Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek jó lennék pszichol...

Szerintetek jó lennék pszichológusnak az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

- el tudom képzelni, ezáltal bele tudom élni magam mások helyzetébe;

- ha egy ember problémával fordul hozzám a magánéletemben és segítséget (tanácsot) kér, egyből elkezdek gondolkozni rajta, hogy mivel segíthetnék rajta;

- írásbeli és szóbeli kifejezőképességem jó (az iskolai újság főszerkesztője is vagyok, a cikkeimről mindenki jó véleménnyel volt);

-ha komoly helyzetről van szó, akkor teljes energiámmal arra koncentrálok, de humoros oldalról is meg tudom közelíteni (alapvetően vicces embernek tartanak :D);

- gondolkodásmódban fejlettebb vagyok a kortársaimnál, más az értékrendem;

- vannak színészi vénáim :D ;

- figyelmesen meg tudom hallgatni az embereket;

- gyakran fantáziálok arról, hogy ha bizonyos krízishelyzetbe kerülnék, azt milyen módszerekkel és tettekkel tudnám megoldani;

- jó a zenei ízlésem xĐ


Még nem mélyültem el a témában a Mariana-árokig, de a tinédzser-pszichológiával szimpatizálok, bár lehet csak azért, mert még én is az vagyok :D


19/F



2013. júl. 10. 20:59
 1/9 anonim válasza:

jó lennél

holnap kezdhetsz.

2013. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen vagyok én is, tán kicsit jóval több azért...

Egy ideig pszichológus akartam én is lenni. Tanultam is róla. Aztán meg is ismertem párat... beleőrültek...

Nem csak hogy túl elemzőek lettek és földhözragadtak, de még a sok páciens az agyukra is ment.

Szóval remek dolog az empátia de ha túl sok vagy és nem tudsz távolságot tartani az agyadra megy...

Én ezért mondtam le a pályáról.


Amúgy érdekes vagy szívesen beszélgetnék vele ritka az ilyen hozzám hasonló gondolkozású ember. Meg tudnék egy két helyzetet adni és kíváncsi lennék hogy oldanád meg ^^

ha esetleg érdekel és szívesen beszélgetsz írj :)

2013. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*vagy/és
2013. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

a legtöbb pszichológus ezt kiválóan megoldotta :D

zéró empátia.

nincs olyan hogy agyadra mennek csak bevándorol a pénz a zsebbe

2013. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-esnek: na igen, csak van aki nem politikusmódon akarja megoldani az emberek problémáit, hanem próbálkozik lelkiismeretesen tenni is valamit :D
2013. júl. 10. 21:45
 6/9 anonim válasza:
hát kell olyan is azért :D
2013. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem bárki lehet bármi maximum nem jön össze.

és a szerénységet lehagytad a listádról

2013. júl. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-esnek: attól, hogy valaki össze tudja szedni a pozitív tulajdonságait, még nem lesz egoista. Összeszedjem Neked a negatívat is?
2013. júl. 18. 13:51
 9/9 anonim válasza:
Én is dettó ilyen vagyok...csak 14 éves... de az iq is 130 körül van... és már nagyon sok pszichologiai könyvet olvastam... én még megfigyeléseket is csinállok... :D jo pszichologus lennél,de teljes mértékben nem jo sokáig áttérezni a bezeg gondját... távolságot kell kissé, de csak kissé tartani. :D irásban nem jo a kifelyezésem de jo a megyőzöképességem :D
2013. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!