodj, röplabdázz, ússz, fuss, táncolj, zumbázz, rajzolj, fess, barkácsolj, kreatívkodj, rendezd át a szobád, változtass a ruhatáradon, ha nem tetszik, a lényeg, hogy csinálj valamit, és változtass!! Ezek közül elég sok hobbi űzhető csoportosan, így akarva-akaratlanul találkozol másokkal, innentől csak rajtad múlik, hogy mennyire leszel nyílt és szimpatikus. Ha pedig végképp úgy érzed, hogy nincs tovább, ne a kést vedd elő, hanem a hátizsákod. Pakolj össze, és indulj el valahova. Én mindig is úgy gondoltam, hogy ha olyan helyzetbe kerülök, ahonnan nincs kiút( az esetek 99%-ban van! csak neked is tenni kell érte), akkor magam mögött hagyok mindent, és elindulok. Ki az országból, ahová mindig is szerettél volna elutazni. Mi tarthat vissza? Mit veszíthetsz? Semmit. Csak rajtad múlik, hogy mit kezdesz az életeddel, senki sem fogja helyetted megélni a rossz és a jó pillanatokat sem.

És a kérdéshez még egy apróság: amikor engem kérdeznek a pasikról, én csak annyit válaszolok: A sas nem vadászik legyekre. :D nekem is mindig azt mondják, hogy egyszer nekem is eljön a nagy szerelem, és én annyira, de annyira szeretnék hinni benne, hogy neked is csak ezt tudom írni, légy türelmes! De addig is élj, mert nem csak egy pasi tud boldoggá tenni, hanem ezer más pici dolog is. Kezdd el értékelni a legkisebb örömöket, egy szép, napos délutántól kezdve egy fagyin keresztül, egy szép dalig. És ha ezeket már tudod értékelni, és boldog tudsz lenni férfi nélkül is, akkor vagy igazán kész egy kapcsolatra. És ezek a változások látszani fognak rajtad, és a pasik észre fogják venni. :) Nyugodtan írhatsz privátban, ha gondolod, szívesen beszélgetek bárkivel. :)

2013. jún. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Jogosnak jogos, mert a te helyzetedben mindenkinél előjönne ez, de ettől még nem érdemes megtenned.


17/L

2013. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Írtam neked privát levelet. Írtam a levélben hogy én is 20 éves vagyok csak fiúban és nekem sincs senkivel sem mennem sehova sem. Ha van kedved elmehetünk valahová:) Én szívesen megyek mivel szeretek kirándulni. Meg sokan mennk egyedül.:)
2013. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj beköltözni a "nagyvárosba" :)

Biztos segítene a változás...

2013. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!