Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék egy kis...

Hogyan szerezhetnék egy kis önbizalmat?

Figyelt kérdés

Utálom magam. Soha nem is szetettem de most hogy egyre idősebb leszek egyre jobban nem tudom magam elviselni. Már kicsinek is ez volt az általános iskola alsó osztályában is. Sőt még az oviban is. Nem mertem odamenni senkihez. Mindig egyedül voltam. Az utolsó hónapokba szereztem csak néhány barátot. Alsóban is ez volt a helyzet. Első nap én már attól rettegtem mit fogok mondani ha be kell majd mutatkozni. Minden gyerek viccesre véve a figurát magabiztosan bemutatkozott én meg elvörösödve dadogtam néhány szót amit nem is értett senki. Felsőben kicit jobb volt a helyzet akkor már úgy nagyjából mindenkivel nóba lettem és most meg megyek át a kisgimibe. Szeretnék az új osztályomba magabiztosan kezdeni. Igazából soha nem piszkált úgy senki hogy félnem kellett volna a suliba. Pont ellenkezőleg mindenki rettentően kedves volt velem mindig. De mégis félek az emberektől. De nem mindig mert ha ismerősökkel vagyok nem érzem magam olyan rosszul. De az új emberekkel nem tudok mit kezdeni. Nem merek hozzájuk szólni. Meg vannak most is barátaim de sőt van úgymond legjobb barátnőm is de sokszor kényszerítenem kell magam hogy találkozzak velük/vele. Magányosnak érzem magam vele/velük. Pedig ők a barátaim. A tük viszont nem. Utálok tükörbe nézni a vényképezkedést meg messziről elkerülöm. Utálom hogyha fényképeznek. Na meg sminkelem magam nem kicsit. Elképesztően sokan szóltak már meg miatta de én nekem akkor is jóérzés minden reggel látni hogy megszépülök kicsit a smink segítségével. De megszeretnék változni. Szépnek szeretném érezni magam több kiló vakolat nélkül is. Meg még a félősségemről. Nem merek sem vonaton sem buszon utazni egyedül, vásárolni sem merek egyedül elmenni mert ha valamit rosszul csinálok mint általában az emberek kinevetnek. De és most ismételni fogom önmagam megszeretnék változni/szetetnék egy kis önbizalmat gyüjteni. Tudnátok tanácsokat adni hogyan kezdjem el?

.



2013. jún. 30. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Küldök inkább privátot :)

2013. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem az új osztályod előtt mindenféleképpen kezdj magabiztosan! Hiszen ők úgy sem ismerték az előző énedet tehát szinte mindent beadhatsz nekik:)
2013. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!