Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudom leküzdeni az...

Hogy tudom leküzdeni az állandó megfelelési kényszert? Hogyan tudnám önmagamat adni?

Figyelt kérdés

Már-már beteges, amit csinálok. Állandóan másnak akarok megfelelni, nem tudom önmagam adni. Ha vkit jól ismerek, barát, barátnő, annak jobban megy, de ez sem teljesen én vagyok. Ebből adódóan konfliktus kerülő vagyok, inkább nem mondok senkinek negatívumot, ha tudom, hogy megbántanám vele vagy elszomorodna, rosszul esne neki. Ezt csak hozzám nagyon közelállóval tudom megtenni. Mondták már, hogy tök jó fej vagyok, amikor be vagyok csiccsentve (berúgni sosem szoktam, lehet nem is tudnék, mert akkor is azon jár az eszem, hogy vajon mások mit gondolhatnak rólam). Nyilván ilyenkor jobban el tudom magam engedni.

Segítsetek, nagyon le szeretném ezt küzdeni, mert sok mindenben hátráltat... :/


2013. júl. 2. 12:23
 1/4 Anarchista zsotyi válasza:
Soha ne akarj másoknak megfelelni. Én jártam már így. Az én történetem is hasonló. Aztán észre vettem, hogy mást utánozok. te is erre a sorsra jutsz, hogyha így folytatod. Add egy olyan tulajdonságodat, amit mások körében nem adnál.
2013. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én ezt úgy érzem fejben kellene eldönteni. Én is tudom, hogy ezt kellene csinálni, de hát nem megy. Inkább olyanra lennék kíváncsi, ami segít megváltoztatni a gondolkodásomat ezen a téren.
2013. júl. 2. 13:12
 3/4 anonim válasza:
Fogadd el magad olyannak amilyen vagy, legyen önbizalmad, hogyha ez nem megy akkor gondolj arra hogy nem vagy ezzel egyedül, csak mások leplezik vagy nem vallják be önmaguknak, hogy ez csak szerep. Pl. én is ismerek pár embert akik társaságban "szerepet" játszanak, de ha kettesben vagy vele kiderül, hogy milyen is igazából és az általában pozitívabb.
2013. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok alkoholista, de tudom, hogy milyen ha be van rúgva rendesen egy ember.. Ha gátlástalanul, stresszmentesen szeretnéd adni önmagad, ahhoz rendesen be kell rúgni.. Én is rengeteget változtam, mióta berúgtam egy nagyobb közösségbe, akiket utána egyre inkább kezdtem érdekelni..:) És egyre inkább elő tudtam hozni a rendes belső énemet..:) Jó bár még velem is csak mondhatni 2x volt ilyen, hogy berúgtam..:D Ha csak be vagy csiccsentve, de még mindig parázol dolgokon, az szerintem még rosszabb, mintha józan lennél..:D Berúgva engem is jobban szerettek az emberek.. Hiányzik az az érzés :(
2013. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!